reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dziewczyny jak to jest przed współżyciem przed wizyta ? Wiem, że jak ma być robiona cytologia to należy się wstrzymać ze dwa dni.. Ale jeśli to taka zwykła kontrola? Na której tylko badanie i usg?

9ewnqqmzi7le71mi.png
Ciekawe pytanie ;)
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się że do kilku godzin po wszystko tam wraca do 'normalności'.
 
reklama
Obecnie (w sumie w 2014 roku ;)) weszło w życie coś, co nazywa się "konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku" wydane przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne.
Dokument ciekawy, bo spowodował, że większość dotychczasowych wskazań okulistycznych do cięcia mogłaby być po 2014 roku uznana już za błąd w sztuce ;)
Tu jest ten konsensus: klik
A tu całkiem ciekawy artykuł o tym, co de facto jest wskazaniem okulistycznym do cięcia (tylko odwarstwienie siatkówki i zaawansowane zmiany siatkówki - krótkowzroczność nie jest) i jak wytyczne się maja do praktyki: klik

Fakt faktem mega rzadko można spotkać teraz dziewczyny ze wskazaniami okulistycznymi do cięcia, a jeśli są to bardzo rzadko (ostatnia dziewczyna którą pamiętam była po urazie oka, ze ślepotą tego oka - i tak "profilaktycznie" dostała wskazanie) :)

Dzięki za dokładną informację :) Ja całe życie byłam przekonana, że z racji wady wzroku będę mieć cesarkę i jak słyszałam opowieści o różnych "ciężkich przypadkach sn" to puszczałam to mimo uszu, pewna, że mnie to i tak nie dotyczy. No i przeżyłam lekki szok, jak mi ginekolog powiedziała w pierwszej ciąży, że niestety krótkowzroczność nie jest wskazaniem i jeśli nie pojawi się inne, to będę rodzić sn. Pamiętam, że docierała ta wiadomość do mnie parę dni :) Ale z perspektywy czasu bardzo się cieszę, że nie miałam cesarki i mam nadzieję, że za trzecim razem też będę rodzić naturalnie.
 
Dziewczyny pomocy....:)
Chce kupić już zestaw pielęgnacyjny dla maluszka,tylko to moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia czym się kierować.
Posyłam link, zerknijcie jak będzie miały chwilę czy jest coś warto:) dziękuję za pomoc.
www.mall.pl/akcesoria-kapiel-higiena/babymoov-zestaw-higieniczny-2016?tab=reviews
Fajny i ma chyba wszystko co potrzebne. I na szczęście nie ma gruszki do nosa, którą nie wiem czemu jeszcze czasem dokładają do takich zestawów. Kosmetyczka ładna, najbardziej mi się podoba :)
 
Dziewczyny pomocy....:)
Chce kupić już zestaw pielęgnacyjny dla maluszka,tylko to moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia czym się kierować.
Posyłam link, zerknijcie jak będzie miały chwilę czy jest coś warto:) dziękuję za pomoc.
www.mall.pl/akcesoria-kapiel-higiena/babymoov-zestaw-higieniczny-2016?tab=reviews
ja osobiście nie polecam takich zestawów, kupiłam podobny w pierwszej ciąży i użyłam z tego tylko szczotkę do włosów... termometr do mierzenia temperatury dziecku lepiej kupić porządny, te w zestawach nie są. podobnie z odciągaczem do noska - lepsza frida lub katarek. termometr do mierzenia temperatury wody zbędny moim zdaniem (wystarczy łokieć :)) a tymi nożyczkami to nie umiałam obcinać paznokci (ona strasznie tępe są), obcinałam swoimi

kosmetyczka najlepsza z tego wszystkiego ;)
 
Ostatnia edycja:
ja osobiście nie polecam takich zestawów, kupiłam podobny w pierwszej ciąży i użyłam z tego tylko szczotkę do włosów... termometr do mierzenia temperatury dziecku lepiej kupić porządny, te w zestawach nie są. podobnie z odciągaczem do noska - lepsza frida lub katarek. termometr do mierzenia temperatury wody zbędny moim zdaniem (wystarczy łokieć :)) a tymi nożyczkami to nie umiałam obcinać paznokci, obcinałam swoimi

kosmetyczka najlepsza z tego wszystkiego ;)
Zgadzam się. Choć ja to bym z tego zestawu ewentualnie cążki do paznokci użyła ;)
 
Dziewczyny pomocy....:)
Chce kupić już zestaw pielęgnacyjny dla maluszka,tylko to moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia czym się kierować.
Posyłam link, zerknijcie jak będzie miały chwilę czy jest coś warto:) dziękuję za pomoc.
www.mall.pl/akcesoria-kapiel-higiena/babymoov-zestaw-higieniczny-2016?tab=reviews
Ja osobiście wolałabym pokupować osobno rzeczy, bo na 100% nie trafiłabym na zestaw, w którym wszystko by mi pasowało (tu np. w mojej ocenie niepotrzebny jest termometr, bo wolałabym zbliżeniowy, mi nożyczki nie były potrzebne, taki aspirator, pilniczek, gryzak, termometr do wody też nie - więc za zbliżona cenę kupiłabym lepsze jakościowo rzeczy, ale mniej :)). Ogólnie nie lubię gotowych zestawów, więc może niech wypowiedzą się dziewczyny, które lubią ;)
A i tak uniwersalna prawda jest taka, że każdemu odpowiada/przydaje się co innego :)
Dzięki za dokładną informację :) Ja całe życie byłam przekonana, że z racji wady wzroku będę mieć cesarkę i jak słyszałam opowieści o różnych "ciężkich przypadkach sn" to puszczałam to mimo uszu, pewna, że mnie to i tak nie dotyczy. No i przeżyłam lekki szok, jak mi ginekolog powiedziała w pierwszej ciąży, że niestety krótkowzroczność nie jest wskazaniem i jeśli nie pojawi się inne, to będę rodzić sn. Pamiętam, że docierała ta wiadomość do mnie parę dni :) Ale z perspektywy czasu bardzo się cieszę, że nie miałam cesarki i mam nadzieję, że za trzecim razem też będę rodzić naturalnie.
W 100% Cię rozumiem! :D Ja zawsze chciałam rodzić siłami natury, ale mój Staś do 36 tygodnia był w położeniu miednicowym, więc przez ostatni miesiąc już mnie ginekolog nastawiał na cesarkę. Strasznie jej nie chciałam, ale już się nastawiłam ze tak będzie. A tu nagle na weselu znajomej fiku miku i się uparciuch obrócił - i jakkolwiek to nie zabrzmi, to też miałam takie 2-3 dni kiedy ta informacja musiała dotrzeć do mojej świadomości, bo już byłam nastawiona na cesarkę ;) Tak więc wtedy udało się urodzić siłami natury, teraz tez mam zamiar - a co z tego wyjdzie to się okaże :D
 
Dziewczyny pomocy....:)
Chce kupić już zestaw pielęgnacyjny dla maluszka,tylko to moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia czym się kierować.
Posyłam link, zerknijcie jak będzie miały chwilę czy jest coś warto:) dziękuję za pomoc.
www.mall.pl/akcesoria-kapiel-higiena/babymoov-zestaw-higieniczny-2016?tab=reviews
Według mnie też lepiej osobno kupić niż w zestawie. Termometr to lepszy do ucha np, obcinaczki u nas się sprawdziły a szczotka już nie bo córka miała takie włosy że tylko grzebyczek dawał radę[emoji38]
 
reklama
Do góry