reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ogolnie chcialam spytac, czy tez tak dlugo męczą was bole podbrzusza jak na okres? Jak sobie z nimi radzicie?
w zeszłym tygodniu czułam jak mnie boli brzuch. Trwało to 2 dni, był lekki , nieuciążliwy ale odczuwalny. Do teraz spokoj. Za to mam przelewanie się w dole brzucha...
 
reklama
Powodzenia - ja od USG genetycznego jestem spokojniejsza, chociaż nadal wiem, że to nie koniec...

Wczoraj byliśmy oglądać wózki, insevio dolphin wygląda fajnie, prowadzi się po sklepie ok... Wygląda na zwrotny - daje się obracać u podbijać jedną ręką...

Partner stwierdził, że zrobiłam dobry research i wybrałam dobry wózek (jakość do ceny) + fcje o których on by nie pomyślał, że mogą być i że są istotne - jak podstawa podstaw - możliwość nachylenia w gondoli - jak np dziecko ma problem z ulewaniem to ważne jest by główka była wyżej niż żołądek - lub możliwość montażu spacerówki przodem lub tyłem do kierunku jazdy 🙃
dziękuję 😘. Nie ukrywam,że już po malu podglądam i wyszukuję wyprawki,ch yba z nudów,bo siedzę od początku ciąży w domu. Dla mnie jest jeszcze za wcześnie, nie chce się nastawic a później rozczarować. Chociaż mój partner już powiedział wczoraj,że znalazł wózek i dużo czytał 😁. On jest bardziej przejety i zaangażowany jak ja.
 
W poprzedniej ciąży też byłam na metforminie do 12 tyg ( od 10 powoli schodziliśmy z dawki) po odstawieniu odrazu weszła insulina, której naprawdę nie ma się co bać, nie przenika przez łożysko, więc nie wpływa na dziecko [emoji846]. Insulinę brałam do samego porodu, wszystko z synkiem dobrze. Teraz jestem na insulinie odkąd się dowiedziałam o ciąży ( nie mogłam brać leków ze względu na karmienie piersią). Ale są w Polsce lekarze którzy całą ciążę prowadzą na metforminie i też wszystko jest ok, póki co nie jest jednak w Polsce zalecana w ciąży.
Ja się nie boję insuliny, tylko nie wiem czy jest u mnie konieczna. Dziś rano pomiar 88 więc znowu się odwleka.
 
dziękuję 😘. Nie ukrywam,że już po malu podglądam i wyszukuję wyprawki,ch yba z nudów,bo siedzę od początku ciąży w domu. Dla mnie jest jeszcze za wcześnie, nie chce się nastawic a później rozczarować. Chociaż mój partner już powiedział wczoraj,że znalazł wózek i dużo czytał 😁. On jest bardziej przejety i zaangażowany jak ja.
Mój jeszcze zachowuje stoicki spokój... Troszkę jakby się bał zapeszyć.
 
Lekarz nie ma problemów żeby Ci wypisywać recepty? Mi to jeden lekarz tłumaczył tak, że metformina jest niedozwolona do stosowania w ciąży i jeżeli coś by się stało z tą ciążą i brałabym metforminę, to podobno mogę oskarżyć tego lekarza, który receptę wypisał, z tego powodu jest taki problem żeby nawet w 1 trymestrze stosować, mimo wielu korzyści, bo lekarze się boją.
Za granicą Metforminą leczy się cukrzycę ciążową, tylko u nas kłujemy sie insuliną... Podpisujesz lekarzowi oświadczenie i jak chcesz to możesz brać metforminę w ciąży. Z badań wynika, że ani dzieci matek przyjmujący w ciazy ani same kobiety nie miały po ciazy problemów z cukrami. Nasz kraj jest lekko zacofany jeśli chodzi o medycynę... Ja odstawiam i mam nadzieje ze dam radę na samej diecie jak ostatnio.
 
apetyt nawet się zmniejszył. Wczoraj praktycznie nie zjadłam nic i nie czułam głodu, ale wrażenie miałam że trochę mnie mdli. Może to dlatego. Oj tak, pierwsze trzy miesiące jeden wielki strach, pozniej człowiek się trochę uspokaja a w kolejnych tygodniach znów coś dojdzie 😁. Pierwsza ciąża, chyba na tym poprzestanę 🤣
Tak, pierwsza ciąża, a jeszcze postanowiliśmy ze do konca pierwszego trymestru rodzinie sie nie pochwalimy bo jest to ryzyko 😪 A wiadomo jak to z facetami bywa, nie zawsze wszystko rozumieja. Odliczam z niecierpliwością do 1 grudnia zeby znow zobaczyc tego szkraba i uslyszec ze wszystko jest dobrze. Mam cicha nadzieje, ze jak juz bede mogla na spokojnie wszystkim powiedziec to juz tez bede spokojniejsza. Jednak zawsze czy mama czy przyszla tesciowa beda mogly jakos doradzic, wesprzec czy pomoc ☺️
 
Do wtorkowej wizyty jeszcze 3 dni a tak mi się dłuży. Weszłam dzisiaj w 10 tydzień (9+1). Zauważyłam,że nadal jestem zmęczona,ale już mniej. Śpię po 11 godzin 🤣,ale w ciągu dnia nie mam juz takiej potrzeby aby położyć się natychmiastowo😶. Wstaje rzadziej w nocy na siku,piersi nadal trochę bolą. Zachcianek nie mam jakiś mega. Był Mc Donalds 🤣. Czyżby organizm już pojął,że jest w ciąży i trochę te objawy ustąpiły? Miałyście tak? Oszaleje do wtorku. Tak bardzo chciałabym usłyszeć,że wszystko jest w porządku i serduszko bije.
Dokładnie tak samo, aczkolwiek jak myślałam, że organizm się przyzwyczaił to był jeden dzień z życia wyjęty- silne mdłości, wymioty. Dzisiaj jestem 9+5 i nie jest tak źle więc na spokojnie 😘
 
Ogolnie chcialam spytac, czy tez tak dlugo męczą was bole podbrzusza jak na okres? Jak sobie z nimi radzicie?
Mnie już praktycznie nie boli brzuch jak na okres, czasem jest nabrzmiały po całym dniu i trochę ciągnie, za to piersi bolą ponownie.

Czy bierzesz codziennie magnez ? Ja mam zalecenie brać 2x dziennie plus jest jeszcze w tabletkach dla kobiet, które biorę. Są dni gdy odrzuca mnie na samą myśl o tabletkach, jeśli nie biorę ich regularnie wówczas mocnoej czuję podbrzusze.
 
reklama
Mnie już praktycznie nie boli brzuch jak na okres, czasem jest nabrzmiały po całym dniu i trochę ciągnie, za to piersi bolą ponownie.

Czy bierzesz codziennie magnez ? Ja mam zalecenie brać 2x dziennie plus jest jeszcze w tabletkach dla kobiet, które biorę. Są dni gdy odrzuca mnie na samą myśl o tabletkach, jeśli nie biorę ich regularnie wówczas mocnoej czuję podbrzusze.
Ja już też mam 3xdziennie :)
 
Do góry