reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Powiem Wam ,że nie qiem co się dzieje z naszą małą. Od tygodnia budzi się w nocy i nie śpi. Noe wychodzą jej zęby teraz. Wcześniej już tak miała. Nie wiem kiedy będę normalnie funkcjonować. Śpi w żłobku 1 h, przynajmniej prosiłam, aby nie spała dłużej bo są wtedy problemy ze snem w nocy.

Jakieś rady, może którejś z Was dziecko też tak miało?
 
reklama
Mi właśnie chodzi o to czy jeżeli dziecko miało by mutacje de novo.. To czy takie badanie Nifty by to wykazało.. Bo jeżeli nie to dla mnie bezsensu.. Bo popularne choroby są o tyle lepsze że tak powiem że można je rozpoznać na USG, i działać.. A de novo są nieznane....Pogadam z ginem to się dowiem.
Właśnie nie wszystkie przypadki są rozpoznawane. Mam chrześniaka z trisomia i okazało się dopiero po porodzie... nie pytajcie jak zniosła to cała rodzina, jedno dziecko pierwsze i taka sytuacja. Dlatego ja jak tylko się dowiedziałam że jest opcja badań które dają 99,9 % pewności to dla własnego spokoju od razu wiedziała że muszę je zrobic. Takie przypadki jak u Was de novo zdążają się zadko i ja wychodzę z założenia ze lepiej zrobić nifty w ciazy by nie martwiąc się ja donosić a jak się dzidzi urodziny to można zrobić wes - jedno badanie nie wyklucza drugiego. Uwazam ze lepiej wiedzieć cos wcześniej bo można pomoc, zapobiec . Tutaj przeszkodą mogą być pieniążki bo 2400zl to sporo , ale spokój przez resztę 30 tyg jest dla mnie tyle wart.
 
Właśnie nie wszystkie przypadki są rozpoznawane. Mam chrześniaka z trisomia i okazało się dopiero po porodzie... nie pytajcie jak zniosła to cała rodzina, jedno dziecko pierwsze i taka sytuacja. Dlatego ja jak tylko się dowiedziałam że jest opcja badań które dają 99,9 % pewności to dla własnego spokoju od razu wiedziała że muszę je zrobic. Takie przypadki jak u Was de novo zdążają się zadko i ja wychodzę z założenia ze lepiej zrobić nifty w ciazy by nie martwiąc się ja donosić a jak się dzidzi urodziny to można zrobić wes - jedno badanie nie wyklucza drugiego. Uwazam ze lepiej wiedzieć cos wcześniej bo można pomoc, zapobiec . Tutaj przeszkodą mogą być pieniążki bo 2400zl to sporo , ale spokój przez resztę 30 tyg jest dla mnie tyle wart.
Ja w pierwszej ciąży nie robiłam, nie czułam takiej potrzeby, ale te 11l później wolę przeskanować te geny i mieć większy spokój.
 
Myślę, że jedna rzecz źle rozumiesz, a jej zrozumienie da Ci odpowiedź. [emoji4] Wada/choroba może powstać w związku z tym, że rodzice są nosicielami lub de novo. Sposób powstania nie ma znaczenia dla wykrywalnosci [emoji4] wada po prostu jest, a jeśli jest wśród tych wykrywanych przez test to zostanie wykryta niezależnie od tego czy powstała de novo czy dziedzicznie [emoji4]
Ale czy Ty nie rozumiesz że ja z mężem nie jesteśmy nosicielami? Nasz syn miał de novo. I właśnie o to zachodzę w głowę.. Czy jeżeli mutacja jest de novo bądź inna popularną wadą czy Nifty ją wykryje... Bo nie jest popularna. Mój syn miał de novo. Nikt na świecie nie miał tej wady bo była de novo... I o to mi chodzi czy taki test wykryje takie mutacje. Czy nie skupia się na takich mutacjach a tylko tych popularnych.
 
Właśnie nie wszystkie przypadki są rozpoznawane. Mam chrześniaka z trisomia i okazało się dopiero po porodzie... nie pytajcie jak zniosła to cała rodzina, jedno dziecko pierwsze i taka sytuacja. Dlatego ja jak tylko się dowiedziałam że jest opcja badań które dają 99,9 % pewności to dla własnego spokoju od razu wiedziała że muszę je zrobic. Takie przypadki jak u Was de novo zdążają się zadko i ja wychodzę z założenia ze lepiej zrobić nifty w ciazy by nie martwiąc się ja donosić a jak się dzidzi urodziny to można zrobić wes - jedno badanie nie wyklucza drugiego. Uwazam ze lepiej wiedzieć cos wcześniej bo można pomoc, zapobiec . Tutaj przeszkodą mogą być pieniążki bo 2400zl to sporo , ale spokój przez resztę 30 tyg jest dla mnie tyle wart.
Właśnie tego się boję że Nifty będzie ok. Kamień z serca a później okropne rozczarowanie.. Zobaczymy po USG genetycznym :) i konsultacji z lekarzem :) on podpowie co i jak ;)
 
Ale czy Ty nie rozumiesz że ja z mężem nie jesteśmy nosicielami? Nasz syn miał de novo. I właśnie o to zachodzę w głowę.. Czy jeżeli mutacja jest de novo bądź inna popularną wadą czy Nifty ją wykryje... Bo nie jest popularna. Mój syn miał de novo. Nikt na świecie nie miał tej wady bo była de novo... I o to mi chodzi czy taki test wykryje takie mutacje. Czy nie skupia się na takich mutacjach a tylko tych popularnych.
Wykryje te z listy 94 mutacje prawdopodobnie. Innych nie. Tak jest napisane.
 
Ale czy Ty nie rozumiesz że ja z mężem nie jesteśmy nosicielami? Nasz syn miał de novo. I właśnie o to zachodzę w głowę.. Czy jeżeli mutacja jest de novo bądź inna popularną wadą czy Nifty ją wykryje... Bo nie jest popularna. Mój syn miał de novo. Nikt na świecie nie miał tej wady bo była de novo... I o to mi chodzi czy taki test wykryje takie mutacje. Czy nie skupia się na takich mutacjach a tylko tych popularnych.
Zapytaj ginekologa. On wie lepieej 😊 A ze trafiłaś na super lekarza to tymbardziej Ci pomoże w wyborze najlepszych badań dla Ciebie i dziecka. ❤
 
reklama
Do góry