reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

A mam pytanie jaka insuline dostałaś? Bo mi zaczęła mówić o nowej generacji ale ponad 200 zł albo refundowana ale stara generacja. Zdecydowałam się na tą za 211zl a teraz czytam że w niektórych przypadkach jest refundowana w ciąży... ;)
Ja mama Novorapid, w 1 ciazy tez mialam. I dobrze nam, bylo razem. W ciazy mam. Na Ryczałt. A Ty jaka bierzesz?
 
reklama
Odnośnie tej heparyny to jak Wasze nastawienie? Ja mam wrażenie, że z każdym zastrzykiem bardziej boli i zastanawiam się co będzie dalej 🙄
Ja mam krwotoki z brzucha juz, w 1 ciazy nie mialam. A tez buore i heparyne, i insuline. Wiec moze to przez nadmiar skóry po 1 ciazy 🤔 wyglądam jak ofiara pobicia.
 
Dziewczyny niepokoiły mnie bardzo te moje kłucia i bóle więc udałam się na USG.. na szczęście wszystko z dzidzia jest ok, nie widać żadnych nieprawidłowości 🙏🙏❤️ Powiedzcie mi czy częste USG szkodzi? Bo mam wizytę w najbliższy wtorek u lekarza prowadzącego..
 
Ja mama Novorapid, w 1 ciazy tez mialam. I dobrze nam, bylo razem. W ciazy mam. Na Ryczałt. A Ty jaka bierzesz?
Dostałam Lavemir tylko płatność 100% czyli 211zl a czytam że jest na liście leków refundowanych dla kobiet w ciąży tylko na recepcie powinno być c -ciaza. Inne dziewczyny pisza ze są oboszxzenia że trzeba sue leczyć na cukrzycę min. 6 miesięcy wtedy jest za darmo z ciekawości napiszę do nfz jak to jest .. bo ja póki co to w ciąży oprócz krzywej cukrowej to z niczego bezpłatnego nie korzystałam.. za wszystko płacę :/
 
Dziewczyny niepokoiły mnie bardzo te moje kłucia i bóle więc udałam się na USG.. na szczęście wszystko z dzidzia jest ok, nie widać żadnych nieprawidłowości 🙏🙏❤️ Powiedzcie mi czy częste USG szkodzi? Bo mam wizytę w najbliższy wtorek u lekarza prowadzącego..
Podobno nie szkodzi
 
Ja akurat mam inne doswiadczenia z dzieckiem. 3 tygodnie temu trafilismy na sor z corka, bo miala problemy z oddychaniem-przyjeli ja od razu, od razu dali leki na rozkurcz oskrzeli, dopiero w drugiej kolejnosci robili test na covid i rsv. Takze moze mielismy szczescie, a moze zalezy to od szpitala i lekarzy.
Moja babcia jest chora. Lekarz rodzinny nie chciał jej przyjąć, leczył na telefon na zasadzie: może to pomoże. Nie chciał jej wysłać na test, twierdząc, że jak za tydzień jej nie przejdzie, to dopiero wyda skierowanie 🤦🏽‍♀️ okazało się, że ciotka która z nią mieszka ma covid. Zrobiła sobie test sama. Babcia do dzisiaj skierowania nie dostała, a wirusa ma na 100%. Czyli u nas w drugą stronę... To tylko pokazuje jak bardzo zaniżone są statystyki, bo w jednym domu mieszka 5 osób, wszystkie "bardzo przeziębione", a tylko jedna ma test i to tylko dlatego że poszła na niego sama.
 
Dziewczyny niepokoiły mnie bardzo te moje kłucia i bóle więc udałam się na USG.. na szczęście wszystko z dzidzia jest ok, nie widać żadnych nieprawidłowości [emoji120][emoji120][emoji3590] Powiedzcie mi czy częste USG szkodzi? Bo mam wizytę w najbliższy wtorek u lekarza prowadzącego..
Też się nad tym zastanawiałam i czytałam i niby nie szkodzi
 
reklama
Ja mam małe te siniaki tylko boli coraz bardziej. Chyba robię zastrzyki blisko poprzednich i stąd ten ból.
A spróbuj zaraz po wstrzyknięciu rozmasować. Jest to nieprzyjemne ale później jest lepiej. Ja daje już tylko w ramię i boli o wiele bardziej niż w brzuch ale od razu mocno dociskam i kolistymi ruchami rozprowadzam i jest dużo lepiej
 
Do góry