reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

U lekarza wszystko w porządku, dzidzi serducho bije co najważniejsze.
Mam mieć przedłużane l4, więc do pracy już nie będę wracać napewno.
Ale bylam też w pracy poinformować o tym, ale również o tym,że nie będę chciała po macierzyńskim wracać tam do pracy, na co szef zaproponował,że rozwiążemy umowę o pracę po moim porodzie, że zasiłek i tak będę otrzymywać,bo mi będzie należny itd. Umowę mam do 2020 roku. Szwagierka jest księgowa i mówi, żebym absolutnie się na to nie godziła, ,bo rzecz pierwsza nie idą mi lata pracy, że przepisy się zmieniają itp. Tak to właśnie jest, pracujesz dla kogoś a ktoś tylko myśli jak na Tobie oszczędzić, takie cwaniactwo.

Mogłaś nie mówić, że nie zamierzasz wracać. Po porodzie dostaniesz zasiłek w wysokości 1000 zł.
I szwagierka ma rację, nie zgadzaj się.
 
reklama
Wy macie zachcianki, a ja się popłakałam, że mam dość, że obiadu nie mogę zjeść :(
Dzisiaj moje menu to makaron na mleku, aż tyle mi wchodzi, reszta wyjść chce, nawet jak otwieram lodówkę:(
Dziewczyny kiedy to się skończy ! :(
 
Mogłaś nie mówić, że nie zamierzasz wracać. Po porodzie dostaniesz zasiłek w wysokości 1000 zł.
I szwagierka ma rację, nie zgadzaj się.
A dlaczego zasiłek skoro jest teraz zatrudniona? Nawet jakby jej umowa wygasła z dniem porodu to i tak dostaje 80% podstawy wcześniejszego wynagrodzenia
 
Wy macie zachcianki, a ja się popłakałam, że mam dość, że obiadu nie mogę zjeść :(
Dzisiaj moje menu to makaron na mleku, aż tyle mi wchodzi, reszta wyjść chce, nawet jak otwieram lodówkę:(
Dziewczyny kiedy to się skończy ! :(
Jem wszystko ale co z tego jak zwdecia mam nawet po herbacie mietowej...I tak źle i tak niedobrze [emoji20]

 
A dlaczego zasiłek skoro jest teraz zatrudniona? Nawet jakby jej umowa wygasła z dniem porodu to i tak dostaje 80% podstawy wcześniejszego wynagrodzenia
No jest, ale jakby rozwiązała umowę o pracę jak chcą zrobić.
Myślałam, że dostaje się zasiłek 1000 zł nawet jak się pozostaje bez umowy o prace :)
 
reklama
Jem wszystko ale co z tego jak zwdecia mam nawet po herbacie mietowej...I tak źle i tak niedobrze [emoji20]

Zamienię się z tobą :)
Wolę wzdęcia niż bieganie do toalety nawet jak lodówkę otworzę :)
Nie dość, że mam mdłości, nie mogę jeść nic, nie mogę gotować. Ile można żyć na bułce z dżemem i mlekiem z makaronem...tak codziennie. Pewnie, że mogę zjeść obiad, ale nakładając go będę miała zwrot na talerzu :(
Nie mam tak 24/24 ale w południe jak się zaczyna to końca nie ma dopóki nie zasnę.
 
Do góry