reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Hej dziewczyny , nie wiem co zrobić.
Od wtorku na potworny kaszel , ból gardła i doszedł katar:( zamiast czuć się lepiej jest jeszcze gorzej. Byłam u lekarza rodzinnego i kazała mi pić ten syrop p-renalen... kompletnie nic nie pomaga- jest gorzej.
Pojadę chyba na pogotowie niech mi dadzą jakiś antybiotyk, już mnie cały brzuch boli od tego kaszlu...dziś spałam może 2h .
Wiem że antybiotyk nie jest dobrym wyjściem, ale tak długa choroba pewnie jest gorsza dla maluszka. Dodam że dopiero co tydzień temu byłam też chora.
Jak myślicie? Brać ten antybiotyk?
Tak. Dobrze dobrany antybiotyk będzie dla ciebie i maluszka lepszy niż chorowanie i tu nie ma żadnych wątpliwości. Z domowych sposobów pomagają inhalacje, mleko z masłem, płukanie gardła woda z wodą utlenioną... Ale jeżeli infekcja jest poważna to domowe sposoby to za mało.
 
reklama
Ale to po sn? Bo ja nigdy o tym nie słyszalam.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak, z tym ze ja porod mialam naprawdę lekki i te skurcze byly do przezycia - stad moze moje porownanie :)
Natomiast rzeczywiscie nie ma sie czego bac, ale o pologu warto tez sie dowiedziec.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak. Dobrze dobrany antybiotyk będzie dla ciebie i maluszka lepszy niż chorowanie i tu nie ma żadnych wątpliwości. Z domowych sposobów pomagają inhalacje, mleko z masłem, płukanie gardła woda z wodą utlenioną... Ale jeżeli infekcja jest poważna to domowe sposoby to za mało.

Dziękuję za odpowiedź:)
Mleko z masłem i miodem, syrop z cebuli , syrop Stodal -dała mi go farmaceutka, tabletki do ssania, litry herbaty z sokiem malinowym i miodem...I dalej mnie trzyma , aż się uszy zatykaja.
 
Hej dziewczyny , nie wiem co zrobić.
Od wtorku na potworny kaszel , ból gardła i doszedł katar:( zamiast czuć się lepiej jest jeszcze gorzej. Byłam u lekarza rodzinnego i kazała mi pić ten syrop p-renalen... kompletnie nic nie pomaga- jest gorzej.
Pojadę chyba na pogotowie niech mi dadzą jakiś antybiotyk, już mnie cały brzuch boli od tego kaszlu...dziś spałam może 2h .
Wiem że antybiotyk nie jest dobrym wyjściem, ale tak długa choroba pewnie jest gorsza dla maluszka. Dodam że dopiero co tydzień temu byłam też chora.
Jak myślicie? Brać ten antybiotyk?
Tylko po badaniach krwi. Bo moze to byc wirus, a na wirusy antybiotyki nie działają. Jesli jednak bedzie potrzebny to się nie martw, sa antybiotyki dla ciężarnych, a najgorszy czas juz minął. Ja miałam 3 antybiotyki w pierwszych 7 tyg ciąży i to dopiero byl stres.
Pij herbate z miodem i PRAWDZIWYM sokiem z malin(ost w Carrefour kupiłam za 6zl), cytryna, syrop z cebuli. Ja tez smarowalam się gęsią i pilam mleko z miodem i czosnkiem.
Rosołek z czosnkiem, ciotka tez trze jabłko z miodem i cynamonem. I imbir tez do herbatki. Ale dla mnie ta gesina na kaszel najlepsza
9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Hej dziewczyny , nie wiem co zrobić.
Od wtorku na potworny kaszel , ból gardła i doszedł katar:( zamiast czuć się lepiej jest jeszcze gorzej. Byłam u lekarza rodzinnego i kazała mi pić ten syrop p-renalen... kompletnie nic nie pomaga- jest gorzej.
Pojadę chyba na pogotowie niech mi dadzą jakiś antybiotyk, już mnie cały brzuch boli od tego kaszlu...dziś spałam może 2h .
Wiem że antybiotyk nie jest dobrym wyjściem, ale tak długa choroba pewnie jest gorsza dla maluszka. Dodam że dopiero co tydzień temu byłam też chora.
Jak myślicie? Brać ten antybiotyk?
Spokojnie, nie bój się antybiotyku, tak jak napisałaś, choroba może być groźniejsza dla dzidziusia..
Są antybiotyki kt można brać spokojnie w ciąży, chociażby doksycyklina czyli np Duomox.
Ja z córką brałam 2x w czasie ciąży.
Hej dziewczyny , nie wiem co zrobić.
Od wtorku na potworny kaszel , ból gardła i doszedł katar:( zamiast czuć się lepiej jest jeszcze gorzej. Byłam u lekarza rodzinnego i kazała mi pić ten syrop p-renalen... kompletnie nic nie pomaga- jest gorzej.
Pojadę chyba na pogotowie niech mi dadzą jakiś antybiotyk, już mnie cały brzuch boli od tego kaszlu...dziś spałam może 2h .
Wiem że antybiotyk nie jest dobrym wyjściem, ale tak długa choroba pewnie jest gorsza dla maluszka. Dodam że dopiero co tydzień temu byłam też chora.
Jak myślicie? Brać ten antybiotyk?


