reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Chodzi oczywiście o syrop P*enalen.
No właśnie wiem że kiepski skład, ale mi autentycznie pomaga. Każdemu co innego pewnie.

A z macicą mam nadzieję, że będę miała tak jak Ty piszesz. Chociaż mało prawdopodobne bo u mnie w rodzinie wszystkie miały ból bardziej odczuwalny niestety [emoji17]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
*spam*** to jak dla mnie fenomen z kategorii chwytow marketingowych.
Czosnek, czarna porzeczka, Malina, witamina C.

Nie lepiej kupic soki naturalne w jakims eko sklepie, zrobic termos herbaty - dodac imbiru i miodu i popijac?


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny które są pod opieką endokrynologa mam pytanie jaką oni Wam normę TSH w ciąży podają? Bo wiem że zdania są podzielone...

Wiem że dawno temu o tym rozmawiałyśmy, ale potrzebuje na świeżo porady.
Mam przyjaciółkę w ciąży, kt poleciłam zrobić TSH przy okazji innych badań i ono wyszło jakoś 2 teraz nie wiem czy równo czy z drobnym haczkiem.
Jej gin nie zwróciła na to uwagi.
A ja jej powiedziałam że 1- 1,5 to norma w ciąży, oczywiście zależy od lekarza, bo niektórzy do 2 zalecają..
Na ten przykład ja teraz skontrolowałam, bo miałam to w styczniu robić, wynik mam 2 z drobnym haczkiem i moja dr zwiększyła mi dawkę euthyroxu

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Mi ginekolog i endokrynolog mówili, że w pierwszym trymestrze powinno być do 2,5, a w drugim i trzecim do 3. No i zawsze trzeba też sprawdzać w ciąży ft4, bo tsh może być fałszywie zaniżone. U endokrynologa byłam na początku na konsultacji u dobrego profesora, więc mam nadzieję, że wie co mówi. Z tego co gdzieś czytałam, to jak już przed ciążą się brało euthyrox, to wtedy przy niższym wyniku lekarz może zalecić zwiększenie dawki niż u kobiety, która nigdy go nie brała, może stąd te rozbieżności.
 
witajcie dziewczyny. Jestem właśnie po swojej wizycie połówkowej, malec wg usg i om ma 20tyg 4 dni,
waży 380g i ma 18 cm. Przez całe badanie leżał sobie na brzuszku i bawił się dłońmi. Ogólnie wszystko jest w porządku i w normie, poza tzw bright spotem w komorze serca. Lekarz powiedział,że nie jest to nic złego, żadna to wada i powinno się wchłonąć. Uspokajał mnie i wydawał się być pewny tego, że wszystko ok. Ale trochę,że tak powiem "sram po gaciach..." Miała,któraś z Was z tym bright spotem do czynienia?
Udanego wieczoru.
 
witajcie dziewczyny. Jestem właśnie po swojej wizycie połówkowej, malec wg usg i om ma 20tyg 4 dni,
waży 380g i ma 18 cm. Przez całe badanie leżał sobie na brzuszku i bawił się dłońmi. Ogólnie wszystko jest w porządku i w normie, poza tzw bright spotem w komorze serca. Lekarz powiedział,że nie jest to nic złego, żadna to wada i powinno się wchłonąć. Uspokajał mnie i wydawał się być pewny tego, że wszystko ok. Ale trochę,że tak powiem "sram po gaciach..." Miała,któraś z Was z tym bright spotem do czynienia?
Udanego wieczoru.
Sporego masz maluszka [emoji4]

Rozumiem zamartwianie się. Mój maluch na genetycznym miał za duża przezierność i też nie dawało mi to spokoju. Ale już na połówkowym okazało się że jest wszystko w porządku. Więc trzymam kciuki.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sobotni wieczór a ja padam na twarz :) Pół dnia spędziłam z prawie dwuletnim chrześniakiem, było co robić. Ale jest przekochany, a jak cioci na do widzenia dał buziaczka to ohhhh..... <3
Miałam dziś trochę dzień rozpusty... Jadłam na obiad zupkę ogórkową, potem gołąbki i jeszcze na poprawkę serniczek :D Mam już też względne pojęcie co będzie do kupienia dla dzidzi, lista mocno się skurczy ;) Bo naprawdę wiele będę miała od nich, zwłaszcza jeśli chodzi o ciuszki. I sporo dobrych rad z kupowaniem czego się wstrzymać :)
 
