reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
@Motyl_ek cudowny:) wygląda wspaniale na pewno nie jak wcześnie urodzone dzieciątko:)

W kwestii GBS to mi dr mówiła ze jest w sumie na dostarczenie do laboratorium 72h więc spokojnie jutro możesz zanieść.

Ja dzisiaj byłam w końcu w aptece po ostatnie rzeczy do szpitala i zostawiłam 140zl.... Normalnie jakaś masakra. Wracałam z taką wielgachną torbą przez te podkłady poporodowe z Belli a wzięłam tylko 2 opakowania. Zapakowałam torbę do szpitala i zostanie mi tylko do wrzucenia szlafrok, ładowarka i suszarka.
Czy Wasze szpitale podają co musicie mieć dla dziecka? Były tam np pieluchy tetrowe żeby owinąć noworodka od razu po narodzinach?
 
@Motyl_ek Boziuu jaki krasnal piękny [emoji7][emoji7][emoji7]
@Bea.K84 nie fajnie że lekarz Cię tak olewczo potraktował... Ja wiem doskonale jak to jest jak człowiek szaleje ze wściekłości bo nic nie wie :/ Ale głowa do góry, już niedługo [emoji2] Wszystko będzie dobrze!

Dziewczyny, czy któraś z Was miała rwę kulszową w ciąży? Bo ja od czasu wczorajszych dzikich akrobacji mojej córci mam co chwilę taki przeszywający ból od górnej części pośladka w dół... Czasem słabiej a czasem tak mocno że jak stoję to mi się kolano ugina. Myślicie że to rwa?
Poza tym myślę że te akrobacje to była zmiana pozycji i oprócz standardowych kopniaków wysoko czuje prawdopodobnie rączki małej ale tak bardzo bardzo nisko... takie jakby gmeranie... caly czassss[emoji849]także ból pośladka, nóżki, rączki i PIEKIELNE kłucie w kroku przykuło mnie dziś do łóżka. Nawet do toalety idę tip topami. Tatusiek w Polsce a ja ma jutro wizytę u położnej, jestem przerażona bo nie wiem jak tam doczłapie :(
 
Hej dziewczyny mam pytanie czy jak jeszcze mi nie wyszły rozstępy to jest możliwość że mi już nie wyjdą ?

Wiesz co ja w ciąży nie miałam ani jednego rozstępu a po porodzie wyszły mi takie czerwone kropy w niektórych miejscach. Szybko zrobiły się jasne. To oczywiście rozstępy jednak tylko ja je widze jak się bardzo przyjrze i napnę skórę w tych miejscach:)
 
@Motyl_ek Boziuu jaki krasnal piękny [emoji7][emoji7][emoji7]
@Bea.K84 nie fajnie że lekarz Cię tak olewczo potraktował... Ja wiem doskonale jak to jest jak człowiek szaleje ze wściekłości bo nic nie wie :/ Ale głowa do góry, już niedługo [emoji2] Wszystko będzie dobrze!

Dziewczyny, czy któraś z Was miała rwę kulszową w ciąży? Bo ja od czasu wczorajszych dzikich akrobacji mojej córci mam co chwilę taki przeszywający ból od górnej części pośladka w dół... Czasem słabiej a czasem tak mocno że jak stoję to mi się kolano ugina. Myślicie że to rwa?
Poza tym myślę że te akrobacje to była zmiana pozycji i oprócz standardowych kopniaków wysoko czuje prawdopodobnie rączki małej ale tak bardzo bardzo nisko... takie jakby gmeranie... caly czassss[emoji849]także ból pośladka, nóżki, rączki i PIEKIELNE kłucie w kroku przykuło mnie dziś do łóżka. Nawet do toalety idę tip topami. Tatusiek w Polsce a ja ma jutro wizytę u położnej, jestem przerażona bo nie wiem jak tam doczłapie :(

To możliwe że to rwa ewentualnie Mała uciska Ci gdzieś nerwy. Mnie też czasem złapie najdłużej miałam 3 dni leżenia dosłownie plackiem. Trzymam kciuki żeby to był jednak obrót:) daj koniecznie jutro znać po wizycie:)
 
Ale już duży chłopczyk z niego! :) Niech rosnie zdrowo :)
@K8y : U mnie na stronie szpitala jest lista rzeczy do zabrania i są tam wymienione pieluchy tetrowe (6 sztuk), ale nie jest napisane do czego bedą potrzebne.. Ja wezmę ze 3, plus ze 2 bambusowe, bo dla mnie sa dużo milsze w dotyku i delikatniejsze.
 
