reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Ja także jeszcze nie myślę, raz poczytałam w internecie o porodach i wystarczy mi do końca ciąży :) pewnie zacznę myśleć w 8 - 9 miesiącu :)

@Jasmina88 ja będę miała CC z konieczności - niestety mam dużą wadę wzroku, tylko muszę mieć zaświadczenie od okulisty. Ostatnio także ginekolog mi powiedziała, że muszę iść do ortopedy, ponieważ ze względu na moją skoliozę najprawdopodobniej nie będę mogła mieć znieczulenia ZWO, tylko wziewne (nie wiem czy to prawidłowa nazwa :)
Moja znajoma też ma sporą wadę, szkła bardzo grube a rodziła naturalnie, bo okulista nie widział przeciwwskazań.. Pewnie zależy od wady. Ale może Tobie też się uda rodzić jednak sn.
 
A lekarz potwierdzil Ci cc ze wzgledu na wade wzroku? :) bo jak ja rodzilam 8 lat temu to mi lekarka powiedziala, ze od lat to już nie jest wskazaniem do cc :) a miałam wade -6... co prawda 3 lata wcześniej ją zoperowałam, ale lekarka mi powiedziała, że to nie ma znaczenia.
Też właśnie słyszałam że wady wzroku rzadki są wskazaniami do CC.. Pewnie od lekarza też zależy.
 
Jeszcze przed ciążą jak byłam u okulistki to mówiła mi, że w przyszłości muszę mieć CC, ponieważ mam zbyt dużą wadę i jest ryzyko. Dodała wtedy:"I niech broń Boże nie słucha Pani ginekologa, że to nie jest przeciwwskazanie do rodzenia SN. Ginekolog będzie próbował Pani wmówić, że to nie jest duża wada". Na szczęście moja ginekolog tego nie podważa, prosi tylko o kartkę. Wiesz.. To jest lekarz przeciwko lekarzowi, każdy broni "swojego".. A ja mimo wszystko wolę nie ryzykować.. Jeśli stanie mi się coś ze wzrokiem nikt tego nie cofnie.. A nie daj Boże stracić wzrok.. Nie wyobrażam sobie.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
No kto jak kto ale okulista wie najlepiej [emoji4]
 
Ja mam duża wadę wzroku i ginekolog powiedział że nie jest to przeciwwskazania do sn. Wszystko okaże się pod koniec ciąży, jak duże dziecko będzie, jaką mam budowę ciała i ciśnienie w oku. Wiem że rok temu w jednym oku miałam wysokie ciśnienie więc na pewno przed porodem to sprawdzę
 
Ja ogólnie zwykle słyszałam, że wada wzroku jest wskazaniem do CC, tak poinformowała mnie okulistka, a ginekolog nie zaprzeczyła. Ale dzięki Wam zagłębie na pewno temat. Do porodu jest jeszcze trochę czasu, więc przejdę się jeszcze do innego okulisty :)
Zobaczymy co powie i wtedy będę rozmyślać :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja ogólnie zwykle słyszałam, że wada wzroku jest wskazaniem do CC, tak poinformowała mnie okulistka, a ginekolog nie zaprzeczyła. Ale dzięki Wam zagłębie na pewno temat. Do porodu jest jeszcze trochę czasu, więc przejdę się jeszcze do innego okulisty :)
Zobaczymy co powie i wtedy będę rozmyślać :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też słyszałam, że sama wada wzroku nie jest wskazaniem do cc, bardziej kwestie odklejania siatkówki czy inne "mechaniczne" uszkodzenia oka. Sama jestem krótkowidzem :) Więc jeśli chcesz sn to myślę, że warto spróbować, a jeśli wolisz cc to weź zaświadczenie i nie ma co dociekać :)
 
Obecnie (w sumie w 2014 roku ;)) weszło w życie coś, co nazywa się "konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku" wydane przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne.
Dokument ciekawy, bo spowodował, że większość dotychczasowych wskazań okulistycznych do cięcia mogłaby być po 2014 roku uznana już za błąd w sztuce ;)
Tu jest ten konsensus: klik
A tu całkiem ciekawy artykuł o tym, co de facto jest wskazaniem okulistycznym do cięcia (tylko odwarstwienie siatkówki i zaawansowane zmiany siatkówki - krótkowzroczność nie jest) i jak wytyczne się maja do praktyki: klik

Fakt faktem mega rzadko można spotkać teraz dziewczyny ze wskazaniami okulistycznymi do cięcia, a jeśli są to bardzo rzadko (ostatnia dziewczyna którą pamiętam była po urazie oka, ze ślepotą tego oka - i tak "profilaktycznie" dostała wskazanie) :)
 
reklama
Dziewczyny jak to jest przed współżyciem przed wizyta ? Wiem, że jak ma być robiona cytologia to należy się wstrzymać ze dwa dni.. Ale jeśli to taka zwykła kontrola? Na której tylko badanie i usg?

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Do góry