reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

kurcze napisalam posta i chyba nie wyslalam ;(

Napisalam do Aletki z prosba o skasowanie starej listy i przesuniecie nowej do watku przyklejonego a i przepraszam ale dokoncze liste jutro jestem po mega awanturze z moim bratem i z nerowo dostalam skurczy i okropnie boli mnie brzuch mam nadzieje ze nie bedzie wiekszych konsekwencji ;(
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe mamusie.
Chciałam dołączyć do Waszego grona.
Ja również spodziewam się mojego szczęścia w czerwcu.:-)
Pozdrawiam wszystkie mam
cie i życzę spokojnej ciąży:happy2:
 
Ostatnia edycja:
Sylwia28 ja ostatnio zjadłam też chyba z0,5 kapusty kiszonej, była pyszna:-D i na dodatek zachciało mi się pepsi. W żołądku miałam taką rewolucję że hej:szok:
 
Witaj Kamireszel w naszym gronie :)
Rany u mnie sa takie korki przy wyjezdzie z osiedla ze przez jakas wioske musialam jechac a i tak sie do pracy spoznilam. Dziewczyny czy wy jezdzicie same autami czy macie ten komfort ze was woza mezowie, chlopacy, narzeczenia....a moze kolezanki? :-) ja niestety sama musze jezdzic...troche stresu mi to przysparza, zwlaszcza teraz jak snieg pada i lodowisko na ulicach jest....zastanawiam sie czy na L4 nie pojsc ale zima na dobre jeszcze sie nie zaczela nawet :(
Zjadlabym sobie pizze albo Zingera.....kapusta kiszona tez nie gardze :)
A dzisiaj snila mi sie nasza dzidzia...juz sie urodzila i ladnie mleko z cycuszka ssala :) Snia sie Wam juz Malenstwa??
Pozdrawiam i milego dnia zycze
 
Dzień dobry!
Aleście się rozpisały... normalnie nie można was spuścić z oka na godzinkę ;-)
Witam wszystkie nowe Czerwcóweczki!!! Im nas więcej, tym weselej :-D Już zauważyłam na nowej liście (buziaki dla Agaty), że na termin 5 czerwca, oprócz mnie, są jeszcze dwie mamusie - SUPER!

Monika, tak jak pisała aga29, na ból głowy możesz brać środki z paracetamolem, tylko nie te z dopiskiem max czy extra, one zwykle zawierają jeszcze np. kofeinę, czy inne niewskazane dodatki. Dawka paracetamolu dla jednej tabletki nie powinna być większa niż 500 mg, np. Apap, Panadol, Codipar.. Zabronione w ciąży są środki z kwasem acetylosalicylowym, np. Aspirin, Etopiryna.
Ja w pierwszej ciąży zamiast brania tabletek nacierałam sobie głowę Amolem, zakładałam ciepłą opaskę i kładłam się na jakieś pół godzinki. Mnie to pomagało, ale zdaję sobie sprawę, że każda osoba jest inna.

Wczoraj miałam kontrolnę wizytę u mojej pani ginekolog :-) Od pierwszej wizyty (byłam w 7 tygodniu) przytyłam... 0 kg hehehe. Po prostu przez te wymioty sporo schudłam, a później to nadrobiłam i wyszłam na zero. Dowiedziałam się też, że mam nadżerkę i stąd te upławy, swędzenie i pieczenie. Dostałam Nystatynę (tabletki dopochwowe) i Pimafucort (krem) - dziś już jest o niebo lepiej. Widziałam mojego bąbla na usg, fikał koziołki, dosłownie :tak: Wielkość malucha odpowiada co do dnia terminowi wg OM. Następną wizytę mam tuż po Świętach i podobno będę już mogła się wtedy dowiedzieć, czy noszę chłopca, czy dziewczynke (to będzie 17 tc).

Co do smaków, to wydaje mi się, że bardziej mam ochotę na kwaśne i pikatne dania niż na słodycze, ale to zależy od dnia. Na szczęście, prawie całkowicie minęły mi już mdłości i mogę w pełni cieszyć się jedzeniem.

Buziaki dla wszystkich Czerwcóweczek!!!
 
