reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

beata to Twoja mała dużo mówi ;)

moja Gabi to powie

"daj"
"nuna" - niunia chyba ;),
"cici" - kot
"am"
"mniam mniam"
"mama" "mamo"
"tata" "tato"

ale żeby mamo daj to nie ;)

za to daje buziaki ;) i jak jej się powie daj tacie buziaka to pójdzie i da :)

co do chodzenia to Cię nie pocieszę bo z moją teraz jest tak ze chce sama iść - wyrywa sie z rąk .... ale zaraz staje przy krzaczku, kwiatku, trawie ogląda zrywa i jak nam się śpieszy to jest problem bo jak weźmiesz na ręce to jest wrzask .... wyginanie sie itg ,....
 
reklama
beata to Twoja mała dużo mówi ;)

moja Gabi to powie

"daj"
"nuna" - niunia chyba ;),
"cici" - kot
"am"
"mniam mniam"
"mama" "mamo"
"tata" "tato"

ale żeby mamo daj to nie ;)

za to daje buziaki ;) i jak jej się powie daj tacie buziaka to pójdzie i da :)

co do chodzenia to Cię nie pocieszę bo z moją teraz jest tak ze chce sama iść - wyrywa sie z rąk .... ale zaraz staje przy krzaczku, kwiatku, trawie ogląda zrywa i jak nam się śpieszy to jest problem bo jak weźmiesz na ręce to jest wrzask .... wyginanie sie itg ,....


Moja starsza cora Vika zaczela mowic bardzo szybko bo tez po roczku a chodzic zaczela w wieku 11 m. wiec ja niestety Gabi p[orownuje do niej a sa troszke inne bo gabrysia jest duzo spokojniejsza,i z dystansem podchodzi do nowosci,a Vika to taki maly diabelek wszedzie jej pelno....



Karlita a Jak znosisz druga ciaze podobna do pierwszej...no i jak brzusio,i malenstwo?
 
No to faktycznie Wasze dzieciaczki już bardzo dużo mówią, moja córcia na razie potrafi powiedzieć: mama, baba, tata i am (czyli: jeść:-D).
Dziewczyny a jak dbacie o ząbki Waszych szkrabów?
 
U nas z zabkami u Gabi mamy problem bi Gabi bardzo ciezko przezywa zabkowanie:szok:i nie pozwoli sobie do buzi zagladnac,ale z pomoca starszej siostry,bo widzi jak Viktoria zabki myje,cos tam uda mi sie w jej buzce domyc,rano i wieczorem a w czasie dnia mokrym wacikiem przecieramy.

widze ze z zabkami bedzie problem bo Gabi jak widzi ze Vika je lizaka to az sie trzesie,no i jak jej tu go nie dac?Awantura bedzie na calego:-D
 
Adas jak na chłopca to nawet sporo mówi. Gadułka z niego.
Mówi: mama, tata, baba, edek(dziadek), jedzie (łaczy to edek jedzie), bum-bum (autko), am (jak głodny), eee jak uda się zrobić na nocnik, no i sisi jak widzi,ze sika, dzieje- i nie dzieje( gdy coś robi a ja na niego spojrzę jak broi to nie dzieje a jak się wystraszy to dzieje.
Od czasu do czasu jak spodoba mu się piesek to mówi pieś, na kaczki taś-taś, na konia-parska.

Potrafi gwizdać wciągając powietrze i dmuchac gdy coś ciepłego.

Ma 7 ząbków idzie mu kolejna 4. Przemywam mu ząbki tetrową pieluszka z przegotowaną wodą lub szczoteczką. Nie umie wypluwac pasty jeszcze.
 
Ma 7 ząbków idzie mu kolejna 4. Przemywam mu ząbki tetrową pieluszka z przegotowaną wodą lub szczoteczką. Nie umie wypluwac pasty jeszcze.


U nas jest pasta wlasnie dla pierwszych zabkow:-)bez fluoru,bezpieczna do polykaniaale dajesz tylko minimalna ilosc,gabrysia tez nie umie wypluwac tylko tak smiesznie parska
 
Witam :)

Moja Małgosia ma 13 ząbków i kolejne w drodze. "Myjemy" szczoteczką z pastą dla małych dzieci :) szczoteczka bardziej służy do gryzienia niż do mycia;)

Co do mówienia to: mama, tata, dada, baba nie chce mówić :) łała(pies), koko (pingwin) buti (buty), cycy :) (choć już dawno się pożegnała ;) ) daj, sisi (siusiu), brrr brrr (auto), cici (kotek)

Co do czynności :):
-uda jej się zawołać sisi i faktycznie zrobi na nocnik i bije sobie brawo;
-próbuje myc rączki jak się mówi do niej - myj myj;
-jak poproszę to zdejmie czapkę,jak znajdzie gdzieś skarpetki bądź buty to próbuje je założyć;
-daje buzi- albo cmoka :) albo otwiera całą buzię i się zbliża (całowany jest cały mokry;)),
-papa
-przy muzyce robi tany tany,
-przytula sie jak mówię tulimy :)
-potrafi przynieść z innego pokoju to o co poproszę (misia, samochód, buty...)
-swoją pieluchę wyrzuca do kosza-czasami jak jest ciężka to stoi i się złości
- z ciuchami trochę gorzej bo czasami pomyli z pielucha;)
-bije brawo brawo
-palcem pokazuje nunu
-daje cześć
-jeździ na takim samochodziku-pchaczu
-jak jesteśmy na spacerze i jedzie samochód na polecenie trzymaj się mamy obejmuje mnie;
-do telefonu mówi -aloo aloo
-reauguje na prośbę ,wstań, usiądź, połóż się
-jak zapytam jak kochasz mamę to się przytula i kładzie głowę na moim ramieniu

Może zabrzmiało to jak chwalenie się ale jestem z niej bardzo dumna!!:)

Tak poza tym to jest straszny łobuz :) wszystko chce dotknąć co zabronione, wszędzie chce wejść. Przy telewizorze musi wszystkie guziczki wcisnąć :) to samo w kuchni co nie jest zabawką jest super.
 
Ostatnia edycja:
rybkaaa3 jak czytam Twojego posta, to jakbym o swojej Lence czytała:-), tylko nie mówi aż tak dużo i ma na razie 7 ząbków. Ale łozbuz z niej identyczny i wchodzi wszędzie tam, gdzie nie wolno;) Uwielbia bawić się pilotami, telefonami, "czytać" gazety (a potem je drzeć), włączać i wyłączać telewizor.... itp. Aha i jeszcze (to już sprawka mojego m) bardzo lubi oglądać mecze :szok:. No ale poza tym jest rozkoszna oczywiście;-)
 
Cześć dziewczyny. Dawno mnie tutaj nie było i widzę że dużo nowych dziewczyn się przyłączyło.
Pozdrawiam zwłaszcza koleżankę z Lublina. :tak:
Mój Filip mówi tylko baba, czasami mama i tata ale to raczej przypadkiem a poza tym nic a nic, dobrze że chociaż chodzi :-D
Mamy 10 ząbków i chyba na razie tyle zostanie chociaż jest tak po chińsku z nimi bo na górze ma jedynki i czwórki tylko a dwójki gdzieś się zapodziały :-D
 
reklama
Do góry