reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Oli- mysl o pozytywach...na szczescie masz taki lezaczek ktory mozna bujac noga heheh...wiem straszna jestem, ty pewnie juz zalamana a ja takie glupoty pisze, chociaz sama nie raz godzinami bujam lezaczek i ciesze sie ze chociaz jest taka mozliwosc.

Ewcia- czekamy na dobre wiesci...oby ten twoj obibok dostal ta prace
Adapterek- wspolczucia diety...u nas sie taka dieta zaczynala, bo wciaz mala wyła, ale z czasem jak jej uklad pokarmowy dojrzewal ja siegalam po cos nowego do zjedzenia.

Meva- ojj rozbawilas z ta ksiazeczka....heheeh
u nas mala w czwartek wazyla 5,5kg a nocki przewaznie wygladaja tak ze budzi sie ok 2-3 i pozniej 5-6....ale dzis SZOK!
normalnie nie uwerzylam jak mnie obudzila bo poczulam sie mega wyspana otoz pierwsze budzenie bylo o 6 rano, troche mielismy wczoraj problem z jej polozeniem, ale zasnela ok 22 i tak do 6 rano spala, jak ja do cyca przykladalam to az te tzresla z glodu, jak sie dossala to w moment oproznila i od razu spac i tak do 9 rano...jak tylko wstalam to pierwsze slowa jakie powiedzialam to wow ale jestem wyspana. Mezus przewaznie bierze drugie wstawanie w nocy i dzis nawet sie nie zalapal, tez nie mogl sie nadziwic :)
Dzis niunce zrobilismy zdjecia do paszportu i w tym tyg aplikacje bedziemy wysylac, wiec niunka dostanie pierw paszposrt brytyjski i pozniej na spokojnie bedziemy zalatwiac polski, a o tym brytyjskim to wiem od was dziewczynki, dzieki bardzo :) zdecydowanie latwiej, niz z paszportem polskim tymczasowym rocznym :)
 
reklama
Dzis niunce zrobilismy zdjecia do paszportu i w tym tyg aplikacje bedziemy wysylac, wiec niunka dostanie pierw paszposrt brytyjski i pozniej na spokojnie bedziemy zalatwiac polski, a o tym brytyjskim to wiem od was dziewczynki, dzieki bardzo :) zdecydowanie latwiej, niz z paszportem polskim tymczasowym rocznym :)
goniap pewna jestes o tym brytyjskim paszporcie ??
Ja juz sama nie wiem, ale co chwile slysze ze sie nie da takiego zrobic, ze nie wystarczy nawet rezydentura ze jeden z rodzicow musi posiadac brytyjski paszport itp
U nas jest biuro paszportowe bylismy tam kiedys ale sie okazalo, ze jest ale nikogo w nim nie ma poniewaz to biuro jest tylko do wydawania paszportow :dry:Musze sie umowic na spotkanie w Belfascie (albo wyslac poczta dokumenty do Belfastu) i dopiero bedzie wiadomo czy mozna sie starc o ten paszport czy nie. W Belfascie mam tez konsulat Polski wiec sama nie wiem co lepsze i co latwiej zalatwic :sorry2:
 
goniap pewna jestes o tym brytyjskim paszporcie ??
Ja juz sama nie wiem, ale co chwile slysze ze sie nie da takiego zrobic, ze nie wystarczy nawet rezydentura ze jeden z rodzicow musi posiadac brytyjski paszport itp
U nas jest biuro paszportowe bylismy tam kiedys ale sie okazalo, ze jest ale nikogo w nim nie ma poniewaz to biuro jest tylko do wydawania paszportow :dry:Musze sie umowic na spotkanie w Belfascie (albo wyslac poczta dokumenty do Belfastu) i dopiero bedzie wiadomo czy mozna sie starc o ten paszport czy nie. W Belfascie mam tez konsulat Polski wiec sama nie wiem co lepsze i co latwiej zalatwic :sorry2:
Martusia- to prawda ze rezydentura nie wystarcza, troche sie nadzwonilam by uzyskac wlasciwe informacje, bo roznie mowia wiec wersja ostateczna wyglada tak ze przynajmniej jeden z rodzicow musi przebywac w UK minimum 5 lat w chwili narodzin dziecka i musi byc w stanie to udowodnic tzn przedstawic payslipy, P45 i P60 czyli rozliczenia zatrudnien i rozliczenia roczne podatkowe (nie wiem czy te dokumenty maja ta sama nazwe w Irl) Musze wypelnic fomularz, potrzebuje podpis kogos kto zna mnie min 2 lata i jest albo managerem firmy ltd albo lekarza albo prawnika albo nauczyciela itp by potwierdzil dane dziecka, do tego fotki, oplata 46 funtow, pare tygodni i paszport gotowy, Paszport jest wazny 5 lat i moge na spokojnie zrobic w tym czasie polski paszport dla malutkiej. Ulatwia mi to sprawe bo zrobie wszytsko listownie a do Polskiego konsulatu musialabym jechac do Manchesteru dwa razy by zaapelowac i odebrac i paszport bylby tylko 1 rok wazny
 
