reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Za kikiem tam w tym samym budynku tylko od strony auchan. Bylam tam ale po 5 min zaczęła bolec mnie glowa i wyszłam. Serio to nie dla mnie :( a mama juz czatuje i wyszukuje :D

9ewnqqmzi7le71mi.png
Nie wiem czy tam jest kik, ale jak jadę raciborską w stronę Plazy to po prawej stronie kawałeczek przed tym rondem do galerii jest ciuch, duże przeszklone okna ma...
 
reklama
Jedno pranie nie wypłukuje całej tej chemii niestety, kt używana jest do produkcji bawełny, kiedyś czytałam o tym ciekawy artykuł (nie mogę go znaleźć) i oglądałam jakiś program...
ja się z Tobą zgadzam, że lepiej jak ubranka są wyprane kilku- lub nawet kilkunastokrotnie i wypłukane z całej chemii, ale wiadomo że jak ktoś kupuje nowe to nie będzie ich prał tyle razy przed użyciem. dlatego napisałam, że jak się raz wypierze i wyprasuje to też będzie ok, żeby dziewczyny nie myślały że muszą prać wielokrotnie albo szukać tylko używanych. moja pralka ma program dziecięce z 4 płukaniami, więc myślę, że to spokojnie wystarczy
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a czemu z gory sie zaklada ze rady tesciowej lub mamy beda zle? Ja akurat bardzo licze no wiedze i pomoc mamy :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a czemu z gory sie zaklada ze rady tesciowej lub mamy beda zle? Ja akurat bardzo licze no wiedze i pomoc mamy :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
nie wiem czy z góry, ja nie zakładałam, ale niewiele mi się z tych rad przydało. teraz zalecenia i wytyczne odnośnie pielęgnacji i karmienia niemowlaka są inne niż były 20-30 lat temu. np. ani moja mama ani teściowa nie karmiły dzieci piersią, bo cytuję: "nie miały pokarmu", a prawda jest taka że wtedy było modne/ uznawane za lepsze karmienie butelką. to samo z ubieraniem - kiedyś niemowlaki ubierało się o wiele cieplej, stąd te czapeczki i kocyki :D, teraz zalecenia są żeby dziecko nie przegrzewać, że lepiej jak ma chłodniej, itd
 
Ostatnia edycja:
Ja ustaliłam granicę jasno, żadnego odwiedzania w pierwszych dniach, bo my chcemy we trójkę do siebie dojść. Wiadomo, mama i teściowa przyjechały do szpitala, ale tylko na chwilę. Teściowie oczywiście 2h w domu a oni już przyszli i się zaczęło opatul go trzema kocami, czemu tu tak zimno, nie noś go, nie dawaj smoczka....W ogóle przyszli do dziecka z butelką wódki teściowie nawet dla dziecka nic nie dali ( zamiast tej wódki, wdzięczna bym była za paczkę pampersów ) i się obrazili, że mąż odmówil wypicia. Także to była ich krótka wizyta, wódkę zabrali i poszli do domu..Potem miała bombę na telefony do nas o 6 rano przez kilka dni czy dziecko żyje i jak się czuje. Ukróciłam i to :)
Masakra.
A co do 3 kocy to u nas tego nie bylo, ale po tysiąc razy słyszeliśmy "a czemu ona nie ma czapki" (w domu, cienkiej bawełnianej, bo przecież był luty..) i na nic logiczne tłumaczenie i argumenty..[emoji35]
 
Hej.
słuchajcie czy lekarz może mi odmówić wystawienia skierowania na badania połówkowe?
w pon mam wizytę na nfz do lekarza do którego nie chodzę i się zastanawiam jak do niego uderzyć, czy może od razu z grubej rury: przepraszam ale chcę tylko skierowanie na połówkowe, na które mam termin za tydzień? :rolleyes2:
poza tym, chyba nie będzie mnie już badał?
A czemu Twój lekarz Ci go nie da?
Ja bym nie mówiła tak wprost, bo może się wkurzyć..
 
ja się z Tobą zgadzam, że lepiej jak ubranka są wyprane kilku- lub nawet kilkunastokrotnie i wypłukane z całej chemii, ale wiadomo że jak ktoś kupuje nowe to nie będzie ich prał tyle razy przed użyciem. dlatego napisałam, że jak się raz wypierze i wyprasuje to też będzie ok, żeby dziewczyny nie myślały że muszą prać wielokrotnie albo szukać tylko używanych. moja pralka ma program dziecięce z 4 płukaniami, więc myślę, że na początek to jest ok
No dokładnie[emoji4]. Moja pralka też ma program dzieciecy.
Ja ubrania dla dziecka 1szy raz obojętnie czy nowe czy używane prałam w wysokiej temperaturze no i obowiązkowo prasowałam..
 
Dziewczyny a czemu z gory sie zaklada ze rady tesciowej lub mamy beda zle? Ja akurat bardzo licze no wiedze i pomoc mamy :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
Nikt tego nie zajkłada. [emoji6]
Ja Ci tam życzę żeby te rady byłyby przydatne.
Ale większość z tych, kt ja otrzymywałam od teściowej, (czasem też od mamy, ale ona się raczej nie wtrącała), były rodem z PRL-u.. A jedyne wytłumaczenie na moje pytanie czemu tak a nie inaczej powinnam robić bylo " bo tak", "bo nie", albo " kiedyś tak robili". Więc zawsze grzecznie odpowiadałam że wiem że kiedyś tak to Oli, ale teraz robi się tak i tak, z takich i takich względów to jest lepsze dladziecka bo to i to to i tamto... Jednym słowem produkowaliśmy się a ona i tak kwitowała głosem obudzonym "no ale kiedyś tak robili".
Więc jak grochem o ścianę..

A przed urodzeniem dziecka miałam z teściową super kontakt, rozmawiałyśmy i wszystkim praktycznie...

A co do innych rad, to niedawno usłyszałam od koleżanki naszych znajomych, że ona swojemu synowi dawała mąkę krupczatkę do mleka jak miał już 3 czy 4 miesiące. (Mały ma 2,5 roku)
Zostałam w szoku, a na moje pytanie ona stwierdziła że "nas też tak chowali". Odpowiedziałam że mnie nie, bo mama mnie pół roku jakos karmiła piersią, a potem jak już coś dawała do mleka to była to kasza manna..
A ta dziewczyna że kasza jest za gruba, mąka drobniejsza...
No zatkało mnie XXI wiek i ktoś jeszcze jelita dziecku zatyka mąką...[emoji50] [emoji30]
No ale najważniejsze dla nie było to, że dziecko jej ładnie nic przespało..
 
To chyba po prostu zalezy od mamy. Moja akurat nowoczesna jest I przyznam szczerze ze ona sie juz obczytuje jak sie robi te metode karmienia BLW :) bardzo jej sie podoba wiele rzeczy mowi ze zaluje ze nie bylo jak ona miala dzieci :) takze chyba sie bedziemy zgadzac. Ja nie mam do konca czasu sie w 100% merytorycznie przygotowac I obczytac we wszystkim bo pracuje cale dnie I bede pracowac do porodu. Takze moja mamita dla mnie zbawienie :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry