reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ok, to dobrze bo widzę że jako jedna z nielicznych nie wiem jakie jest tętno 🙈

Dziewczyny ze Śląska❗❗❗
Wiecie że mamy program na bezpłatne badania prenatalne? Tu już wszystkie są chyba gdzieś umówione ale gdybyscie chciały trochę grosza zaoszczędzić to możecie o tym poczytać
To zawsze się tak wydaje, że tylko my mamy coś inaczej, a przez to "nie tak", a jak się zapyta to okazuje się, że inne też tak mają i to nie jest źle :)
 
reklama
Moj gin wcześniej pisał pisał karcie + przy tętnie, od 2 wizyt mam wpisywane cyframi, z tym, że pierwsza wizyta była w zeszła środę. I wtedy też pierwszy raz słyszałam serduszko.
 
Dzwoniłam do poradni genetycznej w sprawie tych bezpłatnych badań i taka ciekawostka że więcej niż dwa poronienia dyskwalifikują do wzięcia udziału w projekcie 🙈 mój kariotyp też mnie dyskwalifikuje. Mam skierowanie do poradni gdzie mój lekarz kieruje wszystkie swoje pacjentki, ten lekarz od prenatalnych ma b. dobre opinie ale ja znów przepadzita chciałam iść dwa razy żeby mieć porównanie 🤦‍♀️ ktoś mnie przebije? 😅

No i raczej będę chciała iść w 12t+ a mój gin kazał mi przyjść do siebie 29.12. Równo miesiac od wczorajszej wizyty. Chyba będę dzwonić wcześniej żeby jeszcze przed prenatalnymi podglądnąć malucha, 2tyg to jest maks jaki mogę wytrzymać🙄
 
Ok, to dobrze bo widzę że jako jedna z nielicznych nie wiem jakie jest tętno 🙈

Dziewczyny ze Śląska❗❗❗
Wiecie że mamy program na bezpłatne badania prenatalne? Tu już wszystkie są chyba gdzieś umówione ale gdybyscie chciały trochę grosza zaoszczędzić to możecie o tym poczytać
Ja jestem że Śląska ;) a prenatalne dopiero 9.12 niby dostałam skierowanie ale dlatego że szwagierki syn jest z trisomia (czyli od mojego siostry syn) ale żeby skorzystać musiałabym dać dokumentację że jest chory, a ja nie mam serca dzwonić podeślijcie papiery ... o tym ze jestem w ciąży nikt nie wie dopóki nie będę miała wyników nifty i prenatalnych.. dlatego idę prywatnie... także poczytam poczytam może die uda :)
 
Dzwoniłam do poradni genetycznej w sprawie tych bezpłatnych badań i taka ciekawostka że więcej niż dwa poronienia dyskwalifikują do wzięcia udziału w projekcie 🙈 mój kariotyp też mnie dyskwalifikuje. Mam skierowanie do poradni gdzie mój lekarz kieruje wszystkie swoje pacjentki, ten lekarz od prenatalnych ma b. dobre opinie ale ja znów przepadzita chciałam iść dwa razy żeby mieć porównanie 🤦‍♀️ ktoś mnie przebije? 😅

No i raczej będę chciała iść w 12t+ a mój gin kazał mi przyjść do siebie 29.12. Równo miesiac od wczorajszej wizyty. Chyba będę dzwonić wcześniej żeby jeszcze przed prenatalnymi podglądnąć malucha, 2tyg to jest maks jaki mogę wytrzymać🙄
A te badania nie są tylko dla kobiet +35 lat?
 
Dzwoniłam do poradni genetycznej w sprawie tych bezpłatnych badań i taka ciekawostka że więcej niż dwa poronienia dyskwalifikują do wzięcia udziału w projekcie [emoji85] mój kariotyp też mnie dyskwalifikuje. Mam skierowanie do poradni gdzie mój lekarz kieruje wszystkie swoje pacjentki, ten lekarz od prenatalnych ma b. dobre opinie ale ja znów przepadzita chciałam iść dwa razy żeby mieć porównanie [emoji2356] ktoś mnie przebije? [emoji28]

No i raczej będę chciała iść w 12t+ a mój gin kazał mi przyjść do siebie 29.12. Równo miesiac od wczorajszej wizyty. Chyba będę dzwonić wcześniej żeby jeszcze przed prenatalnymi podglądnąć malucha, 2tyg to jest maks jaki mogę wytrzymać[emoji849]
Nie dziwne, że dyskwalifikuje, bo z dwoma poronieniami nie musisz mieć programu, żeby mieć skierowanie [emoji2368] z resztą jak sama piszesz, masz. Chyba jesteś tutaj jedyna aż taka wyrywna [emoji85]
 
Nie dziwne, że dyskwalifikuje, bo z dwoma poronieniami nie musisz mieć programu, żeby mieć skierowanie [emoji2368] z resztą jak sama piszesz, masz. Chyba jesteś tutaj jedyna aż taka wyrywna [emoji85]
Ja jakbym miała opcje skorzystac z bezpłatnych to bym tylko z tych skorzystała, chyba że byłaby niezadowolona z przebiegu badania to ewentualnie bym powtórzyła prywatnie. Ale jak znam swoje szczęście to będzie tylko jedno i to prywatne zapłacone, ale najważniejsze są wyniki , mam nadzieję że dobre :)
 
Ja jakbym miała opcje skorzystac z bezpłatnych to bym tylko z tych skorzystała, chyba że byłaby niezadowolona z przebiegu badania to ewentualnie bym powtórzyła prywatnie. Ale jak znam swoje szczęście to będzie tylko jedno i to prywatne zapłacone, ale najważniejsze są wyniki , mam nadzieję że dobre :)
To @Stelle pisała o tym, że właśnie chciała skorzystać z dwóch bezpłatnych - na NFZ i z programu [emoji854] ja mam nadzieję, że nam wszystkim te jedne prenatalne będą w zupełności wystarczające i nie będę wymagały dalszych badań [emoji854]
 
reklama
Dzwoniłam do poradni genetycznej w sprawie tych bezpłatnych badań i taka ciekawostka że więcej niż dwa poronienia dyskwalifikują do wzięcia udziału w projekcie 🙈 mój kariotyp też mnie dyskwalifikuje. Mam skierowanie do poradni gdzie mój lekarz kieruje wszystkie swoje pacjentki, ten lekarz od prenatalnych ma b. dobre opinie ale ja znów przepadzita chciałam iść dwa razy żeby mieć porównanie 🤦‍♀️ ktoś mnie przebije? 😅

No i raczej będę chciała iść w 12t+ a mój gin kazał mi przyjść do siebie 29.12. Równo miesiac od wczorajszej wizyty. Chyba będę dzwonić wcześniej żeby jeszcze przed prenatalnymi podglądnąć malucha, 2tyg to jest maks jaki mogę wytrzymać🙄
Uwazam, że nie ma sensu robić dwóch badań.. jeśli jesteś tak niespokojna to możesz częściej chodzic prywatnie do ginekologa niz robic dwa razy prenatalne.
Ja juz mam dosc osobiscie chodzenia co 2 tygodnie do ginekologa bezsensu zeby sie pokazac i dostac skierowanie. Ostatnie usg jakie mialam to było 10 listopada. Teraz bede miała jutro, w szpitalu. Jesli beda dobre wyniki to nie robie dalszej diagnostyki. Bede czekala cierpliwie na nfz, na usg w II trymestrze;)
 
Do góry