Witajcie kochane
U mnie sierota była na rozmowach. Jedna to umowa o dzieło do końca miesiąca, 5.70 zł za godzinę. Druga umowa na zastępstwo i w pt ma dac babka znać, czy ma jakieś szanse. więc dupa, szukamy dalej, przynajmniej ja ;-)

byłam z Anią na szczepieniu, miała dwa wkłucia, jak biedna płakała:-:)-:)-( ja zsiniałam z tych nerwów, i ryczałam razem z nią... biedna moja niunia kochana... a z dobrych wieści, za miesiąć przybrała jeden kilogram z 3400 na 4400 :-D:-D:-D:-D

byłam też u ginka, po porodzie wszystko łądnie pieknie, mam malutką nadżerkę, ale na razie nic nie robił z tym, daje pół roku, bo może się sama wchłonąć. Więc jest git :-) gadaliśmy o wkładce... dobrze by było to se sprawić, ale ta impreza 300 zł :angry:
 
Witajcie kochane, u nas nocka przespana. Ania całe popołudnie przepłakała, w końcu wsadziłam ją do wózka, pokołysałam i spała :szok: a jak wstała, to dobrze, że miałam mleko odciągnięte, bo jak się dopadła do jedzenia, to zjadła wszystko + 2 cyce i padła ;-) spała do 5, zjadła znów i spała do 9.20. Julka też ładnie przespała do 8.30.

u nas pogoda barowa, nic mi się nie chce :-( mam doła giganta :-( nie ma nawet jak wyjść, muszę wymyśleć coś na obiad. Aj, jestem jakaś taka nie do życia dzisiaj...

udanego dnia kobitki
 
Witam,
Mi też dzisiaj się nic nie chce. Mała wczoraj po wyjściu z kąpieli dostała ataku histerii i tak 3 godziny. Niewiem co jej się stało, nawet na rękach się nie uspakajała. Brzuszek miękki, nie prężyła go wogóle, nie prostowała nóżek, kupy robiła i bąki sadziła normalnie jak codzień, więc to pewnie nie kolka. Zresztą na kolkę wcześniej darła się inaczej, a teraz tak jak by była wściekła, z taką złością krzyczała. Nawet cyc ją nie uspokajał. Koło 22 padła i śpi do teraz z przerwami na cyca i zmianę pieluszki, chwilę pogada i pouśmiecha się i spanko. Ufff czy ktoś zna język niemowlaka??? Bo ja jestem głupia...
 
U mnie było to samo wczoraj, tylko, że Ania była po szczepieniu :tak: w końcu wsadziłam o zostawiłam ją samą sobie w wózku to cały czas spała. A potem to najadła się i padła :szok:
 
Agatko, ja nie mam wakacji ale dostaję białej gorączki jak A siedzi w domu... tak jak znów szukałam ofert pracy, dzwonię do niego, a ten mówi żeby mu nie przeszkadzać!!!! aż się popłakałam z tego wszystkiego!!!!!
 
reklama
witam

moja niunia usnela i jak narazie spi w lozeczku bo znow byl problem jak ja z rak kladlam do niego ale narazie jest cisza.pogoda dzis pochmurna nie wiem czy wyjdziemy dzis na spacerek chyba ze cos sie zmieni.
wypadaloby sie wziazc za jakies porzadki poki Oliwka spi ale jakos zapalu brak:no:.czy to nie mogloby sie samo posprzatac:confused:
 
Do góry