reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Cześć dziewczyny😊 miłego dnia Wam życzę. Czy Wasze maluszki też tak często mają czkawkę...?🤔 Kurcze pomimo że to moja kolejna ciąża to i tak wielkie zdziwienie i zastanawianie nad tym wszystkim ze jak to możliwe i jaki to cud że w brzuchu jest bobasek😊 mam takie przemyślenia.
 
reklama
Ponoć czkawki są regularne i rytmiczne trwają po kilka minut a czasami dłużej.
Dobrze, że wytłumaczyłaś, bo ja się zastanawiałam dlaczego tak ruch rytmiczne czasem się zdarza, ale krótko 🙈 a tu wszystko jasne to są czkawki 😅 pierwsza ciąża, człowiek wszystkiego się uczy 😄
 
Dobrze, że wytłumaczyłaś, bo ja się zastanawiałam dlaczego tak ruch rytmiczne czasem się zdarza, ale krótko 🙈 a tu wszystko jasne to są czkawki 😅 pierwsza ciąża, człowiek wszystkiego się uczy 😄
Tak to prawda. Teraz już odróżnisz czkawkę 🙂 w pierwszej ciąży nie wiedziałam i się przestraszyłam ale teraz już wiem że to nic złego. Nie raz sobie myślę że czkawka umęczy dorosłego s co dopiero maluszka w brzuszku. Mój ma codziennie czkawkę 😊
 
Tak to prawda. Teraz już odróżnisz czkawkę 🙂 w pierwszej ciąży nie wiedziałam i się przestraszyłam ale teraz już wiem że to nic złego. Nie raz sobie myślę że czkawka umęczy dorosłego s co dopiero maluszka w brzuszku. Mój ma codziennie czkawkę 😊
czkawka dzieci nie męczy, jest fizjologicznym zjawiskiem i przygotowuje do oddychania... po porodzie dzieci w trakcie czkawki potrafią spać w najlepsze... i nie należy dzieci straszyć czy wykonywać innych zabiegów mających skrócić czas trwania czkawki 😁
 
Tak to prawda. Teraz już odróżnisz czkawkę 🙂 w pierwszej ciąży nie wiedziałam i się przestraszyłam ale teraz już wiem że to nic złego. Nie raz sobie myślę że czkawka umęczy dorosłego s co dopiero maluszka w brzuszku. Mój ma codziennie czkawkę 😊
Wczoraj miałam takie mocne pulsowanie w jednym miejscu i się przestraszyłam 🙈 cały dzień maleńka fikała w brzuchu, a na wieczór mnie wystraszyła 😅
Muszę poobserwować ile moja ma czkawek, teraz już człowiek bardziej świadomy 😄
 
Dziewczyny, dzisiaj tak z ciekawości się zmierzyłam 🙊 ostatnio zrobiłam to jakoś tydzień po pozytywnym teście ciążowym. I w taki sposób dowiedziałam się, że w udzie od tamtej pory mam +3cm, w biodrach +5, w "talii" +8 a w cyckach... +1🤣🤣 niniejszym oficjalnie podwazylam teorie mojego teścia, który twierdził ze on od początku wiedział że jestem w ciąży, bo mi piersi urosły hahah
Swoją drogą może to jest trochę próżne, bo oczywiście wiadomo że najważniejsze jest zdrowie dziecka, ale ja naprawdę przejmuje się tym tyciem w ciąży. Póki co w sumie nie ma dramatu, ale umówmy się że do 23 tygodnia to raczej nikt nie tyje jeszcze bardzo dużo i te największe przyrosty jeszcze przede mną. Martwi mnie to o tyle, że w przeszłości zmagałam się z zaburzeniami odżywiania i się trochę boję, że to może wrócić (na dobrą sprawę z głowy nigdy nie odeszło, co najwyżej pozbyłam się większości szkodliwych zachowań). A jeszcze od niedawna mam apetyt jak słoń 😑 a najgorzej jest jak się budzę w nocy na siku i potem nie mogę już zasnąć - jestem taka głodna i wtedy też coś zjadam, bo mój mozg ma wtedy chyba takie "yolo mozesz wszystko" i o ile w dzień staram się jeść sensownie i zdrowo o tyle w nocy najczęściej sięgam po tosta z serem albo białą bułę z masłem orzechowym/nutella echhh
 
reklama
A ty brałaś znieczulenie? ja jeszcze nigdy nie leczyłam bez znieczulenia zawsze wręcz proszę o końska dawkę i kurde boję się jak to teraz będzie
Nie brałam bo to nie było leczenie kanałowe tylko trochę lżejsze.troszeczkę momentami mnie zabolało,ale to zaprzyjaźniona dentystka robi mi bardzo delikatnie.Mam jeszcze 4 plomby do założenia i chodzę do niej co tydzień. Ja też jestem osobą która boi się dentysty i przez ten strach przed leczeniem musiałam rok temu wyrwać zęba bo tyle zwlekałam, że zostały mi same korzenie i od zapalenia całą spuchłam.Wtedy miałam znieczulenie A zabieg trwał 5minut 😃.Jak nie masz dużych ubytków to nie będzie boleć.Najwyżej powiedz,że się boisz bólu to będzie delikatny.Z resztą jeśli chodzi o ciążę to dentyści sami z siebie są ostrożniejsi bo przecież ból i stres źle wpływa na dzidziusia.
 
Do góry