reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Dziewczyny, czaje się na coś w tym stylu Link do: 6-elementowa pościel do łóżeczka Velvet Gąski [PREMIUM] - Owieczka.com.pl
Ale nie wiem, na ile to są rzeczywiście potrzebne rzeczy. Jakiś rozek wiadomo że chciałabym mieć. Kokon tez wydaje mi się super rzeczą, ale zastanawiam się czy to jest jakby bezpieczne? Dziecko leżąc w takim kokonie się nie udusi? Wiem że to głupie pytanie, wybaczcie. No i tak samo ten warkoczowy ochraniacz do łóżeczka - z jednej strony wydaje mi się mieć on sens, ale co jak już jakieś większe dziecko przekręci się na bok i udusi takim materiałem, to już może lepiej żeby uderzyło się w szczebelki. No i w ogóle jak śpią małe dzieci? Bo w sumie też nie wiem, czy pod kołderką... Tak wysyłam Wam taki zestaw to wglądu, bo nie wiem czy byłby sens kupować wszystko z niego (też wolałabym poszukać używanego jak coś). Może połowa z tych rzeczy jest zbędna albo wręcz stwarzająca potencjalne zagrożenie.
A może któraś z mam ma doświadczenie z tą firmą i może się wypowiedzieć, czy te rzeczy są ok jakościowo itp? :)
W łóżeczku musi być zawsze pusto! Dopiero później jak dziecko będzie starsze to można o czymś pomyśleć, ale teraz po prostu materac i kładziesz dziecko ubrane w śpiworek - żadne kołderki, kocyki, ochraniacze czy kokony ,🙈 Takie rzeczy to jedynie w ciągu dnia jak masz dziecko na oku.
 
reklama
U mnie żadne nie chciało spać w śpiworki 🙈 przy próbie wsadzenia był ryyyyk i wyginanie, wiec śpiworek podałam dalej. Teraz będę używać kocyka/ tetry i na zimę mam chyba gdzieś lekka kołderkę po młodych.
 
Odnośnie śpiworka, polecacie jakis konkretnie na tę porę roku w której będziemy rodzic?
Spiworki mają określenie "ciepłości" oznaczone TOG. Na lato będę kupować 0.5 albo 1 TOG oraz 2 TOG.
 

Załączniki

  • FB_IMG_1644170856027.jpg
    FB_IMG_1644170856027.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 82
Dziewczyny a o czym świadczy jak kawałek brzucha się robi taki bardzo twardy? To jest uczucie jakby pod skóra był kamień. Po chwili przechodzi....
 
reklama
To u mnie jest w różnych miejscach. Czasem z lewej strony brzucha, czasem z prawej, czasem na wysokości pepka, czasem nisko 😑 No oby to nie było nic dziwnego.
 
Do góry