reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Cypisia ja też sie w ciazy nie czuję, nie mam objawów, piersi nie bolą, brzuszka nie mam, nie przytylam, zachciewajek nie mam, więcej nie wcinam, siku w nocy nie robię, spiaca nie jestem...na szczescie usg jutro....nawet luteina objawów nie zaostrzyła
 
reklama
Hej Wam,
Anavel - nie wiem czy skrzyżowanie nóg wpływa na dziecko, ale zwiększa prawdopodobieństwo żylaków - w ciąży to ryzyko jest większe.

Czy to normalne że dzieciaczek w brzuchu aż tak się wierci? Wczoraj nie spałam do pierwszej i cały czas brykał, no moze z kilkoma przerwami.

Co do dobrych rad, to wszyscy mi każą ziółka pić bo to zdrowe, kiedy ja im tłumaczę że ziółka nie zostały przebadane jaki mają wpływ na ciążę i taka herbatka z liści malin może być straszliwa w skutkach to mi nie wierzą...

Pixella i Cypisia - żeby Wam czas do tego USG szybko płynął, a potem żebyście odetchnęły z ulgą.
 
meva surowe żółttko? no chyba by sie salmonellą zarazić....:tak:
ja głupot nie słucham ciaza normalny stan wiec i zachowanie normalne, trochę bardziej uwazam by nie dzwigać i nie przebywac w skupiskach zarazków i tyle...

ostatnio rozmawiałam z m o 5 dniowym wyjeździe w lutym w góry, pojechałabym pociagoem do krakowa i by mnie odebrał bym nie musiała 5 h trzaść brzucha w samochodzie....a te nasze Polskie drogi, porażka....wiki by zobaczyła góry a m ze znajomymi pouczył by się jazdy na nartkach....jak byłam w ciazy z wiki tez był, a ja zostałam wtedy w domku bo to był juz 34tc i nie ryzykowaliśmy wspólnego wyjazdu
 
Dzienoberek dziewczynki,
Ja wzoraj troche zgrzeszylam bo zazwonilam do pracy i powiedzialam ze zle sie czuje i bede dopiero ok poludnia:zawstydzona/y:- Tak na prawde to gadalam dzien wczesniej z kolezanka z Holandiii na skypie prawie o 24.oo i nie moglam sie podniesc.Miala troszeczke wyrzutow sumienia ale dzidzi tez sie przyal sen:D

Pixella- swierze powietrze dobrze Ci zrobi tylko sie nie wspinaj:tak:
Meva- ja pije cherbatke rumiankowa- podobno oczyszza drogi moczowe i jest w ciazy ok.
Kasia-Irlandka- my jeszcze zadnych zakupow na swieta nie ay :(

Anavel- czytam Twojego posta w pracy z noga na nodze i teraz sama zaczynam sie zastanawiac.
Martusia- mam nadzieje ze Twoj az znajdzie szybko prace. My tez czekamy do 23.12 i albo m wroci z pracy z nowym kontraktem albo z wypowiedzeniem :(

Cypisia- nie wie ska bierzesz energie. Ja co orawda nie zasypiam juz gzie sie da ale jakos nie mam sily w tygodniu na porzadki.
 
KluseczkaS wspinac sie nie bede, zima w górach hehe, nie ma mowy..ale pod wyciagem z ciepłą herbatka napewno posiedze i porobię fotki jak m zalicza kolejne wywrotki :-)....
 
Podobno herbatka z lisci malin pomaga w latwiejszym i szybszym porodzie. W internecie mozna znalezc wiele informacji na ten temat. Czy zostalo to medycznie potwierdzone, tego nie wiem. Podawane sa tez rozne terminy od kiedy mozna zaczac pic ten "eliksir" ;-) Jedni podaja ze od poczatku ciazy, inni ze dopiero w III trymestrze. Poki co pije najzwyklejsza herbatke!

Od 35 tygodnia mozna pic ale to trzeba co najmniej 4-5 dziennie aby zaczela sie rozluzniac szyjka macicy. A gdy sie zaczna skurcze nalezy pic czesto zamiast wody bo wzmacnia skurcze. Ja stosowalam w pierwszej ciazy.
Czy pomoglo? Jakos mi sie nie wydaje. A w ostatecznosci skurcze wogole znikly. Jedno jest pewne przed 34 tygodniem nie mozna pic herbaty z lisci malin.

Anavel - pierwsze slysze, wiem, ze moze miec to wplyw na zylaki jak juz wspomniala Meva. W pozniejszej ciazy w moim przypadku bylo to nie do wykonania.

Cypisia - jak tak patrze na Twoje zdjecie w profilu to faktycznie Twoje oczka.
Ogolnie zazdroszcze Ci energi, ja juz wprawdzie mam wiecej sily niz na poczatku ale to jeszcze nie to.


A dla dziewczyn w UK mam dosc przyjemna informacje :)

Mianowicie, kobietki ktore maja termin porodu po 6 kwietnia 2009 roku otrzymaja 190F od panstwa na zdrowy tryb zycia w ciazy.Health in Pregnancy Grant (HiPG). Mozna sie ubiegac o druk po 25 tygodniu ciazy u poloznej. Wypisac forme, ktora podpisuje polozna lub GP wyslac i czekac na pieniazki. Nie wazne ile kto zarabia i tp. Trzeba byc tylko legalnie. Wiecej info bedzie w styczniu ale podaje stronke, na ktorej znajdziecie te informacje. :-):-):-):-):-):-):-):-)

Health in Pregnancy Grant - Information for Midwives and Doctors
 
A dla dziewczyn w UK mam dosc przyjemna informacje :)
Mianowicie, kobietki ktore maja termin porodu po 6 kwietnia 2009 roku otrzymaja 190F od panstwa na zdrowy tryb zycia w ciazy.Health in Pregnancy Grant (HiPG). Mozna sie ubiegac o druk po 25 tygodniu ciazy u poloznej. Wypisac forme, ktora podpisuje polozna lub GP wyslac i czekac na pieniazki. Nie wazne ile kto zarabia i tp. Trzeba byc tylko legalnie. Wiecej info bedzie w styczniu ale podaje stronke, na ktorej znajdziecie te informacje. :biggrin2::biggrin2::biggrin2::biggrin2::biggrin2::biggrin2::biggrin2::biggrin2:


A ROI nie ma :-(
 
reklama
Do góry