A ja mam smak na ostre ale nie kwaśne...dla odmiany, majonezik, sledzik w majonezie, jajko w majonezie....no i nadal frytki...lekko przesolone...najlepiej z Mc Donalds:-p

ach ni i jednyny objaw ciazowy to ból sutków..bo piersi tak jakby znowu mi urosły....ale to tylko wrażenie, bo sa pełniejsze a nie wieksze
 
dzien dobry malutkie słoniątka :)

mialam koszmarną noc z nerów dostalam takich skurczy ze myslalam ze to koniec łyknełam nospe i zasnełam w nocy cos jeszcze mnie budziło ale na szczescie rano pozostał tylko ból głowy

pixelka ja mam tak samo wszystko co kwaśne -ogórki kisz i kapusta i lekko ostre słodycze moga nie istniec czuje ze to bedzie chłopaczysko mój syn chodzi i podspiewuje sobie bede mial brata babom stop :)
 
agatko007...ja powiem ci z doswiadczenia, ze zrodzinka to najlepiej sie wyglada na zdjęciu....a wczesniejsza ciaża nie rozwineła mie sie prawidłowo ......wrednea teściowa i szwagierka, baaardzo mnie zdenerwowały w 6tc, po wielkiej awanturze, po której wprost wyszłam z domu i powiedziałam, ze juz nie wytrzymam tego wszystkiego i czuje ze poronię nastepnego dnia obudziłam sie bez objawów ciazowych i z ostrym bólem brzucha...a po kilku dniach przesraszona poszłam na usg i dowiedziałam sie że zarodka nie ma i mam już puste jajo...do tej pory źle mi sie rodzina kojarzy...i stram sie unikac jak mogę....i nie obwiniam ich absolutnie bo to ja powinnam umieć się od chorych sytuacji zdystanswać.....
 
no niestety ja z tych ludzi ze chcialabym wszystkim pomoc no i po kilku awanturach rok temu postawilam na swoim i sciagnelam brata do nas mial mieszkac 2 miesiace -mieszka ponad rok i nie zamierza sie wyprowadzac od miesiaca wreszcie podjal stala prace i wczoraj doprowadzil mnie do szalu stwierdzeniem ze dla niego kupno laptopa jest wazniejsze niz wynajecie mieszkania efekt taki ze moj maz zaczal krzyczec i na niego i na mnie do tego klamie jak z nut (brat oczywiscie) odliczam minuty az sie wreszcie wyniesie i da mi odetchnac ;(
 
reklama
Witam wszystkie mamusie

Nika witajteraz coraz więcej kobiet idzie na L4 bardzo wcześnie kobiety są teraz słabsze niż kiedyś boją się o ciąże wolą nie ryzykować a zresztą dla wielu to jedyna okazja by porządnie odpocząć od pracy od wstawania w końcu tyle pracowałyśmy, że czemu nie tym bardziej na dworze strasznie zimno a w naszym stanie łatwo o infekcje, musimy nagromadzić sił bo później maleństwo da nam popalić. Moje maleństwo śni mi się codziennie ale tylko 2 razy jak trzymałam je na rękach a ono szukało piersi, a tak to często śni mi sięciąża i, że robię zakupy dla niego to jakieś śpioszki, sweterek.... ale bardzo mnie martwi to, że często śni mi się, że dziecko zostało porwane nie wiem co to może znaczyć ale strasznie męczą mnie te sny i napędzają strachem, że3 może coś nie tak:-)
Nany fajnie, ze dzidzia rośnie:-)
Beatko obyś tylko sie nie zozchorowała dużo zdrówka:-)
Kamireszel witaj w naszym gronie:-):-)
basiaw1983_23 no to miło, że nie tylko ja mam taki spust na kapustę, nie pij za dużo pepsi;-)
pixella a mnie coś odciąga od majonezu ostatnio zrobiłam taką sałatkę którą znalazłam na naszym forum ale coś przez ten majonez nie mogłam jej zjeść
(a majonez był dobrej firmy ) mam nadzieje, ze mi to przejdzie:-)
Agatko nie denerwój się tyle:-) toci brat on nie wie, że z ciężarną się nie kłuci:-)
 
Do góry