reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

@Jetkaa Chyba nie masz się czym przejmować w 1 trymestrze ciąży. Waga zależy również od tego, jak była sytuacja początkowa. Niedowaga, waga prawidłowa czy nadwaga. Maluszek napewno rośnie prawidłowo i utrata 1.5kg nie stanowi dla niego zagrożenia 😊

Ja gdybym znalazła fajny wózek 1 in 1 to kupiłaby właśnie taki.
Dla córki mieliśmy 2 in 1 i powiem Wam,że wówczas jako nie doswiadczona mam nie zwróciłam uwagi na części spacerową wózka.
Prawda jest taka, że po 4 -5 miesiącach zmienicie gondolę na spacerówkę.
Ważne, aby spacerówka dla takiego malucha nie była z siedzeniem "kubełkowym" tylko takim co się rozkłada na płasko do spania. Teraz dla naszej małej mamy wózek spacerowy Joie Mytrax, pewnie posłuży nam jeszcze przy 2 dziecku.

Natomiast nosidełko-do auta też powinno być rozkładane jak najbardziej na płasko, zwłaszcza gdy planujecie z dzieckiem dłuższe podróże.
Zgadzam się, spacerówki z wózków 2w1 są ciężkie, zajmują dużo miejsca w aucie, więc zazwyczaj gdy dziecko przestaje używać gondoli kupuje się lżejszą spacerówkę. My mamy Joie Litetrax i jest super.
Natomiast nie spotkałam się raczej z rozkładanym na płasko nosidełkiem? Możesz podać jakieś modele?
 
reklama
Zgadzam się, spacerówki z wózków 2w1 są ciężkie, zajmują dużo miejsca w aucie, więc zazwyczaj gdy dziecko przestaje używać gondoli kupuje się lżejszą spacerówkę. My mamy Joie Litetrax i jest super.
Natomiast nie spotkałam się raczej z rozkładanym na płasko nosidełkiem? Możesz podać jakieś modele?
Z tego co robiliśmy rozeznanie i kupiliśmy małej to najbardziej rozkładają się Cybex Platinium Cloud. One są oznaczone jeszcze literami bodajże z, y . W zależności od nowości modelu.

Zgadzam się w 100 % co do wózka. Dlatego my po 4 miesiącach sprzedaliśmy nasz 2 in 1 i kupiliśmy Joie. Tylko szkoda, bo mogliśmy wziąć ten mniejszy, który Ty masz ☺
 
A ja bardzo długo używałam spacerówki od 2 w 1. Miała duze pompowane koła i rozkładała się na płasko. Do spacerów w każdym terenie idealna. A do samochodu mieliśmy mniejsza
 
Z tego co robiliśmy rozeznanie i kupiliśmy małej to najbardziej rozkładają się Cybex Platinium Cloud. One są oznaczone jeszcze literami bodajże z, y . W zależności od nowości modelu.

Zgadzam się w 100 % co do wózka. Dlatego my po 4 miesiącach sprzedaliśmy nasz 2 in 1 i kupiliśmy Joie. Tylko szkoda, bo mogliśmy wziąć ten mniejszy, który Ty masz ☺
O faktycznie ciekawy ten cybex!

A ja bardzo długo używałam spacerówki od 2 w 1. Miała duze pompowane koła i rozkładała się na płasko. Do spacerów w każdym terenie idealna. A do samochodu mieliśmy mniejsza
Każdy ma swoje preferencje oczywiście :) chociaż akurat moja spacerówka jest właśnie na pompowanych kołach. U nas najważniejsze było, żeby spacerówka się składała w całości, a ta z zestawu 2w1 dzieliła się osobno na bazę i siedzisko i nie mieściło się to w aucie. Oprócz tego mamy też totalnie kompaktową ale to już dla starszych dzieci rozwiązanie bo bardzo trzęsie.
 
Ja przy córce miałam adamex reggio i narzekać nie mogę mega wygodny, bardzo skrętny i lekko go się prowadziło. Jedyne co to stelaż złoty się bardzo rysuje i mam kolor jasny róż i o ile gondola spoko to spacerówka się bardzo brudzi í nie zajmuje mało miejsca w bagażniku dlatego do samochodu kupiliśmy właśnie joie litetrax 4 air. Przy drugim dziecku chciałabym muuvo quick chyba, że będzie dziewczynka to zostanie adamex a spacerówkę kupię muvoo.
 
Dziewczyny czujecie jeszcze te kłucia w jajnikach i bóle jak na okres? U mnie 10t i w sumie ostatni raz czułam że coś się tam dzieje tydzień temu przed wizytą 🙈 nie chcę panikować, ale jak na złość mdłości też dają odetchnąć. Wczoraj miałam to spotkanie mikołajkowe z pracy i najadłam się jak słoń. Były takie dobre pierogi 🤩 byłam pewna że będzie mnie mdlic późnym wieczorem a tu cisza, nawet zgagi nie miałam. Dobrze że chociaż piersi jeszcze w nocy trochę bolą bo weszłabym w tryb paniki 🙆
 
Dziewczyny czujecie jeszcze te kłucia w jajnikach i bóle jak na okres? U mnie 10t i w sumie ostatni raz czułam że coś się tam dzieje tydzień temu przed wizytą 🙈 nie chcę panikować, ale jak na złość mdłości też dają odetchnąć. Wczoraj miałam to spotkanie mikołajkowe z pracy i najadłam się jak słoń. Były takie dobre pierogi 🤩 byłam pewna że będzie mnie mdlic późnym wieczorem a tu cisza, nawet zgagi nie miałam. Dobrze że chociaż piersi jeszcze w nocy trochę bolą bo weszłabym w tryb paniki 🙆
Ja od 11 tc nie mam kompletnie żadnych objawow. Ani piersi mnie nie bolą, nie mam mdłości ani nic mnie nie kuje. Normalnie jakbym nie była w ciąży 🙈
 
Dziś miałam USG nerek, potwierdziło się to co mówiłam, jest status quo - czyli jedna marska, skamieniała, drugą działająca wszystko ok, brak zastojów... Ale rozbroił mnie komentarz na końcu badania "w macicy uwidoczniony płód z wyraźnymi ruchami"... Ciąża, nie była przedmiotem badania - więc nawet nie pytałam...
 
reklama
A ja wagi nie kontrolowałam... Ale raczej rosnę...
Mi akurat na wkładce do kąpieli będzie zależało, bardzo ułatwiło mi kąpanie młodej... Ale taka zwykła, pierwszą mieliśmy z gąbki, mimo, że pomocna, strasznie dużo wody wchłaniała i się szybko wychładzała, drugą kupiliśmy z materiału naciągany na drucik - super nam się sprawdziła 8-)
mówimy o takiej plastikowej?
Jeśli tak to u mnie był to najgorszy zakup w całej wyprawce 😬
Młody zjeżdżał z niej jak była mokra, nie chciał wogole na niej leżeć tylko płakał i pomijam już to że wogole nie wpadliśmy na to że przeciez nie jest zanuzona w wodzie i młody marznie 😎
 
Do góry