reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Plusy: masz dziecko przy sobie, spokojne, z zaspokojoną potrzebą bliskości, dwie wolne ręce. Zimą łatwiej wyjść na spacer, bo nie trzeba maluszka ubierać w kombinezon zimowy. Nie ma problemu z brakiem miejsca na wózek w sklepie itp. I dodatkowo chusty są tak piękne, aż czasem nie wiadomo co wybrać.

Minus widzę jeden - podczas spaceru bez wózka nie ma gdzie dziecka odłożyć jeśli chcesz np przymierzyć coś w sklepie. Dlatego ja na spacery chodziłam do parku, a jeśli chciałam zrobić zakupy ubraniowe dla siebie to brałam męża i on nosił córę.

Z psychologicznego punktu widzenia wbrew pozorom chusty na początku najbardziej przydają się w domu. Gdy maluszek jest nieodkładalny, a Ty chcesz powiesić pranie, ogarnąć mieszkanie itp. Ja przy młodszej wózka na początku wcale nie używałam wózka. Łatwiej mi było wyjść na spacer z noworodkiem i 3latkiem bez wózka i z wolnymi rękami. Teraz z trójką to już całkiem :) nawet się zastanawiamy z mężem czy w ogóle wózek kupować. Przydałby nam się na wesela tylko.
Mnie przeraża wiązanie chusty i wciskanie w to dziecka...na filmikach wygląda to strasznie :)
 
reklama
Mnie przeraża wiązanie chusty i wciskanie w to dziecka...na filmikach wygląda to strasznie :)

Żadne wciskanie. Dziecko wkłada się w luźny materiał i dociąga go. To tylko na początku tak przerażająco wygląda, a poten to prościzna. Dla maluszków są dwa wiązania na chuście długiej - kangurek i poten kieszonka. Jak dziecko samo już trzyma głowę można zacząć nosic na plecach. Ja na początku też byłam przerażona. Teraz już nie mogę się doczekać. Z pewnością wezmę jedną chustę do szpitala, bo jeśli trafi mi się taki egzemplarz jak młodsza córka to przyda się noszenie już od 2 dnia.
 
Żadne wciskanie. Dziecko wkłada się w luźny materiał i dociąga go. To tylko na początku tak przerażająco wygląda, a poten to prościzna. Dla maluszków są dwa wiązania na chuście długiej - kangurek i poten kieszonka. Jak dziecko samo już trzyma głowę można zacząć nosic na plecach. Ja na początku też byłam przerażona. Teraz już nie mogę się doczekać. Z pewnością wezmę jedną chustę do szpitala, bo jeśli trafi mi się taki egzemplarz jak młodsza córka to przyda się noszenie już od 2 dnia.
o kurde :) od drugiego???? ja to będę się bała takiej kruszynce krzywdę zrobić :)
 
o kurde :) od drugiego???? ja to będę się bała takiej kruszynce krzywdę zrobić :)

Ja mam już wprawę ;) jak zaczynałam to zaczęłam mniej więcej od 4 tygodnia. Na dwór od 8 tygodnia. Ale teraz już nie mam takiego stresa. A młodsza córka dała popalić ;) teraz najgorsze, że maluszek urodzi się pod koniec roku szkolnego i będę musiała z noworodkiem dzieciaki do przedszkola i szkoły ogarniać. Wolałabym, żeby mąż zostawił urlop ojcowski na później. Może uda mi się teściową ściągnąć na tydzień do pomocy.
 
Ja mam już wprawę ;) jak zaczynałam to zaczęłam mniej więcej od 4 tygodnia. Na dwór od 8 tygodnia. Ale teraz już nie mam takiego stresa. A młodsza córka dała popalić ;) teraz najgorsze, że maluszek urodzi się pod koniec roku szkolnego i będę musiała z noworodkiem dzieciaki do przedszkola i szkoły ogarniać. Wolałabym, żeby mąż zostawił urlop ojcowski na później. Może uda mi się teściową ściągnąć na tydzień do pomocy.
No to masz co ogarniać a ja się tu rozczulam nad sobą :D
 
Ja w pierwszej ciąży też jadłam słodkie. Myślałam ze będzie dziewczynka a jest synuś.
Teraz też jem słodkie mój mówi ze może będZie dziewczynka ale jak dla mnie to bez znaczenia. W czwartek idę na wizytę. Będzie według om 15 tc. Może mi powie może nie. Wtedy dowiedziałam się w 16

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
No ja dowiedziałam się w 13tym :) a słodkie jadłam do 8 tygodnia. Potem już różnie :)
 
Ale ten czas leci. Dopiero czekaliśmy na genetyczne. Teraz już będziemy odliczać do polowkowego.

I nas jeszcze nikt nie wie o ciąży. Dowiedzą się w sobotę w urodziny mlodego[emoji4] już sobie wyobrażam o kochaną tesciowa bedzie mówić mojemu...

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
u mnie wszyscy wiedzą od początku. Takiego brzucha dostałam, że nie było jak ukryć już od 6tygodnia :D
 
Ale ten czas leci. Dopiero czekaliśmy na genetyczne. Teraz już będziemy odliczać do polowkowego.

I nas jeszcze nikt nie wie o ciąży. Dowiedzą się w sobotę w urodziny mlodego[emoji4] już sobie wyobrażam o kochaną tesciowa bedzie mówić mojemu...

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Jak wytrzymaliscie tak długo?! :D myśmy rodzicom powiedzieli od razu, reszcie po wizycie u ginekologa :) I to już było wyzwanie dla nas [emoji23]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak wytrzymaliscie tak długo?! :D myśmy rodzicom powiedzieli od razu, reszcie po wizycie u ginekologa :) I to już było wyzwanie dla nas [emoji23]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
U nas też nie wie teściowa i brat mojego oraz wszyscy nasi znajomi z jego strony...nie było okazji....miały być andrzejki...A teraz nie napiszemy tego przecież na whatsupie[emoji12] ...idę mnie już większość wie ale też długo milczalam....
Propo tesciowej to mam z nią raczej dobry kontakt ale skoro mój sam nie chce się pochwalić to trudno nie będę się wtracala...chociaż wczoraj to tak dziwnie mi na brzuch spojrzała...Tak jakby zauwazyla

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry