reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Mi w pl przy ostatniej ciazy tez zalozyli po 12 tygodniu ciazy lekarz tlumaczyl ze wtedy ma pewnosc ze wszystko jest na miejscu a w razie czego jest masa papierów do wypelniania wszystko zalezy czy chce im sie pisac czy nie wiec cypisia teraz juz musisz dostac a usg napewno przez brzuszek :)
 
reklama
Cypisia to USG zależy od lekarza, bo ja byłam w 13 tyg 2 dni i robił mi USG przez pochwę. Na wydrukowanym zdjęciu było widać tylko główkę i kawałeczek tułowia. Myślę, że przez pochwę było bardziej dokładniejsze, bo więcej widać i mógł dokładniej zbadać maluszka, powiedział, że przeziernośc karkowa OK. Teraz idę 18 grudnia i też jestem ciekawa jak zrobi mi USG, bo brzuszek już mam więc chyba przez brzuszek zrobi mi USG.:-)
 
zielona ja tez mam wizytę 18 grudnia i usg....

a ja teraz juz w 11tc miałam usg przez brzuch....a w ciazy z wiki w 7tc widziałam tez przez brzuch wike miała 9mm potem w 13tc miałam usg przez brzuch i było świetnie wszystko widac więc teraz tez bedzie przez brzuch ....
 
Z tymi kartami ciążowymi to jest tak, że lekarze chca sobie obniżać statystyki poronień - dlatego zakładają w 12 t.c. dopiero.

Ja w 14 t.c. miałam USG i takie i takie, ale to pewnie z powodu krwawienia - lekarka chciała znaleźć przyczynę, ale i tak nie było widać.
 
dziewczyny ja też idę 18 grudnia, a jeżeli nie mam praktycznie w ogóle brzuszka to też mogę mieć badanie przez brzuch?:zawstydzona/y:
Za chwilkę jadę do mamusi na wyżerkę :) mój facet pojechał na zajęcia, a ja co tak sama będę w domu siedzieć:-D Wieczorem wychodzę z moją psiapsiółką w mojej małej miejscowości na soczek do baru ( całe szczęście że nie można tam palić, bo już bym pewnie nie poszła). Jestem ciekawa, czy może też pochodzicie z mniejszych miejscowości i u was też tak szybko rozchodzą się wiadomości na temat waszego stanu błogosławionego :szok: Ja jak pojawiłam się tam tydzień temu, to na początku byłam bacznie obserwowana (czy widać już brzuch) a potem co odważniejsi po piwku składali mi gratulacje. W sumie to pozostało mi tylko śmiać się z tego dziwnego zachowania ludzi:confused: A wy jakie plany na weekend?
 
Dziewczyny, z tym USG dopochwowym to wszystko zalezy od jakosci sprzetu i umiejetnosci sonografa.
Ja mialam pierwsze usg (prywatna klinika) na poczatku 7 tyg, normalnie przez brzuszek i wszystko bylo widac nawet slychac bijace serducho.
Zaznacze jeszcze, ze ja do szczuplych nie naleze. ;-)
 
Witam drogie kolezanki ;) Mam na imie Kasia i od jakiegos czasu podczytuje was, i postanowilam ze tez cosik skrobne :) Ja ostatnio usg mialam robione 3 dni temu, 15 tc(liczony od OM) i bylo robione przez powloki brzuszne.Dzidzia juz jest dosyc duza takze ladnie widac :), pomimo tego ze anorektyczka nie jestem.
W 6 tc tez przez powloki brzuszne i tez bylo widac fasolke i serducho jak bije. A w 13 tc transwaginalne i tez bylo ladnie widac, podejrzewam ze lekarka uzyla tego sposobu zeby dokladnie okreslic przeziernosc karkowa.
 
Hej dziewczynki,

Czekalam caly dzien zeby podzielic sie z wami wiadomoscia ale moj maz skanowal dyski i nie mozna bylo nic robic na komputerze caly dzien.

Rano bylismy u lekarza- nasza dzidzia ma 8.1 cm i wg USG mam teraz termin na 8 czerwca a wg pierwszego mialam na 17:szok:. Widzielismy jak sobie lezala z raczkami do gory a potem Pani doktor musiala ja troche poopkrecac. Tez mialam USG dopochwowe zeby dobrze bylo widac przyziernosc karkowa. Na koniec dostalismy plytke z calym USG:tak:Chcialabym wam pokazac ale nie wiem jak:dry:. Moj maz oczywiscie zobaczyl lokiec i stwierdzil ze to wacus ale tak na prawde jeszcze za wczesnie zeby zobaczyc czy chlopczyk czy dziewczynka.

Pozdrawiam Was wszystkie
 
O rany, taki filmik musi być wspaniałym prezentem :tak:
Kluseczko, może wrzuć na youtube albo wrzutę czy coś podobnego i linka daj? :happy:
Miłego wieczoru! :happy:
 
reklama
czesc Mamusie....ale sie napisalyscie ostatnimi czasy...staram sie na biezaco czytac ale nie zawsze mi sie udaje :) Nie odzywam sie bo jakos nic takiego sie nie dzieje...czuje sie bardzo dobrze....jakbym w ogole w ciazy nie byla :confused: Zero mdlosci, apetyt sie poprawil, mam wiekszego powera ale z drugiej strony nadal szybko sie mecze :) No i cycki starsznie caly czas bola :-) Brzuszek jakos mi nie rosnie, nie tyje, nie czuje Maluszka....czy to normalne??? Konczy mi sie zwolnienie ale szczerze mowiac to w ogole nie odczulam ze mialam wolne....caly czas zabiegana :szok: No ale szafa w sypialni zamontowana i nawet rzeczy juz zapakowane...w koncu reklamowki i kartony poznikaly i jest miejsce na choinke....chyba w przyszla niedziele bedzie przywieziona...smutno tylko ze mezusia nie bedzie z nami w swieta :-(
Poza tym zastanawiam sie nad zmiana lekarza bo jakos mi ten moj nie pasuje...musze wywiad przeprowadzic wsrod kolezanek i jakiegos inego znalezc. Planuje popracowac tydzien i znowu isc na zwolnienie do 5 stycznia :-)
Juz sie nie moge doczekac USG...na razie mialam tylko jedno zrobione. A kolejne nie wiem kiedy...mialo byc w styczniu ale jak lekarza zmienie to moze bedzie szybciej:-) A co do karty ciazy to juz na pierwszej wizycie lekarz mi zalozyl a byl to jakis 6-7 tydzien ciazy.
No dobra wracam do lezenia bo dzisiaj mialam niezla wycieczke...jakies 300 km zrobilam autem jako kierowca i czuje sie naprawde zmeczona:hmm:
No to 3majcie sie cieplo :blink:
 
Do góry