reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Oj zazdroszczę Wam tej Chorwacji! :) My w tym roku odpuszczamy wakacje. Mnie też przeraża wizja wielogodzinnej podróży z takim maluszkiem. Tzn. wszystko mnie przeraża co związane z tak malutkim dzieciątkiem :D

Dziewczyny, może coś doradzicie bo nie daje rady z moimi dłońmi :( Mam mega złe krążenie i nieustannie zimne, wręcz lodowate dłonie. Jeśli do tego dojdzie kontakt z wodą (dochodzi często do kontaktu bo latam po chacie i sprzątam jak czubek :eek: ) to wyglądają jakby były odmrożone. Zaczerwienione, szorstka skóra itd. Wczoraj byłam w sklepie po parę rzeczy i wypakowując zakupy na kasę to zamarłam dosłownie :szok:Dłoń którą trzymałam koszyk była sino-fioletowa jakby obumarła :o

Smaruję w domu kremami, olejem kokosowym, moczę w oliwie, zakładam bawełniane rękawiczki i nic. Ma któraś podobny problem? Nie wiem czy uda mi się umówić do dermatologa w najbliższym czasie, a może ktoś zna super niezawodne domowo-babcine sposoby? :)
Aha, myślicie, że zabieg parafinowy coś pomoże?

Ło matko, ale się naprodukowałam :oops::D
 
reklama
Nie ma obowiązku patronażu nawet po porodzie. Dawniej był obowiązek ale obecnie nie ma. Syna mam z 2015 roku i już wtedy nie było obowiazku i do mnie nie przychodziła mimo, że było dziecko zgłoszone.
to do mojej przychodni chyba taka informacja nie dotarła ;) też rodziłam w 2015 (listopad) i tak, jak napisałam, Pani prosiła o podpisanie papierów, że była, twierdząc, że taka wizyta jest obowiązkowa. a może tylko chodziło tylko o kasę z NFZ...
 
Oj zazdroszczę Wam tej Chorwacji! :) My w tym roku odpuszczamy wakacje. Mnie też przeraża wizja wielogodzinnej podróży z takim maluszkiem. Tzn. wszystko mnie przeraża co związane z tak malutkim dzieciątkiem :D

Dziewczyny, może coś doradzicie bo nie daje rady z moimi dłońmi :( Mam mega złe krążenie i nieustannie zimne, wręcz lodowate dłonie. Jeśli do tego dojdzie kontakt z wodą (dochodzi często do kontaktu bo latam po chacie i sprzątam jak czubek :eek: ) to wyglądają jakby były odmrożone. Zaczerwienione, szorstka skóra itd. Wczoraj byłam w sklepie po parę rzeczy i wypakowując zakupy na kasę to zamarłam dosłownie :szok:Dłoń którą trzymałam koszyk była sino-fioletowa jakby obumarła :o

Smaruję w domu kremami, olejem kokosowym, moczę w oliwie, zakładam bawełniane rękawiczki i nic. Ma któraś podobny problem? Nie wiem czy uda mi się umówić do dermatologa w najbliższym czasie, a może ktoś zna super niezawodne domowo-babcine sposoby? :)
Aha, myślicie, że zabieg parafinowy coś pomoże?

Ło matko, ale się naprodukowałam :oops::D

Na skórę rąk pomoże zwykła lanolina. Długo się wchłania ale efekt jest już po pierwszym użyciu. Ja miałam skórę podrażnioną od tych mrozów i to jak cholera ale pomogło i to szybko:)
 
Oj zazdroszczę Wam tej Chorwacji! :) My w tym roku odpuszczamy wakacje. Mnie też przeraża wizja wielogodzinnej podróży z takim maluszkiem. Tzn. wszystko mnie przeraża co związane z tak malutkim dzieciątkiem :D

Dziewczyny, może coś doradzicie bo nie daje rady z moimi dłońmi :( Mam mega złe krążenie i nieustannie zimne, wręcz lodowate dłonie. Jeśli do tego dojdzie kontakt z wodą (dochodzi często do kontaktu bo latam po chacie i sprzątam jak czubek :eek: ) to wyglądają jakby były odmrożone. Zaczerwienione, szorstka skóra itd. Wczoraj byłam w sklepie po parę rzeczy i wypakowując zakupy na kasę to zamarłam dosłownie :szok:Dłoń którą trzymałam koszyk była sino-fioletowa jakby obumarła :o

Smaruję w domu kremami, olejem kokosowym, moczę w oliwie, zakładam bawełniane rękawiczki i nic. Ma któraś podobny problem? Nie wiem czy uda mi się umówić do dermatologa w najbliższym czasie, a może ktoś zna super niezawodne domowo-babcine sposoby? :)
Aha, myślicie, że zabieg parafinowy coś pomoże?