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny po CC też się macica obkurcza, musi, no bo cudów nie ma... Tylko ból rany po CC może "maskować" ból obkurczające i się macicy.
Tak mi się wydaje przynajmniej.[emoji6]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny które są pod opieką endokrynologa mam pytanie jaką oni Wam normę TSH w ciąży podają? Bo wiem że zdania są podzielone...

Wiem że dawno temu o tym rozmawiałyśmy, ale potrzebuje na świeżo porady.
Mam przyjaciółkę w ciąży, kt poleciłam zrobić TSH przy okazji innych badań i ono wyszło jakoś 2 teraz nie wiem czy równo czy z drobnym haczkiem.
Jej gin nie zwróciła na to uwagi.
A ja jej powiedziałam że 1- 1,5 to norma w ciąży, oczywiście zależy od lekarza, bo niektórzy do 2 zalecają..
Na ten przykład ja teraz skontrolowałam, bo miałam to w styczniu robić, wynik mam 2 z drobnym haczkiem i moja dr zwiększyła mi dawkę euthyroxu

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny które są pod opieką endokrynologa mam pytanie jaką oni Wam normę TSH w ciąży podają? Bo wiem że zdania są podzielone...

Wiem że dawno temu o tym rozmawiałyśmy, ale potrzebuje na świeżo porady.
Mam przyjaciółkę w ciąży, kt poleciłam zrobić TSH przy okazji innych badań i ono wyszło jakoś 2 teraz nie wiem czy równo czy z drobnym haczkiem.
Jej gin nie zwróciła na to uwagi.
A ja jej powiedziałam że 1- 1,5 to norma w ciąży, oczywiście zależy od lekarza, bo niektórzy do 2 zalecają..
Na ten przykład ja teraz skontrolowałam, bo miałam to w styczniu robić, wynik mam 2 z drobnym haczkiem i moja dr zwiększyła mi dawkę euthyroxu

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
gin, która prowadziła mi poprzednią ciążę i która ma specjalizację z endokrynologii przyjmowała, że norma w ciąży jest do 2 i jak mi TSH przekroczyło 2 to dopiero wtedy dostałam euthyrox
 
reklama
Dziewczyny po CC też się macica obkurcza, musi, no bo cudów nie ma... Tylko ból rany po CC może "maskować" ból obkurczające i się macicy.
Tak mi się wydaje przynajmniej.[emoji6]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Dlatego dla mnie to nowość, bo ja nie miałam żadnych skurczy przy kp. Po operacji czułam skurcze, ale na drugi dzień już tylko rana bolała.
 
Do góry