reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

reklama
Hej dziewczyny czy któraś z was składała już do ZUSu ten wniosek o zasiłek rehabilitacyjny?(termin mija po 182 dniach) Wiecie czy te dni liczą się od początku ciąży, czy na przykład może być już wcześniej(ja byłam już wcześniej na zwolnieniu), żeby za chwilę nie zostać bez kasy!bardziej doświadczoną prosiłabym o pomoc!!!
 
basiaw1983_23 od nowego roku zmieniły się przepisy nie musimy składać żadnych wniosków i możemy być na chorobowym do końca ciąży jak masz czas to cofnij się jakieś 3,4 dni do tyłyu ostatnio kilka dziewczyn już o tym pisało :-)
 
No, ale moje drogiw wyobraźcie sobie, że ... miałam dzisiaj kontrole z ZUS'u :eek: Wróciłam od sasiadki po 13.00 i mialam wyjśc z psem, ale jakos mnie tak zaczęlo ssać na zoladku więc szybko sobie kanapki zrobiłam i siedząc przed kompem jez szamalam, a tu nagle dzwoneg do drzwi. Pan przez domofon sie przedstawia, że kontrola z ZUS. Musialam mu podpisac swistek jakiś, podziekował i pojechał. Mialam szczęście co ? :rofl2: Jak bym z psem poszla to by mnie nie zastali i co ?:szok: Na zwolnieniu w domu powinna siedzieć, a sie gdzieś włuczy. Tak czy inaczej pierwszy raz się z czyms takim spotkalam tym bardziej jeśli chodzi o ciężarną. Cóz za brak zaufania ;-):-D. No, ale teraz to mam nadzieje, że w końcu kasę zaczna mi przysylać bo juz 2 zwolnienia dostali, a kasy zero :wściekła/y: Cały czas człowiek skladki regularnie placi, a ZUS to nie potrafi trzymać sie terminów. Teraz wyobraźcie sobie, że kobieta na zwolnieniu sama siedzi w domu i zostaje bez srodków do zycia, a ZUS olewa sprawe i wyplaca jej pieniadze dopiero po 3 m-cach ...
I to własnie cały ZUS kasy ci nie dadza ale kontrole to oczywiscie moga zrobic. A niech sie ktos sproboje spoznic ze składkami to zaraz afere robia.
 
Witam popoludniowo. :) Poczytalam i sie od razu ucieszylam ze z zusami i nnymi takimi nie mam do czynienia :D Tricolor - dobrze ze bylas w domu - a co jakbys np wyszla do apteki po witaminy???czy do lekarza - to z kolejnym zwolnieniem musialabys sie pokazac?
A co do kawki to ja teraz 1 raz na dzien rozpuszczalna pije, a pozatym to INKA zaspokaja moje pragnienie na :D
Andzia - gratki za skopanie :D zycze kolejnych :D
 
Hej Kochane,

Ja wlasnie wrocilam ze szpitala przez 3 godz mnie chyba trzymali. Najpierw okazalo sie ze bede miala jednak USG i bylam strasznie rozczarowana ze J nie bedzie :( Potem wywiad srodowiskowy i waga- +6kg !!!!!!! Waze 61kg!!!!! NO a potem USG- smialam sie bo Pani od skanu ma kolezanke Polke i mowila do mnie po POlsku - 1noga, 2 nogi, serce, glowka and my favourite word in Polish - kregoslup. POtem pytala czy jestem sama wiec znowu musialam opowiadac historie ze mowili nam ze nie bedzie USG dzisiaj i maz pojechal do pracy :( wiec ona postanowila mu zrobic niespodzianke i na komputeze na USG napisala po POlsku- CZESC TATA XX. I jeszcze powiedzila zeby przyjsc na nastepne usg za 5 tyg bo dzidzia za bardzo sie kreci i nie widzia za dobrze komor serca wiec tata tez bedize mogl zobaczyc. NO i najwazniejsze

BEDZIE MALA MATYLDA!!!!!!!!!:tak:

Na koniec jeszcze pobral 9 pojemniczkow krwi ze wzgledu na to ze moj tato zmarl na zator i musze miec dodatkowe badania. Oczywiscie nie moglam sie oprzec i wydalam ostatnie 15 euro z wyplaty na wyprzedazy na ciuszki dla malej.

 
BEDZIE MALA MATYLDA!!!!!!!!!:tak:

Wielkie Gratulacje :-)

Co do kawki to ja od kiedy zaszlam w ciaze odstawilam - a raczej kawa sama sie odstawila, bo jak tylko probuje sie jej napic to od razu koncze w toalecie. Tak wiec ten problem rozwiazal sie sam - na poczatku nawet mi jej brakowalo, ale mozna sie przyzwyczaic :)
 
reklama
Do góry