reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Ja z okazji mdłości właśnie ciągle coś małego podjadam, to mi pomaga. Choć na szczęście już jest coraz lepiej. Za to niestety wzdęcia ciągle męczą.

O jaki wielki! :) ciekawe jak moj, dzisiaj 10+0


Wstyd przyznać, ale cola i żelki też mi pomagają :p chociaż staram się nie jeść ich za często.

Mój też! I generalnie wszelkie owoce. W ogóle mogę się ostatnio żywić owocami :D

Dziewczyny, jakieś sposoby na wzdęcia?? Czasem pod wieczór okropnie mnie męczą :(

Ja niestety nie pomogę:/ tez się z nimi mecze :((
Moja szwagierka kiedyś jak była w ciąży jadła mandarynki na potęgę. Synka ma bardzo grzecznego i śmieje się, ze to wpływ tych manadarynek ;)
 
reklama
Tutaj tylko lekarz powinien się wypowiedzieć. Ja miałam w pierwszej ciąży swędzenie skory właśnie tak na początku ciąży, ale próby wątrobowe nie zostały mi zlecone. Lekarz powiedział, ze cholestaza zaczyna się s późniejszych tygodniach i czekałam aż mi swędzenie przęsło. To nie było przyjemne, bo bardzo irytuje. Ale pogadaj ze swoim ginem, bo ogólnie cholestaza jest niedobra dla dzieciątka i mamy. Niestety jest stosunkowo powszechna tez. Daj znac koniecznie jak już skonsultujesz zlekarzem. A przypomnij mi kiedy masz wizytę?
W poniedziałek pierwsza dopiero i normalnie paznokcie obgryzam..... miałam już sporo problemów z córką ( dwie operacje kardio zaraz po urodzeniu) i teraz się boję trochę.... A jeszcze mam pytanie co do badań konkretnych jeśli chodzi o serce plodu to chyba doppler się robi??? Ja w ciąży pierwszej nie miałam więc nie wiem....
 
W poniedziałek pierwsza dopiero i normalnie paznokcie obgryzam..... miałam już sporo problemów z córką ( dwie operacje kardio zaraz po urodzeniu) i teraz się boję trochę.... A jeszcze mam pytanie co do badań konkretnych jeśli chodzi o serce plodu to chyba doppler się robi??? Ja w ciąży pierwszej nie miałam więc nie wiem....

Tak, doppler sprawdza przepływy w serduszku, zwykle usg ocenia wielkość komór i czy serduszko jest poprawnie zbudowane. Testy prenatalne są tu pomocne bo mogą wykazać jakieś nieprawidłowości.
O tej cholestazie nawet nie myśl. Ja głupia oczywiście tez w necie się zaczytałam i lekarz uspokoił. W każdym bądź razie gdyby wyszło, ze jest na pewno dostaniesz farmakologię na to.
A z serduszkiem martwisz się z powodu starszej córeczki pewnie:/
No ciąża to super sprawa, ale to jednak pasmo nieustającego stresu. I doskonale Cię rozumiem, bo z synkiem z kolei miałam toksoplazmozę i cukrzyce. Na szczęście narazie wychodzi na to, ze synek zdrowy, ale jeszcze w grudniu mam wizytę u zajaśniała zeby wszystko potwierdzić. Urodził się tez nieduży, mimo ze w 40 tygodniu. Mam nadzieje, ze teraz unikniemy hipotrofii bo się zapłacze chyba :///
 
Tak, doppler sprawdza przepływy w serduszku, zwykle usg ocenia wielkość komór i czy serduszko jest poprawnie zbudowane. Testy prenatalne są tu pomocne bo mogą wykazać jakieś nieprawidłowości.
O tej cholestazie nawet nie myśl. Ja głupia oczywiście tez w necie się zaczytałam i lekarz uspokoił. W każdym bądź razie gdyby wyszło, ze jest na pewno dostaniesz farmakologię na to.
A z serduszkiem martwisz się z powodu starszej córeczki pewnie:/
No ciąża to super sprawa, ale to jednak pasmo nieustającego stresu. I doskonale Cię rozumiem, bo z synkiem z kolei miałam toksoplazmozę i cukrzyce. Na szczęście narazie wychodzi na to, ze synek zdrowy, ale jeszcze w grudniu mam wizytę u zajaśniała zeby wszystko potwierdzić. Urodził się tez nieduży, mimo ze w 40 tygodniu. Mam nadzieje, ze teraz unikniemy hipotrofii bo się zapłacze chyba :///

U zakaznika miało być :)
 
W poniedziałek pierwsza dopiero i normalnie paznokcie obgryzam..... miałam już sporo problemów z córką ( dwie operacje kardio zaraz po urodzeniu) i teraz się boję trochę.... A jeszcze mam pytanie co do badań konkretnych jeśli chodzi o serce plodu to chyba doppler się robi??? Ja w ciąży pierwszej nie miałam więc nie wiem....
Nie czytaj za dużo w internecie tylko grzecznie czekaj do wizyty [emoji6]

Tez mam obawy co z serduszkiem u dzidziusia, w pierwszej ciąży nie wykryli wady serduszka mlodego, dopiero po porodzie okazalo sie ze ma jakas wade i dopiero kardiolog ziagnozowal, na szczęście nie jest to wielka wada i narazie jedynie jezdzimy na kontrole co pol roku.
 
U zakaznika miało być :)
Liwia też z hipotrofia 2290/ 45 cm. Ale dzieci serduszkowe już tak mają. Potem po.dwoch latach okazało się że od leków ototoksycznych straciła słuch .... Ale lekarze już nie patrzyli na następstwa tylko ratowali jej życie.... Tak że teraz bardzo się denerwuje jak to wszystko będzie . Szczerze to już nie planowalam bo się balam ale stalo się że jest dzidziuś i widocznie tak musiało być .... I jest/ Bedzie kochany.... uff ale się rozpisalam
 
Nie czytaj za dużo w internecie tylko grzecznie czekaj do wizyty [emoji6]

Tez mam obawy co z serduszkiem u dzidziusia, w pierwszej ciąży nie wykryli wady serduszka mlodego, dopiero po porodzie okazalo sie ze ma jakas wade i dopiero kardiolog ziagnozowal, na szczęście nie jest to wielka wada i narazie jedynie jezdzimy na kontrole co pol roku.
Boszsz... poplakalam się..... Hormony..... Ale wszystko dobrze z Twoim synkiem? Nic się nie dzieje niepokojacego? Dziękuję . Staram się nie czytać.... za dużo w necie ale czasem to silniejsze ode mnie
 
Ja z okazji mdłości właśnie ciągle coś małego podjadam, to mi pomaga. Choć na szczęście już jest coraz lepiej. Za to niestety wzdęcia ciągle męczą.

O jaki wielki! :) ciekawe jak moj, dzisiaj 10+0


Wstyd przyznać, ale cola i żelki też mi pomagają [emoji14] chociaż staram się nie jeść ich za często.

Mój też! I generalnie wszelkie owoce. W ogóle mogę się ostatnio żywić owocami :D

Dziewczyny, jakieś sposoby na wzdęcia?? Czasem pod wieczór okropnie mnie męczą :(
Ja biorę nospe i espumisan
 
reklama
Do góry