reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja jestem po CC nie planowanym i chciałbym rodzić sn ale to się okaże jeszcze. Jak będzie po drodze ze wszystkim bo rozchodzi mi się spojenie i to niestety bezwzględnie kwalifikuje się do CC. Aktualnie siedzę i czekam na echo serca dziecka i jeśli wyjdzie coś nie tak to też będzie CC.
Tak się boję komplikacji przy porodzie, że na samą myśl mi słabo.
Dziewczyny zmienię trochę temat. Czy Wy też macie jakieś schizy? Ostatnio ciągle trzymają się mnie jakieś złe myśli, że np. mąż mi umrze i co ja poczne bez niego albo że synek umrze i wtedy zwariuję. Kurde ta ciąża powoduje u mnie jakieś bezpodstawne lęki i paranoje.
Też mam takie lęki :( Nawet wczoraj leżąc w łóżku tak rozmyślałam, że nie przeżyłabym jak by komuś z moich najbliższych coś się stało :(
Też tą granatovą pezy poprzedniej ciąży wypatrzyłam, ale cena zaporowa. Ani to jeszcze marka, ani jakosc powalająca. Wyglada na to ze placi sie za pomysl, bo wydaje sie koszulą wielofunkcyjną.
A Wy dziewczyny po cc rozwazacie w ogole vbac teraz, czy juz z gory przygotowujecie sie do CC?
To prawda, nie ma co planowac akurat w kwestiach porodu. Jednakze uznaje ze warto sie przygotowac i mentalnie, i merytorycznie i psychicznie :)
Angelika, mi ciaza leci baaaardzo wartko. I dokladnie jak w tym filmiku "pierwsza ciaza versus pozostale" :) Jakby mnie ktos dzisiaj zapytal w ktorym tygodniu jestem to odpowiedzialabym jak moj maz w sobote do swojego ojca na to pytanie odpowiedzial: "Hmm. Bedzie chyba jakos 12 tc" :D A tu juz 17!
W pierwszej to my wiedzielismy nie dosc ktory tydzien i dzien, to wyedukowani o rozmiarze, tym co teraz ma i co juz potrafi zrobic :D
Psychicznie bardzo dobrze mimo odpoczynku i l4. Fizycznie czesto tylko zadyszki :/
Co do badan to u mnei krew i mocz + to co wskaze to na kazdej wizycie wymaga zeby miec aktualne.
A robilam juz chyba wszystkie wymagane na ten etap - hiv, grupe krwi z przeciwcialami, toxo, cyto, hormony tarczycy, glukoze na czczo, cytologie z wymazem.
Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Heh, ja też tą Granatovą znalazłam (bo chyba jedyna która mi się podoba), ale za te pieniądze to nie warto... Wyjmę maszynę i dostosuję jakąś z t-shirtowych letnich sukienek do porodu, na tym się pewnie skończy ;)
Ja jestem po porodzie siłami natury i zdecydowanie na taki się nastawiam, ale już plan awaryjny (gdyby jednak musiało być planowane cięcie - bo ostrego się nie zaplanuje ;)) na cuęcie też opracowuję ;)
Tak jak wcześniej pisałam, rodziłam w lutym, teraz jeżeli czerwiec będzie bardzo ciepły to pewnie będę woleć bawełnianą..
Ale wiadomo z jej czystością potem może być różnie więc pewnie bym ją wyrzuciła, bo odrzuca mnie myślę że miałabym ją prać.
Mnie praktycznie zawsze jest ciepło, a podczas porodu miałam takie bóle lędźwiowe że nie myslalam o tym czy mi jest ciepło czy nie.. Mąż podawał mi regularnie wodę i mnie wachlował (dobrze że w torbie miałam teczkę z usg prenatalnych, bo się sprawdziła do tego świetnie)
emoji12.png
O taki mąż z teczką to skarb :D Ja z porodu nie pamiętam nic, ale chyba ani nie piłam, ani nie byłam wachlowana - wszystko poszło bardzo szybko odkąd zaczęłam odczuwać skurcze... ale też miałam poród wywoływany, więc jak już poczułam skurcze to od razu były mega silne ;)
Cześć dziewczyny, odbiegając od porodu ;) jak się dzisiaj czujecie? Ja już mam 19 tydzień i zyskałam w końcu więcej sił, ale mam lekkiego lenia żeby cokolwiek porobić w domu.. Bałagan wszechogarniajacy ;p dzisiaj się sprężę hehe. Powiedzccie mi dużo badań już robiliście? Bo ja miałam narazie wykonane tylko raz krew, mocz itp które były zalecane.. W przyszłym tygodniu połówkowe to może da jakieś skierowanie, tak gdybam .. :) życzę Wam dobrego dnia.
Taki leń to bardzo fajna rzecz (znam i tez mam ;))!
Ja badań robiłam już ogrom, a prawie drugie tyle czeka w kolejce :( Poza morfologią, moczem i TSH+fT4 (ale mam niedoczynność tarczycy) z laboratoryjnych miałam już:
- glikemię
- białko całkowite
- AlAT, AspAT
- mocznik, kreatynina
- jonogram
- HIV, HCV, HBS
- CMV, TOXO
- przeciwciała przeciwko różyczce, ospie
- odczyn Coombsa
- kiła (VDRL)
Mam jeszcze dorobić posiew z cewki moczowej, pochwy i posiew moczu. czeka mnie ta nieszczęsna krzywa cukrowa - a co więcej to dowiem się pewnie na kolejnej wizycie ;)
 
