reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

reklama
@Judyta26 ja polecam detektor tętna płodu [emoji14]
@Kaamilaaa mój To cały czas ma cicha nadzieje, ze jednak lekarz się pomylił i okaże się córka. Ehh..
Rozumiem [emoji6] u mnie plec najpierw potwierdzona w 13tc potem w 14 no i teraz w 16 i to kazde potwierdzone niezaleznie przez 3 różnych lekarzy a moj nadal narzeka "eh córka, na pewno nic tam nie wyrosło ?" "A nie ma szans ze jeszcze sie zmieni ?...
No coz musi sie przyzwyczaić, jeszcze troche czasu do porodu ma [emoji6]
 
@Pianistka1991 @Judyta26
Ja Was doskonale rozumiem. Kazda kobieta sie w siebie wsluchuje, to normalne. Opowiem Wam o pewnym zabawnym zdarzeniu u mnie z 13tc. Poczulam cos, co by mozna jednoznacznie uznac za ruchy dziecka. Jedyny witz polega na tym, ze te babelki byly w... kolanie :biggrin2: Nigdy przedtem takich w kolanie nie czulam :biggrin2: Od tej pory nabralam dystansu. Nie chce Wam oczywiscie wmawiac, ze to, co czujecie to nie sa ruchy dzieka. Calkiem mozliwe, ze sa. Jednak w ciazy na naszym etapie role odgrywa kilka czynnikow. Po pierwsz dzieci maja duzo miejsca. Po drugie jelita pod wplywem hormonow inaczej pracuja, wiec tez o pomylke nietrudno. A po trzecie czytalam, ze do ktoregos tam tygodnia dzieci nie lubia sie do czegos (w tym przypadku do scian macicy) dotykac. Takze na czeste i regularne ruchy jest jeszcze troche czasu. Nie martwcie sie wiec na zapas. Na pewno wszystko jest w porzadku :)
Sama staram się to sobie tak tłumaczyć ;) najbardziej zdezorientowały mnie te "bąbelki", które (nie wiem skąd ale po prostu to wiem) nie były pracą jelit. Były i nie ma, no ale cóż- postaram się ten spokój i cierpliwość w sobie znaleźć i poczekać na kolejne sygnały ;)
 
@Judyta26 to prawda, ze poczatkowo trzeba się nauczyć „tego” dźwięku. Ja kiedyś wsłuchiwałam się w swoje tętno i zaczęłam się zastanawiac co tak wolno bije. Metoda prob i błędów znalazłam dzidziusia. A w którym jesteś tygodniu? Ja myśle, ze na ruchy jeszcze zbyt wcześnie. Chyba, ze to już ktoras z kolei ciąża :)
@Kaamilaaa no nie dogodzi... miejmy nadzieje, ze tak jak piszesz do porodu sie oswoją z ta myślą.. na kiedy masz termin ? ;)
 
@Judyta26 to prawda, ze poczatkowo trzeba się nauczyć „tego” dźwięku. Ja kiedyś wsłuchiwałam się w swoje tętno i zaczęłam się zastanawiac co tak wolno bije. Metoda prob i błędów znalazłam dzidziusia. A w którym jesteś tygodniu? Ja myśle, ze na ruchy jeszcze zbyt wcześnie. Chyba, ze to już ktoras z kolei ciąża :)
@Kaamilaaa no nie dogodzi... miejmy nadzieje, ze tak jak piszesz do porodu sie oswoją z ta myślą.. na kiedy masz termin ? ;)
Druga ciąża a tydzień leci mi 16 :) w pierwszej ciazy z tym samym terminem porodu poczulam w wigilie :) wiec może i teraz sie uda :)
 
Oni (mezczyzni) w wiekszosci niby chca syna a potem jedak z corkami lepiej sie dogaduja niz z synami :) Ojciec z synem i/lub syn z ojcem maja tendencje do rywalizacji, taka to juz natura. Skoro Twoj przyniosl liste imion to juz pierwsza oznaka ogarniecia sie. Wiadomo, ze tak silne emocje jak u Ciebie potrzebuja czasu, zeby opasc, ale przynajmniej malz robi krok we wlasciwa strone. Poza tym nie wszystko dla niego stracone - jesli nie zdecydujecie sie na czwarte dziecko to zawsze ma widoki na meskich wnukow. Takze niech nie grzeszy tylko sie cieszy!
Ech, no widzisz. Ale masz rację, we wnukach nadzieja! :) bo ja na czwarte jestem za stara i za biedna :/
Dziewczyny mam pytanko, jak Wasi Mężowie reagują na „wstępna” plec dziecka. Mój mąż marzył o córce, z usg wyglada ze będzie to chłopiec. Widzę po nim, ze troszke się rozczarował. Wiem, ze się cieszy ale ma jakieś dziwne rozterki. Troszke mnie to stresuje i nie ukrywam, ze się boje. Dodam, ze to moja 3 ciąża (2 poprzednie obumarły- po badaniach zarodka tez byli to chłopcy, wiec mąż strzela chyba tylko chłopakami hehe)...
No sama widzisz jak. Całe święta mi zepsuł.
 
@Judyta26 czyli 15+ ? :D zastanawia mnie właśnie jak wy to liczycie , ja dzisiaj 15+3 , na aplikacji pokazuje mi 16. Ostatnio mama się mnie pytała który tydzień to mówię, ze 15 a ona nie no to już 16 leci i trochę mi to pomotała :D
@Nat Bluebell domyślam się...
 
I dla mnie broń w rekach dzieci jakos tak nie pasuje. No ale nie zabronie im tego. Maz bardzo to lubi, cale liceum strzelał i do tej pory kezdzi na zawody itp. Jednal poświęca temu bardzo malo czasu, bo go nie ma ;)
To tym bardziej sie ciesz, ze do jakis 8 czy 10 urodzin (wg dwoch specow od strzelania z korymi rozmawialismy) dziecko i tak sobie z obsluga takiej broni strzeleckiej zwyczajnie fizycznie nie poradzi. Bron jest ciezka, spust chodzi ciezko, do tego kwestia odrzutu. Takze nawet, gdybys chciala zabraniac, to nie ma takiej potrzeby :biggrin2:

@Nat Bluebell E tam za stara. Znam przypadek naturalnej wpadki po 40rz z pierwszym (!) dzieckiem a co dopiero z czwartym. Tym bardziej, ze z tego co pamietam Tobie do czterdziestki jeszcze zostalo sporo czasu :-p
 
@Judyta26 to prawda, ze poczatkowo trzeba się nauczyć „tego” dźwięku. Ja kiedyś wsłuchiwałam się w swoje tętno i zaczęłam się zastanawiac co tak wolno bije. Metoda prob i błędów znalazłam dzidziusia. A w którym jesteś tygodniu? Ja myśle, ze na ruchy jeszcze zbyt wcześnie. Chyba, ze to już ktoras z kolei ciąża :)
@Kaamilaaa no nie dogodzi... miejmy nadzieje, ze tak jak piszesz do porodu sie oswoją z ta myślą.. na kiedy masz termin ? ;)
Ja mam dzis 16+3 a tp mam na 6.06 (licze ze uda sie 8.06 [emoji13])
Ech, no widzisz. Ale masz rację, we wnukach nadzieja! :) bo ja na czwarte jestem za stara i za biedna :/

No sama widzisz jak. Całe święta mi zepsuł.
Moze sie uda ze bedziecie potem az mieli dosc chłopaków wnuków [emoji106][emoji13]

Matko kochana jak sobie wlasnie tak pomyslalam przed chwila ze jak mlody bedzie mial 18 lat i bedzie mial w tym wieku zostac tatą to ja wtedy moge zostac 36letnią babcią [emoji85][emoji85]
 
reklama
Ja mam dzis 16+3 a tp mam na 6.06 (licze ze uda sie 8.06 [emoji13]) Moze sie uda ze bedziecie potem az mieli dosc chłopaków wnuków [emoji106][emoji13]

Matko kochana jak sobie wlasnie tak pomyslalam przed chwila ze jak mlody bedzie mial 18 lat i bedzie mial w tym wieku zostac tatą to ja wtedy moge zostac 36letnią babcią [emoji85][emoji85]
W wieku 36 lat sama mozesz zostac ponownie mama i wtedy wnuk z wujkiem beda mogli sie bic o lopatke w piaskownicy :biggrin2:
 
Do góry