Ło matko, ale się naprodukowałam :oops::D
Dzien dobry, miłego dnia kobietki [emoji846]

Może to nie babciny sposób ale świetny jest krem czerwony z Garniera na suche dłonie, i jest jeszcze w rossman taki biało czerwony evree chyba też super działa.

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiedzcie mi dziewczyny macie też problem ze ściągnięciem obrączki/pierścionka? Kurde mnie od tygodnia gdzieś spuchly paluchy i mam z tym problem [emoji39] zastanawiam się czy w ogóle ja ściągnąć do porodu i włożyć jak się unormuje stan wody w organizmie?

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jeszcze mogę ściągnąć, ale wiem że pod koniec ciąży ciało puchnie i trudno ściągnąć to dużo kobiet nosi wtedy obrączkę na łańcuszku na szyi.
 
Dziewczyny, najlepszego dla nas! I obyśmy miały szybkie, bezproblemowe porody i grzeczne dzieci, nie mówiąc o mężach ;)

My na 100% w drugiej połowie sierpnia jedziemy do Chorwacji - wyjeżdżamy 15 sierpnia (mój ośmiolatek jedzie tam z nami już 9 raz ;)) - i szczerze nie boję się tej trasy ani troszkę - zawsze wyjeżdżamy wieczorem i dojeżdżamy nad ranem, w razie potrzeby nie ma też żadnego problemu z postojami i robimy je dosyć często - teraz dodatkowo będą postoje na karmienie, przewijanie itp. W Chorwacji jest mniejszy ruch (jeździmy na Peliesac) na plaży, gwarantowana dobra pogoda, cały czas wieje lekki wietrzyk więc i temperatua Jest mniej odczuwalna. Jak dla mnie idealne wakacje.
Z naszego doświadczenia takie maluszki znoszą trasę zdecydowanie lepiej niż starsze dzieci, a nawet lepiej niż dorośli ;)
My od zawsze jedziemy na zmianę - czyli w nocy obowiązkowo zmiana co max 3 godziny, w związku z tym nie robimy w nocy przerwy na sen - śpi ten co nie prowadzi ;)) Inna sprawa, że oboje jesteśmy zawodowo przyzwyczajeni do nieprzespannych nocy ;)

Hm, no właśnie u nas jest problem z jazdą nocną, bo oboje za tym nie przepadamy. Ja mogę wypić 3 kawy, 2 energetyki, a i tak po chwili oczy mi się kleją.. Więc jazda nocna jest w moim przypadku dużym ryzykiem i unikam jej - jak do tej pory skutecznie, bo tylko raz jechaliśmy nocą nad Bałtyk jak Pola miała 2 latka. Nie wiem, chciałabym gdzieś się w końcu wyrwać i odpocząć, bo prawdziwych wakacji nie mieliśmy od 3 lat, a wcześniej co roku jeździliśmy w jakieś fajne miejsca za granicę, gdzie pogoda gwarantowana, morze, plaża i pluskanie się w basenie dawało mi energii na następny rok.. Teraz mi tego strasznie brakuje. No, ale poczekamy chyba do porodu, zobaczymy jaki model nam się trafi i może wtedy podejmiemy decyzję, czy idziemy na całość i jedziemy do Chorwacji, czy pojedziemy gdziekolwiek w Polskę, byle zmienić klimat i troszkę odsapnąć od codzienności.
 
reklama
Powiedzcie mi dziewczyny macie też problem ze ściągnięciem obrączki/pierścionka? Kurde mnie od tygodnia gdzieś spuchly paluchy i mam z tym problem [emoji39] zastanawiam się czy w ogóle ja ściągnąć do porodu i włożyć jak się unormuje stan wody w organizmie?

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom

Poki możesz to ściągnij bo po porodzie jest mega spuchnięte ciało. Ja już chodzę bez pierścionków ubieram od święta:)

A ja mam pytanie z innej beczki: czy któraś z Was zauważyła że ma jakieś wypryski na twarzy? Ja od wczoraj wyglądam jakbym dojrzewała cały czas mi coś nowego wychodzi:/
 
Do góry