Ostatnia edycja:
@arica pieluchami z tego co wiem to owijają dzieci po narodzinach jak są całe w mazi itd. także pewnie do wyrzucenia później
 
Moty_lek ale synuś zdrowo rośnie! Kompletnie nie widać że wcześniak! [emoji7] [emoji7] [emoji7]
 
reklama
Hej dziewczyny mam pytanie czy jak jeszcze mi nie wyszły rozstępy to jest możliwość że mi już nie wyjdą ?
Zmartwię Cię, ja też do tej pory praktycznie nie miałam a w ciągu ostatniego tygodnia wyszły mi 3 - wszystkie nisko w podbrzuszu, grubo poniżej pępka... mam dziś 37+4. Ale z kolei ku pokrzepieniu serc w pierwszej ciąży miałam tyklo jeden, taki 1,5 centymetrowy :)
@Motyl_ek Boziuu jaki krasnal piękny
emoji7.png
emoji7.png
emoji7.png

@Bea.K84 nie fajnie że lekarz Cię tak olewczo potraktował... Ja wiem doskonale jak to jest jak człowiek szaleje ze wściekłości bo nic nie wie :/ Ale głowa do góry, już niedługo
emoji2.png
Wszystko będzie dobrze!

Dziewczyny, czy któraś z Was miała rwę kulszową w ciąży? Bo ja od czasu wczorajszych dzikich akrobacji mojej córci mam co chwilę taki przeszywający ból od górnej części pośladka w dół... Czasem słabiej a czasem tak mocno że jak stoję to mi się kolano ugina. Myślicie że to rwa?
Poza tym myślę że te akrobacje to była zmiana pozycji i oprócz standardowych kopniaków wysoko czuje prawdopodobnie rączki małej ale tak bardzo bardzo nisko... takie jakby gmeranie... caly czassss
emoji849.png
także ból pośladka, nóżki, rączki i PIEKIELNE kłucie w kroku przykuło mnie dziś do łóżka. Nawet do toalety idę tip topami. Tatusiek w Polsce a ja ma jutro wizytę u położnej, jestem przerażona bo nie wiem jak tam doczłapie :(
Tak jak opisujesz to może być rwa (choć mniej prawdopodobne, bo przy rwie zazwyczaj - no nie zawsze - ból jest w pewien sposób ciągły), ale może też być po prostu ucisk na nerw jak mała „wpycha się” coraz głębiej :) U mnie ból pośladka (silny, jakby prąd przechodził) okazał się rozluźnieniem więzozrostu krzyżowo-biodrowego po jednej stronie, także różne atrakcje końcówki ciąży mogą nas trafić ;)
Jeju, ale śliczny kluseczek! tak jak @K8y pisze, zupełnie nie widać po nim, że wcześniak :)
Laski, jestem po wizycie. Jaka poszłam, taka przyszłam
emoji35.png
wiem tylko tyle, że wszystko w porządku. Nosz kur...... Ani wymiarów, ani wagi- kompletnie nic. Wyłączył sprzęt i dobra... Masakra. L4 mi wypisal do 04.06 i mówi, że pewnie urodze do tego czasu( ciekawe skąd to wie
emoji19.png
). Jeszcze musiałam się upomnieć o ten gbs, no bo skoro to ma być teoretycznie moja ostatnia wizyta, to wypadałoby zrobić- gdzie sam sobie to notował w kartotece. A jak już się wdrapalam na ten fotel, to mógł chociaż szyjke sprawdzić itd. Ale gdzie tam... Jestem wściekła i bezradna bo nic nie wiem
emoji17.png
chyba się już chłop mocno posunął w czasie bo albo się mu nic nie chce, albo zmienił po latach podejście. Mam nadzieję, że chociaż Wy będziecie mieć pełny obraz na waszych wizytach.
BTW, jeśli chodzi o ten wymaz- muszę to zawieźć do laboratorium, tyle że teraz już pozamykane. Chyba nic się nie stanie jak pojadę z tym jutro?
współczucia! Rozumiem Twój żal, moja ginekolog też często tylko coś rzuci zdawkowo, a ja potem muszę sobie przypominać co to mówiła (np. Ile waży malutka itd.) bo zazwyczaj żadnych papierów nie dostaję... A z pierwszej ciąży pamiętam, że zawsze wychodziłam z oełną dokumentacją fotograficzną + wydrukiem karty informacyjnej „streszczającym” wizytę...
A co do szyjki to moja na wizycie 35+0 mówiła że ostatni raz bada (zawsze oglądała we wzierniku + robiła USG), bo „potem to już nie ma sensu”, także przynajmniej tu mogę Cię pocieszyć :)
 
Do góry