reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dlatego dla mnie to nowość, bo ja nie miałam żadnych skurczy przy kp. Po operacji czułam skurcze, ale na drugi dzień już tylko rana bolała.
No pewnie rana była bardziej dotkliwa niż ta obkurczające się macica..
A po porodzie sn tego bólu nie ma, więc ta macica jest bardziej odczuwana.
Tak na babski rozum mi się wydaje... [emoji12]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny które są pod opieką endokrynologa mam pytanie jaką oni Wam normę TSH w ciąży podają? Bo wiem że zdania są podzielone...

Wiem że dawno temu o tym rozmawiałyśmy, ale potrzebuje na świeżo porady.
Mam przyjaciółkę w ciąży, kt poleciłam zrobić TSH przy okazji innych badań i ono wyszło jakoś 2 teraz nie wiem czy równo czy z drobnym haczkiem.
Jej gin nie zwróciła na to uwagi.
A ja jej powiedziałam że 1- 1,5 to norma w ciąży, oczywiście zależy od lekarza, bo niektórzy do 2 zalecają..
Na ten przykład ja teraz skontrolowałam, bo miałam to w styczniu robić, wynik mam 2 z drobnym haczkiem i moja dr zwiększyła mi dawkę euthyroxu

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

Moj endykronolog podaje normę 2,5- jest to norma europejska. Norma amerykańska dopuszcza nawet 3. Ważne jest, zeby przy tym kontrolować ft4. :)
 
Ja ma w drugą stronę z tą tarczyca czyli lekką nadczynność....Ale fakt samo tsh nie wystarczy A ft3i4? Mam zawsze tsh ft4 I przeciwciala nie pamiętam skrótu ...

 
Z tymi bolesnym skurczami podczas kp, to się zgodzę, ale przy drugiej i kolejnej ciąży. Przy pierwszej raczej nie występują, ale przy każdej kolejnej są coraz bardziej bolesne.

Tak mówiła moja mama, która urodziła nas 6-tkę [emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom

Ejjj nooo pls:) Na jakiej podstawie? To zależy od organizmu i niby dlaczego przy kolejnej ciąży ma być gorzej? Z mojego doświadczenia napiszę, że jest wręcz odwrotnie. A same skurcze obkurczającej się macicy były prawie niezauważalne. Dziewczyny, nie straszcie się nawzajem :)

Dorzucę jeszcze swoje zdanie na temat syropu *spam*. Dziewczyny, lepiej kupić w sklepie ze zdrową żywnością naturalny sok z czarnej porzeczki lub z malin, zamiast tego syropu.Plus probiotyk, a najlepiej synbiotyk. Warto pamiętać, że to co jest na pierwszym miejscu w składzie, to tego jest najwięcej. Czyli *spam* to głównie słodki twór (syrop glukozowo-fruktozowy i woda), troszkę koncentratu soków, czosnek no i konserwant! Szkoda na to kasy.
 
reklama
Do góry