reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

reklama
Dziewczyny w ktorym dokladnie tygodniu i dniu bedziecie podczas usg polowkowego? Bo juz tyle opini przeczytalam ze oszalec mozna. A lekarka mI powiedziala ze miedzy 18 a 23 mam to zrobic a ja oczywiscie zapomnialam zapytac czy ktorys tydzien jest najbardziej optymalny.

Wg terminu z usg będę w 22+0, wg om 21 i 3 lub 4
 
Tez mam za niskie białko i genetyk powiedziała, że często przy takim wyniku dochodzi cukrzyca... U mnie już była;)
Mi endokrynolog zleciła ponownie glukozę na czczo. Już się stresuję, bo idę w piątek na badanie. Mój prowadzący zlecił mi badanie hemoglobiny glikowanej - stwierdził, że da to szerszy obraz sytuacji.
A Ty masz stwierdzoną cukrzycę i trzymasz dietę?
 
No właśnie slyszalam, że tardyferon powoduje kosmiczne zaparcia, dlatego mam Biofer i po nim nic, a mam skłonności do zaparć. No i trzeba żelazo brać zawsze na czczo rano popijać kwaśnym, woda z cytryną lub sok pomarańczowy, przez 2 h nie jeść nabiału odczekac że śniadaniem bo źle się wchłania. Oprócz tego mam jeszcze zlecone probiotyki no i jem sporo surowych warzyw. Lekarz powinien był Ci zmienić na inny, jeśli są zaparcia [emoji52]sęk w tym, że moc lecznicza przy anemii jest w zakwasie, jak powiedziała moja gin jedzenie samych slodkich buraków nic nie da, tam jest inna forma żelaza no i kiszonki wpływają świetnie na jelita i florę bakteryjną, działa również uwaga przeciwzmarszczkowo [emoji2][emoji2][emoji2] napina skórę, a także poprawia metabolizm.
Żelazo z produktów roślinnych o wiele gorzej się wchłania niz z produktów pochodzenia zwierzęcego. I nie przekonuje mnie to, że ten zakwas tak cudównie podnosi żelazo. Może i robi to ciut lepiej niż zwykły burak, ale cudem też nie będzie, bo jest pochodzenia roslinnego. Nie jestem lekarzem i nasze organizmy inaczej reagują i przyswaja różne rzeczy. Więc nie będę się też wymadrzac. Smacznego życzę z zakwasem.
 
No właśnie slyszalam, że tardyferon powoduje kosmiczne zaparcia, dlatego mam Biofer i po nim nic, a mam skłonności do zaparć. No i trzeba żelazo brać zawsze na czczo rano popijać kwaśnym, woda z cytryną lub sok pomarańczowy, przez 2 h nie jeść nabiału odczekac że śniadaniem bo źle się wchłania. Oprócz tego mam jeszcze zlecone probiotyki no i jem sporo surowych warzyw. Lekarz powinien był Ci zmienić na inny, jeśli są zaparcia [emoji52]sęk w tym, że moc lecznicza przy anemii jest w zakwasie, jak powiedziała moja gin jedzenie samych slodkich buraków nic nie da, tam jest inna forma żelaza no i kiszonki wpływają świetnie na jelita i florę bakteryjną, działa również uwaga przeciwzmarszczkowo [emoji2][emoji2][emoji2] napina skórę, a także poprawia metabolizm.
Ooo tych wszystkich rzeczy nie wiedzilam,bardzo cenne info:confused:, mam nadzieje że ten zakwas plus warzywa uchronia mnie przed tabletkami.
 
Żelazo z produktów roślinnych o wiele gorzej się wchłania niz z produktów pochodzenia zwierzęcego. I nie przekonuje mnie to, że ten zakwas tak cudównie podnosi żelazo. Może i robi to ciut lepiej niż zwykły burak, ale cudem też nie będzie, bo jest pochodzenia roslinnego. Nie jestem lekarzem i nasze organizmy inaczej reagują i przyswaja różne rzeczy. Więc nie będę się też wymadrzac. Smacznego życzę z zakwasem.
Najważniejsze żeby nie nabawić się anemii, a jak to zrobimy to już indywidualna sprawa każdej z nas :))))
 
Żelazo z produktów roślinnych o wiele gorzej się wchłania niz z produktów pochodzenia zwierzęcego. I nie przekonuje mnie to, że ten zakwas tak cudównie podnosi żelazo. Może i robi to ciut lepiej niż zwykły burak, ale cudem też nie będzie, bo jest pochodzenia roslinnego. Nie jestem lekarzem i nasze organizmy inaczej reagują i przyswaja różne rzeczy. Więc nie będę się też wymadrzac. Smacznego życzę z zakwasem.
Tak masz rację, najlepiej wchłania się z mięsa czerwonego. Tylko, że mi nie daje nic jedzenie mięsa, po prostu mam rodzinnie anemię, więc ratuje się wszystkim dla dziecka [emoji6]. Też nie chce nikogo naklaniac wiadomo na siłę nie można nic jeść.
 
reklama
Żelazo z produktów roślinnych o wiele gorzej się wchłania niz z produktów pochodzenia zwierzęcego. I nie przekonuje mnie to, że ten zakwas tak cudównie podnosi żelazo. Może i robi to ciut lepiej niż zwykły burak, ale cudem też nie będzie, bo jest pochodzenia roslinnego. Nie jestem lekarzem i nasze organizmy inaczej reagują i przyswaja różne rzeczy. Więc nie będę się też wymadrzac. Smacznego życzę z zakwasem.
Pamietam ze moja znajoma w ciazy wlaczyla w ciazy,przy anemi włączyła brokuly, szpinak i jeszcze jakies warzywa, miesa trochę i jej sie poprawiły wyniki, ale tak jak Mowisz napewno to tez sprawa indywidualna organizmu. :)
 
Do góry