reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

dziewczynki z tymi dodatkowymi badaniami zastanówcie sie tymbardziej jezeli jestescie poza pl w razie czego gdyby cos bylo nie tak zawsze mozna poleciec do kraju za wczasu ustalic przebieg leczenia Ja zdecydowalam sie na wszystko co jest mozliwe i nie dlatego ze usunelabym bron boze!!!! ale raz ze mialabym czas zeby ochlanac i przygotowac rodzine a dwa poczytac na ten temat poszukac informacji znalezc jak najlepszych lekarzy ...

My tez bylysmy na spacerku poszlam do poloznej z prosba o posluchanie serduszka bo wczoraj byl mega stres i skurcze i stwierdzila ze jestem przed 12 tygodniem wiec nie moze mi pomoc ;( takze zostaje w niewiedzy chyba ze moj maz sie wkurzy i pojedziemy na emergency
 
reklama
Ja jestem po wizycie. Z dzidzia wszystko ok ma 56mm i jest to 11/12 tydzien:-). Trmin mam na 10 czerwca ale on nie jest pewien wiec mam obserwowac kiedy zaczna sie ruchy (ale takie regularne przynajmniej 1 dziennie).
 
Irka Gratuluje. Super ja mam termin 2 dni po Tobie ale na USG ide dopiero 1 Grudnia.

Dilajla - u nas tez sloneczko slicznie swieci a raczej swiecilo ale to chyba najzimniejszy dzien w tym roku.

No wlasnie a wracajac o badan to co do testu Pappa mam mieszane uczucia ale zdaje sobie sprawe ze jest wiele innych chorob ktore przy wykryciu u plodu mozna wyleczyc. Problem w tym ze kazdy lekarz poleca cos innego. A jakie baania wy robilyscie?
 
Dilajla...może masz racje z tym jedzeniem...ja fast foody jak najbardziej, frytki mniam ale kefiry, jogurty i serki bleeeee, owocków tez nie tykam ale jakies 1 jabłko zjadłam, a serek biały jeśli juz to z pomidorem i duuuża ilościa cebulki by zabić smak...a co do słodyczy to nie powiem...mama taka zgage czasem, zeby zabic kwas zjem cos słodkiego ale czekolady NIET....

ja testy pappa robiłam bo mam dwna w rodzinie wole wiedzieć
 
Czesc! Mala poszla w koncu spac to mam chwilke spokoju...
U nas znow za oknem zawierucha,ciemno zimno i pada snieg z deszczem tak ze caly dzien znow jestesmy uziemione w domciu.
U mnie w klinice lekarz dal mi skierowanie na test na wykrycie wad wrodzonych u dziecka to jest to samo chyba co test Pappa,nawet sie nie pytal czy chce go zrobic dopiero pozniej moj lekarz rodzinny powiedzial mi ze to nie jest tutaj obowiazkowe,to zalezy od ciebie...Sama juz nie wiem czy chce wiedziec czy nie,,,W piatek powinny byc juz wyniki,ale pamietam ze z Viki tego testu nie robilam.

Co do moich smakow to sama juz niewiem...zadne slodycze nie przechodza z nabialu tylko maslanka i tony owocow do tego wszystko co kwasnei pikantne tak ze podobnie jak wiele dziewczyn.Z Viki mialam podobnie ale slodycze jadlam tak ze zobaczymy...Ale najwazniejsze zeby dzidzi bylo zdrowe a czy chlopiec czy dziewczynka no to bedzie co Bozia da,to dobrze i to dobrze chociaz nie pogniewalabym sie jesliby podrzucil chlopaczka chociazby ze wzgledu na mojego malzonka ktory mowi ze jak bedzie trzecia baba to chyba oszaleje hi hi..
 
KluseczkaS test pappa jest najbardziej miarodajny jeśli lekarz zbada też podczas usg NT czyli przezierność karkową. badania powinno robić sie tego samego dnia i pod uwagę bierze się sumę wyników. są to jednak badania przesiewowe, czyli nie dają jednoznacznego wyniku.
ja w końcu nie zdecydowałam się na badania prenatalne, bo nie ma 100% pewności a raczej nie zdecydowałabym się na aborcję. postanowiłam pójść do dobrego specjalisty na dokładne usg, wtedy też lekarz może znaleźć ewentualne wady, które można leczyć jeszcze w ciąży lub tuż po porodzie.

pozdrawiam :-)
 
Irka, super, że kolejne dobre wieści :-) pixella mnie też nie ma na liście, ale obiecałam sobie że się dopiszę jak tylko jutro sie upewnię na usg że wszystko ok.....oby do 15:15, Monika M :tak:
Całusy
 
reklama
Do góry