reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@elciaaaak @Asia2104 jesteście z Łodzi lub okolic? Ja jestem z Górnej, pierwsze dziecko rodziłam w Koperniku, drugie w Medeorze i teraz też chcę wrócić do Medeora, ale w razie czego biorę pod uwagę Madurowicza też. Ja się tam urodziłam. Fajnie wiedzieć, że są tu jakieś "sąsiadki" :)
 
reklama
Dziewczyny gdzie kupujecie jakieś kiecki, wiecie, na wyjścia? Ja do swoich się nie mieszcze, wyglądam jak parówka wcisnieta w jelito [emoji23]
W lutym mamy imprezę urodzinową, idziemy na karnawał a ja nie mam się w co ubrać..
Wyczekiwałam tego momentu kiedy będę mogła sobie kupić piękne ciążowe ciuchy.. A teraz jestem przerażona no nic nie ma! Takie ochydy jak do babć 60+... poleccie coś szalowego!
 
Dziewczyny gdzie kupujecie jakieś kiecki, wiecie, na wyjścia? Ja do swoich się nie mieszcze, wyglądam jak parówka wcisnieta w jelito [emoji23]
W lutym mamy imprezę urodzinową, idziemy na karnawał a ja nie mam się w co ubrać..
Wyczekiwałam tego momentu kiedy będę mogła sobie kupić piękne ciążowe ciuchy.. A teraz jestem przerażona no nic nie ma! Takie ochydy jak do babć 60+... poleccie coś szalowego!
No niestety w naszych okolicach też nic nie znalazłam nigdy;(. Chyba że coś się zmieniło zmieniło...
Poszukaj na necie ciążowych, albo w sieciówkach normalne kiecki nadające się na ciążowe.
Dobrze jest też wybrać siena ciuch.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do tych najnowszych wytycznych odnośnie opieki nad dzieckiem to faktycznie dobrze być na bieżąco, ja póki co wiem tylko tyle co się dowiedziałam od koleżanek albo z blogów internetowych, ale jak rozmawiałam z mamą jak to kiedyś wyglądało to przepaść. Oliwki i zasypki to wiadomo, maluszkom się dawało jakieś herbatki a od 4mc to już spokojnie marchewkę, jabłka i zupki a co najlepsze wszystko szczegolnie kaszki i te zupki warzywne kazali słodzić (!) bo przecież inaczej nie zje. Lubię takie opowieści z dawnych czasów, ale dobrze, że wiedza idzie do przodu ;)
Do szkoły rodzenia mam zamiar zapisać się po nowym roku bo nie wiem kiedy tam ruszają zajęcia. I na basen chciałbym chodzić raz w tygodniu, jeśli gin pozwoli bo ostatnio miałam infekcje. Czy Wy robicie jakieś cwiczenia dla kobiet w ciąży? Ja oprócz spacerów to na razie nic...
 
@aga_sz91 nie wiem jak to teraz wygląda jak rodziłam synka w 2015 to od 4 miesiące zaczynało się wprowadzać inne pokarmy niż mleko dziecia na mm i jak się nie mylę teraz też tak jest bo szwagierka ma pół rocznego synka i też zaczynali od 4 miesiąca wprowadzać. Teraz już je 2 składnikowe.
Mi też kazali synkowi od 4 miesiąca podawać jedzenie. W sensie wiadomo zaczynać od pojedynczych rzeczy. Ale ja poczekalam do 6 miesiąca bo synek alergik i AZS a w dodatku na piersi więc mogłam czekać. Ale w kind en gezin co byłam na wizycie to mnie upominali że mam już wprowadzac

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@aga_sz91 nie wiem jak to teraz wygląda jak rodziłam synka w 2015 to od 4 miesiące zaczynało się wprowadzać inne pokarmy niż mleko dziecia na mm i jak się nie mylę teraz też tak jest bo szwagierka ma pół rocznego synka i też zaczynali od 4 miesiąca wprowadzać. Teraz już je 2 składnikowe.
Mi też kazali synkowi od 4 miesiąca podawać jedzenie. W sensie wiadomo zaczynać od pojedynczych rzeczy. Ale ja poczekalam do 6 miesiąca bo synek alergik i AZS a w dodatku na piersi więc mogłam czekać. Ale w kind en gezin co byłam na wizycie to mnie upominali że mam już wprowadzac

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Tak jak pisałam póki co wiem tylko tyle co przeczytałam w internecie albo w poradniku, ale jak się karmi piersią to przez 6mc powinien być to jedyny pokarm, a ew wcześniej można coś podać ale tylko do probowania i zapoznania ze smakiem a nie jako posiłek. Jeszcze z takich ciekawostek to za czasów mojej mamy do 1rz zabraniali podawać gluten, ale już mleko krowie to spokojnie ;) nastepnym razem popytam babci jak to było za jej czasów bo mega mnie takie rzeczy ciekawią :D
 
Do góry