No pewnie rana była bardziej dotkliwa niż ta obkurczające się macica..
A po porodzie sn tego bólu nie ma, więc ta macica jest bardziej odczuwana.
Tak na babski rozum mi się wydaje... [emoji12]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

A to już kwestia indywidualna. Ja jestem po dwóch cc i powiem szczerze, że cesarki znosiłam świetnie, bólu rany prawie nie czułam, za to obkurczającą macicę bardzo :p

witajcie dziewczyny. Jestem właśnie po swojej wizycie połówkowej, malec wg usg i om ma 20tyg 4 dni,
waży 380g i ma 18 cm. Przez całe badanie leżał sobie na brzuszku i bawił się dłońmi. Ogólnie wszystko jest w porządku i w normie, poza tzw bright spotem w komorze serca. Lekarz powiedział,że nie jest to nic złego, żadna to wada i powinno się wchłonąć. Uspokajał mnie i wydawał się być pewny tego, że wszystko ok. Ale trochę,że tak powiem "sram po gaciach..." Miała,któraś z Was z tym bright spotem do czynienia?
Udanego wieczoru.

Syn z pierwszej ciąży miał bright spot widoczny do końca ciąży. W trakcie ciąży miał robione echo serca, wyszło ok, po porodzie ponownie i tez wszystko dobrze, żadnych problemów z serduszkiem :)

W ogóle byliśmy dzisiaj kupić młodemu fotelik oraz pokazać łupinkę specjaliście, żeby ocenił czy kolejne dziecko bezpiecznie pojeździ. Łupinka daje radę, a dla starszaka wybraliśmy RWF Britax Max Way. Polecam, bardzo wygodny, młody zadowolony, a przy tym jest stosunkowo wąski, więc trzeci fotelik wejdzie bez problemu ;)
 
Dziewczyny no muszę się Wam czymś pochwalić![emoji7] właśnie wróciłam ze spodka [emoji7]
Tydz temu rocznicowy wypad, dzisiaj z mamą, mężem i treściami - świąteczny prezent od nas, 89 zl za os i bylo na prawdę czadersko [emoji7]
Muzyka filmowa Hansa Zimmera - komu nieznane nszwisko to pewnie skojarzy filmy, do których skomponował muzykę: Piraci z Karaibów, Król Lew, Gladiator, Incepjca, Interstelar, Kod da Vinci, Pearl Harbour, Batman, Sherlock Holmes i wieeeele wiele innych, ale nie o tym chciałam.
Na Królu Lwie młody tak zaczął fikać, że sama nie mogłam w to uwierzyć! Podwójne emocje - cudowna muzyka na żywo i młody w brzuchu (to pierwsze TAK WYRAŹNE akrobacje) [emoji16][emoji7][emoji173]
No zapamiętam ten koncert chyba na całe życie [emoji7]
Cały dzień zakręcony więc jutro Was nadrabiam [emoji16] dobrej nocki [emoji173]

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Dziewczyny no muszę się Wam czymś pochwalić![emoji7] właśnie wróciłam ze spodka [emoji7]
Tydz temu rocznicowy wypad, dzisiaj z mamą, mężem i treściami - świąteczny prezent od nas, 89 zl za os i bylo na prawdę czadersko [emoji7]
Muzyka filmowa Hansa Zimmera - komu nieznane nszwisko to pewnie skojarzy filmy, do których skomponował muzykę: Piraci z Karaibów, Król Lew, Gladiator, Incepjca, Interstelar, Kod da Vinci, Pearl Harbour, Batman, Sherlock Holmes i wieeeele wiele innych, ale nie o tym chciałam.
Na Królu Lwie młody tak zaczął fikać, że sama nie mogłam w to uwierzyć! Podwójne emocje - cudowna muzyka na żywo i młody w brzuchu (to pierwsze TAK WYRAŹNE akrobacje) [emoji16][emoji7][emoji173]
No zapamiętam ten koncert chyba na całe życie [emoji7]
Cały dzień zakręcony więc jutro Was nadrabiam [emoji16] dobrej nocki [emoji173]

9ewnqqmznpxcwjj5.png

Zazdroszczę Ci tego koncertu :) faktycznie zapamiętasz go na zawsze:)
 
reklama
Kupiłam syrop. I do psikania na gardło.. pije miód czosnek mleko.. pije herbatę z sokiem malinowym i cytryna bądź miód K cytryna łyżeczka miód jem.. i h** coraz gorzej e kocy myślałam ze się uduszę powaga tak mam nis zapchany ... muszę sb jakaś inchalscje zrobić :hmm:
 
Do góry