reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Dziewczyny.. właśnie poczułam pierwsze ruchy maluszka :-D:-D:-D
Najadłam się czekoladek, położyłam się z synkiem na sofie i nagle "to" poczułam, a później jeszcze dwa razy. Na początku myślałam, że to może jakieś ruchy jelit, ale to na pewno dzidziuś. :tak: Tak samo czułam ruchy w pierwszej ciąży. Jestem taka szczęśliwa!!! Jednak rzeczywiście metoda "na słodkie" działa.
 
reklama
Nanya gratulacje....ja juz nie moge sie doczekac az poczuje swojego maluszka...chociaz to moja pierwsza ciaza to nie wiem czy bede wiedziala kiedy "to" sie stanie :-) Ale juz sie nie moge doczekac;-)
Ja mam od dwoch dni jakis podly nastroj, wszystko mnie drazni, placze na zawolanie...jakis kryzysik tesknoty za mezem chyba mnie dopada...ehh.
Moze poprawie sobie humor lodami w domu, a co...w koncu trzeba sobie dogadzac.
Dzisiaj zrobilam morfologie i mocz...po pracy jade po wyniki, mam nadzieje ze sa ok, a jutro o 17 do lekarza...troche sie denerwuje.
 
Czesc dziewczyny!
Mnie od samego rana jakos glowa boli,ale to chyba przez moja mala ktora chodzi spac coraz pozniej i wstaje coraz wczesniej,ale ona od urodzenia bardzo malo spala,a moze to ja potrzebuje wiecej snu teraz.

Nanya ale to fajne uczucie nie?Ja juz od jakichs dwoch tygodni zaczelam cos czuc a teraz to mi sie zaczelo tak rozpychac ze wczoraj wieczorem to kazalam mezowi obserwowac brzuch czy cos widzi,ale ja czuje wlasnie cos podobnego jakby mi sie maluszek tam przeciagal a czasami takie drobne kopniaczki a najczesciej jak siedze i brzuszek jest scisniety widocznie dzidzius nie ma duzo miejscai sie wierci.

Ja jakos mam przeczucie ze znow bedzie dziewczynka,czuje sie identycznie jak z Viki w ciazy z tym wyjatkiem ze mi mdlosci jakos nie chca przejsc ,no ale przedtem bylam na bank pewna ze bedzie chlopak a urodzila sie mala.,no ale najwarzniejsze zeby dzidzia byla zdrowa...
 
agata077 - jak mowilam, warte kazdego grosza, ja w pierwszej ciazy potrafilam pare razy dziennie nasluchiwac serducho.
Tym razem jednak raz na dzien wystarczy :tak:

Nanya - gratuluje, cudne uczucie :-)
 
agata077 - jak mowilam, warte kazdego grosza, ja w pierwszej ciazy potrafilam pare razy dziennie nasluchiwac serducho.
Tym razem jednak raz na dzien wystarczy :tak:

Nanya - gratuluje, cudne uczucie :-)

powiedz mi Dominika jak odgadujesz jak dziecko jest ulozone zeby byc pewnym ze to malenstwo a nie jelita ??
 
Serducho malenstw bije o wiele szybciej niz nasze tetno, wiec jelita czy pulsujace lozysko slychac o wiel wolniej. Tetno dzieciatka ma 120 - 180/m takie bardzo szybkie uderzenia.
A dzidzia bedzie ulozona dziennie inaczej bo jak narazie ma jeszcze pelno miejsca, wiec bedziesz jezdzic dopplerem po calym podbrzuszu :)
 
Witajcie
a tak właśnie odnośnie tych porządków to apeluje do was dziewczynki nie przesadzajcie a już w żadnym wypadku nie myjcie okien ani nie wieszajcie firanek ponieważ w wczesnej ciąży tego nie powinno się robić!!! nie wolno wyciągać rąk do góry ponieważ może dojść do krwawienia a nawet można poronić słyszałam o kilku takich przypadkach pytałam też o to lekarza by potwierdzić to a on powiedział, ze lepiej unikać zwłaszcza wieszania firanek ponieważ macica jest mocno napięta przez wyciągnięte ręce ja o tym dowiedziałam się jakiś miesiąc temu zdążyłam przed tym umyć okna ale firan wieszać mi się nie chciało zostawiłam to mężowi nic mi się nie stało ale moja koleżanka właśnie miesiąc temu będąc w 4 miesiącu wieszała firanki za chwile poszła do ubikacji i zaważyła, że krwawi a nie krwawiło wcześniej ani razu na szczęście nic jej się nie stało dostała zwolnienie i już do pracy nie wróci nie chcę nikogo straszyć tylko radze abyście tego nie robiły niech to robią wasi mężowie lepiej chuchać na zimne. Pamiętajcie nie przesadzamy z porządkami.

Sylwia ma rację - uważajcie z tym wysiłkiem. Ja wcale się nie przepracowuję, naprawdę rzadko się zabieram za jakąś robotę, bo jestem nieprzytomna większość dnia :-p
A jednak dzisiaj na badaniu USG lekarz odkrył krwiaka - bardzo małego, bo ok 1cmx1cm, ale jednak... No i teraz muszę uważać na siebie i odpoczywać jeszcze więcej, aż się wchłonie.
Każdy wysiłek, szczególnie taki z wyciąganiem rąk do góry, co powoduje naciąganie mięśni macicy, może powodować zagrożenie, więc naprawdę lepiej dmuchać na zimne...

Kluseczko, nie odzywasz się, a miałaś dzisiaj USG przecież? Daj znać! A ja jak się mój Misiek obudzi, to poproszę, żeby mojego groszka zeskanował :-)

Ściskam! Miłego wieczorku!
 
reklama
Serducho malenstw bije o wiele szybciej niz nasze tetno, wiec jelita czy pulsujace lozysko slychac o wiel wolniej. Tetno dzieciatka ma 120 - 180/m takie bardzo szybkie uderzenia.
A dzidzia bedzie ulozona dziennie inaczej bo jak narazie ma jeszcze pelno miejsca, wiec bedziesz jezdzic dopplerem po calym podbrzuszu :)


wlasnie chodzilo mi czy podbrzusze czy srodek a moze powyzej pepka Biedna ty bedziesz teraz mam natłok pytan :)
 
Do góry