reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
To i ja się z Wami nieśmiało przywitam. Termin z apki 1 czerwca. Ostatnia @24.08 owulacja prawdopodobnie 11-12.09-mam długie cykle. Z uwagi poronienie w ubiegłym roku 29.09 miałam pierwsza wizytę w celu potwierdzenia ciąży i obstawiania lekami. Pęcherzyk 2.3 mm lekarz wpisał w opisie 4w6d
U mnie identycznie wszystko tak samo ;D terminy się pokrywają:) ostatnia @ i termin porodu, gratuluję ciazy :):)
 
Serioo? 😲😲😲 zaczęłam się martwić bo dostałam podwyżkę ale miesiąc przed zajściem w ciążę. Mogą to podważyć?
Nie powinni ją przeszłam przy córce na pełny etat z połowy na miesiąc przed zajściem w ciążę i macierzyński i zwolnienie miałam liczone tylko z pełnego etatu ok 10 miesięcy więc na podwyżkę też nic nie powinni mówić . Moja przyjaciółka dostała podwyżkę w momencie jak dowiedziała się o ciąży i też nikt nigdy tego nie podważał :) także na spokojnie 😊
 
Cześć dziewczyny, mam mały problem. Pierwsza beta wypadła ładnie, ok. 6100, kolejna 10400, obecnie 13172, wzrost jest, ale malutki. Miałam umówiona wizytę do ginekologa na czwartek, ale utknęłam na kwarantannie :// co myślicie? Dodam, że dwie wcześniejsze ciążę straciłam przy becie około 200 gdzie nie było wzrostu jedynie spadki.
Beta później - powyżej 1200 już tak spektakularnie nie rośnie... A w którymś momencie w ogóle już się stabilizuje, a pod koniec ciąży nawet troszkę spada...
 
Tutaj się bedę bronić, bo to program podwyzek w całej grupie, u nas w spółce wszyscy dostali. To już by było chamstwo gdyby Zus podważyl. Dyrektor przed przyznaniem wiedział o ciazy, a podwyżki to efekt szybującej inflacji a nie 'zrobienia mi dobrze'[emoji3]mam nie przyjmowac aneksu do umowy? [emoji3]
Bierz ;) uprzedzam tylko, bo ZUS jak może do czegoś się przyczepic to nie myśli dwa razy :p
 
Nie powinni ją przeszłam przy córce na pełny etat z połowy na miesiąc przed zajściem w ciążę i macierzyński i zwolnienie miałam liczone tylko z pełnego etatu ok 10 miesięcy więc na podwyżkę też nic nie powinni mówić . Moja przyjaciółka dostała podwyżkę w momencie jak dowiedziała się o ciąży i też nikt nigdy tego nie podważał :) także na spokojnie 😊
U mnie jest jeszcze kwestia, że zaszłam w 4 miesiącu pracy w nowej spółce (dostalam umowe na czas nieokreślony, przeszlam do spółki, która należy to tej samej grupy kapitałowej co poprzednia). Właśnie zastanawiam się czy dla zusu nie będzie to podejrzane 😒😒 na l4 póki co nie zamierzam się wybierać
 
Ale ja nie słyszałam żeby ZUS podważał podwyzke
Nie powinni ją przeszłam przy córce na pełny etat z połowy na miesiąc przed zajściem w ciążę i macierzyński i zwolnienie miałam liczone tylko z pełnego etatu ok 10 miesięcy więc na podwyżkę też nic nie powinni mówić . Moja przyjaciółka dostała podwyżkę w momencie jak dowiedziała się o ciąży i też nikt nigdy tego nie podważał :) także na spokojnie 😊
To, że dwóm osobom tego nie podważyli, nie znaczy, że się tego nie czepiają. Niestety wiem jakie sprawy są w sądach w wydziałami pracy i ubezpieczeń społecznych. Wystarczy się na to odpowiednio przygotować "w razie czego".
 
Beta później - powyżej 1200 już tak spektakularnie nie rośnie... A w którymś momencie w ogóle już się stabilizuje, a pod koniec ciąży nawet troszkę spada...
Dzięki dziewczyny, mam w sobie większy spokój, zwłaszcza, że teraz nie mam jak skontaktować się z lekarzem. Będę spala spokojniej :)!
 
reklama
Do góry