reklama
Hej dziewczyny Ja wczoraj mialam polowkowe, wszystko dobrze jestem szczesliwa :) no I bedzie coreczka [emoji7]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom

Gratulacje :D

A Wy dziewczyny po cc rozwazacie w ogole vbac teraz, czy juz z gory przygotowujecie sie do CC?
To prawda, nie ma co planowac akurat w kwestiach porodu. Jednakze uznaje ze warto sie przygotowac i mentalnie, i merytorycznie i psychicznie :)


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

Ja drugie cc miałam z marszu, w ogóle nie było rozmowy o sn. Choć gdybym zakładała trzecią ciążę to nie wiem czy nie nalegałabym na próbę sn. Teraz niestety już nie mam szans na VBA2C. Podobno w Rzeszowie jest szpital, który podejmuje się takich prób, ale mój lekarz powiedział, że w Krk nie ma szans. Trochę żałuję, no ale trudno, grunt żeby maluch był zdrowy. Ja osobiście cc znosiłam dość dobrze, ale za to teraz borykam się ze zrostami, a trzecia cesarka pewnie dolegliwości nasili.
 
Dziewczyny, w temacie badań podsyłam kalendarz badań w ciąży Link do: Kalendarz badań w ciąży - OpinieMamy.pl :)
Niepotrzebnie dałaś ten link :( Przeczytałam to i weszłam zobaczyć co jeszcze ta pani pisze - no i trafiłam na post "Nie tak miało być..." i się poryczałam - tak brzydko, z siąkaniem nosa i spuchniętymi oczami :( Radzę - nie czytajcie.

A weszłam, żeby napisać, że przyszły do mnie już wkładki laktacyjne (Lansinoh vs Lovi) i pampersy (Pampers Premium Care vs Mambo Nature) - kupiłam po jednym opakowaniu do przetestowania co lepsze, ale to już może napiszę w wątku o wyprawkach ;)
 
A ja już po wizycie i jestem zadowolona bo maluch waży już 200 gram niestety zmierzyć się nie dało bo nogi miał założone na głowie [emoji14] dzięki czemu znam płeć na 99 %i jak to lekarz ujął 'jak piękny Jarosław' także mogę przeczucia mnie nie myliły :) :*

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja już po wizycie i jestem zadowolona bo maluch waży już 200 gram niestety zmierzyć się nie dało bo nogi miał założone na głowie [emoji14] dzięki czemu znam płeć na 99 %i jak to lekarz ujął 'jak piękny Jarosław' także mogę przeczucia mnie nie myliły :) :*

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
Nogi na głowie??? :D to dlatego czuję ruchy raz niedaleko spojenia a raz niedaleko pępka :D
 
A ja już po wizycie i jestem zadowolona bo maluch waży już 200 gram niestety zmierzyć się nie dało bo nogi miał założone na głowie [emoji14] dzięki czemu znam płeć na 99 %i jak to lekarz ujął 'jak piękny Jarosław' także mogę przeczucia mnie nie myliły :) :*

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale się pięknie zaprezentował mamusi [emoji12] super. Moja jest prawie dwa razy ciezsza...zastanawiam się czy w dwa tygodnie może podwoić swoją masę czy rośnie mi kluseczka?[emoji12]

 
A ja już po wizycie i jestem zadowolona bo maluch waży już 200 gram niestety zmierzyć się nie dało bo nogi miał założone na głowie [emoji14] dzięki czemu znam płeć na 99 %i jak to lekarz ujął 'jak piękny Jarosław' także mogę przeczucia mnie nie myliły :) :*

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
Będzie akrobata ;)
 
reklama
Ale się pięknie zaprezentował mamusi [emoji12] super. Moja jest prawie dwa razy ciezsza...zastanawiam się czy w dwa tygodnie może podwoić swoją masę czy rośnie mi kluseczka?[emoji12]

Ja bym się tych pomiarów wagi kurczowo nie trzymała... Przed porodowe USG maja do 500g czesto granicy bledu a co dopiero takie.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry