reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;D - Wątek Główny

reklama
GUSIA ja księgową nie jestem, ale żeby policzyć czy będzie ci przysługiwał zasiłek rodzinny po odliczeniu ulgi rodzinnej zrób tak: do dochodu miesięcznego musisz dodać 1145/12=96zł (w przybliżeniu), to co wyjdzie podziel przez ilość członków rodziny i wyjdzie ci dochód miesięczny na osobę. Żeby dostać świadczenia rodzinne ten dochód nie może przekroczyć 504zł (chyba, bo dokładnie jaki jest limit to nie wiem, bo ja nie dostaję rodzinnego)
Jeśli masz więcej niż jedno dziecko musisz dodać wielokrotność tej kwoty.

Mam nadzieję, że nie zakręciłam za bardzo :sorry2: jak czegoś nie rozumiesz to pytaj ;-)
 
Dzieki Jolka:-) ale tez musze dodac dochód meża,? Bo jezeli wystepuje o zasiłek rodzinny to jego dochod tez musze wykazac.musze ze spokojem policzyc jak młody bedzie spał.
 
gusia wynika z tego, że jak teraz jesteś na wychowawczym, to możesz odliczyć i nie zabiorą ci obecnego wychowawczego, natomiast możesz nie dostać wychowawczego od września b.r. bo za 2007 US wystawi ci zaświadczenie z wyższymi dochodami, bo podatek ci zwrócili (jak się mylę to mnie poprawcie)
 
Kachasku nie mylisz się ;-)

Gusia jeśli jesteś ma wychowawczym to wogóle tylko dochód męża się liczy :tak:, bo twój jest utracony ;-)

Moje dziecko właśnie przywaliło sobie nocnikiem :-p
 
Dobrze, że poruszyłyście temat rozliczeń z US, bo ja już złożyłam, ale okazało się, że teściowa (księgowa) zapomniała odliczyć ten podatek za dziecko!:dry: To jak dzisiaj wlazłam na BB i zobaczyłam, to zaraz się z nią zgadałam i pojechałam szybko korektę złożyć. Dzięki Wam jestem do przodu o 1000 zł hehehe
 
Właśnie wróciliśmy od gina. Junior ma 20mm, serce jak dzwon, ręce i nogi (znowu! znowu nam się udało! :-D) i na oko jakieś 8 tygodni :-) Więcej będzie wiadomo za miesiąc. Ale fajnie sobie fikał... :-)
 
O jejku jejku jejku!!!!!!!
Esia huuuraaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!:-D:-D:-D:-D
Gratulacje jeszcze raz !
Zuch fasolek,zuch!:-D:-):tak:
 
reklama
Do góry