reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

O, ja podejrzewam że też się u mnie panna cukrzyca rozpanoszy 😕 jaki masz cukier na czczo? I kiedy to wykryłaś? Trzymasz się diety? Bo ja nie umiem bez słodyczy żyć 😓

U mnie też 25.10 pierwsza wizyta. Pewnie idę zobaczyć tylko pęcherzyk ale ze względu na moją historię mój lekarz chce mieć wgląd szybciej jak to wszystko wygląda 😞


Ja w ogóle mam dzisiaj stresa bo pracuje w żłobku i na jednej grupie mamy podejrzenie bostonki. Ta choroba jest groźna dla kobiet w ciąży i boję się że coś złapie 🤢
W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę wykryta między 24-28 tyg i w tej ciąży już od samego początku podejrzewałam że ja mam i po telefonicznej konsultacji z moją gin zrobiłam krzywa cukrowa na skierowanie od lekarza rodzinnego i co nie myliłam się na czczo 99 po 1h 196 po dwóch 136. I stosuję dietę. Na noc mam 6 jed insuliny bo cukry na czczo ciężko było trzymać w normach. W poprzedniej ciąży też byłam na insulinie nocnej. To moja trzecia ciąża ale druga z cukrzyca. To dopiero początek a już mam obrzydzenie do tej diety 🤮
 
reklama
W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę wykryta między 24-28 tyg i w tej ciąży już od samego początku podejrzewałam że ja mam i po telefonicznej konsultacji z moją gin zrobiłam krzywa cukrowa na skierowanie od lekarza rodzinnego i co nie myliłam się na czczo 99 po 1h 196 po dwóch 136. I stosuję dietę. Na noc mam 6 jed insuliny bo cukry na czczo ciężko było trzymać w normach. W poprzedniej ciąży też byłam na insulinie nocnej. To moja trzecia ciąża ale druga z cukrzyca. To dopiero początek a już mam obrzydzenie do tej diety [emoji2961]
Wiem co czujesz, ja też w poprzedniej ciąży mialam cukrzycę z insulina od 12 tyg a teraz od samego początku. Jeszcze nie byłam u ginekologa ale jak tylko zrobiłam test i potwierdziłam betą, to zadzwoniłam do diabetologa bo naczczo mam 108-110 i wjechała insulina. Musimy dać radę dla naszych maluszków [emoji4]ale też mi ciężko myśleć o diecie, bo jest wiele produktów które mimo że dozwolone to u mnie akurat wybijają cukry [emoji17]
 
Dziewczyny spróbujcie po konsultacji z lekarzem inozytolu, czyli witaminy b8. Ja polecam f.e.r.t.i.s.t.i.m. Ja się okropnie bałam cukrzycy ciążowej, przez zdiagnozowane IO przed ciążą, ale wyniki glukozy naczczo na razie są idealne i lekarz jest bardzo zadowolony. Stosuję dietę z niskim IG, nie jem słodyczy i nie piję słodkich napojów. Dodatkowo jestem na metforminie, ale jej w ciąży raczej nie wolno wprowadzać, jeśli się bierze przed to ok.
 
Wiem co czujesz, ja też w poprzedniej ciąży mialam cukrzycę z insulina od 12 tyg a teraz od samego początku. Jeszcze nie byłam u ginekologa ale jak tylko zrobiłam test i potwierdziłam betą, to zadzwoniłam do diabetologa bo naczczo mam 108-110 i wjechała insulina. Musimy dać radę dla naszych maluszków [emoji4]ale też mi ciężko myśleć o diecie, bo jest wiele produktów które mimo że dozwolone to u mnie akurat wybijają cukry [emoji17]
Nie jest to fajna sytuacja, ale czego się nie robi dla swoich dzieciaczków. Tyle że ciąża będzie się na tej diecie ciągła w nieskończoność 😂.
 
reklama
Zleeeci... :p
A tak poważniej to też już bym chciała maj/czerwiec i szczęśliwe rozwiązanie... A nie tyle stresów 😝😅
Oj tak dokładnie też bym chciała już żeby był maj czerwiec i tulić maluszka. Przyznam się że jak dowiedziałam się o cukrzycy to były łzy, złość, stres. Miałam jakaś nerwice po nocach nie spałam Ehhh. A mąż za granicą i nie ma mnie kto wspierać 😭. A jak Twoje cukry w ciągu dnia?
 
Do góry