reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Ja mam wadę -4,5/-4,75 i okulista mi mówił, że w ciąży i po porodzie może mi się pogorszyć czego się najbardziej boję. Ale soczewek nie noszę, chyba że na jakieś imprezy.
U mnie dziś 14+2 i skierowanie na połówkowe już dostałam, mam się zapisać po 15 stycznia (najlepiej 15-19 ew w kolejnym tyg) to będzie akurat skończony 20tydz.
Byłam dziś w galerii i chciałam zobaczyć tę ciuszki ciążowe w c&a, ale się okazało, że w Lublinie nie ma tego działu w ogóle, ale lipa...
Wagi nie posiadam, ale ostatnio było -1kg więc myślę że teraz ewentualnie ważę tyle co przed ciążą. Apetyt głównie na owoce i warzywa, słodkie i nabiał
 
Ja nie mam wady wzroku jakieś wielkiej ale faktycznie w ciąży wada spadła z plusów na minusy i mam nadzieje ze w tej ciąży znowu się nie pogorszy.


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam też pytanie o wzrok :) czy jest tu ktoś ślepy tak jak ja? Zastanawiam się nad tolerancją soczewek w ciąży i jak wygląda poród....można mieć soczewki ? Na majówkach wygląda na to że tylko ja widzę źle :p
Ja mam duża wadę na plusie. Jeszcze zanim zaczęliśmy się starać o dziecko zapytałam mojego ginekologa jak to jest z porodem przy tak dużej wadze, czy to jest wskazanie do koniecznego cc. Powiedział że jako to będzie poród czy cc czy sn to okaże się po przebiegu ciąży, duże znaczenie bedzie miało wielkość dziecka i moja budowa ciała. Później jeszcze doczytałam że ważne jest ciśnienie w oczach. Wiem że u mnie w jednym oku było na ostatni badaniach podwyzszone wiec Bede na pewnie chciała sprawdzić to pod koniec ciąży.
Ja w pierwszej ciąży też jadłam słodkie. Myślałam ze będzie dziewczynka a jest synuś.
Teraz też jem słodkie mój mówi ze może będZie dziewczynka ale jak dla mnie to bez znaczenia. W czwartek idę na wizytę. Będzie według om 15 tc. Może mi powie może nie. Wtedy dowiedziałam się w 16

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja przed ciąża miałam mega smaki na śledzie a jak zaszlam ciążę to codziennie coś słodkiego musze zjeść a wg prenatalnych wygląd a na to że u będę miała synka :-)
Jak wytrzymaliscie tak długo?! :D myśmy rodzicom powiedzieli od razu, reszcie po wizycie u ginekologa :) I to już było wyzwanie dla nas [emoji23]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
My też wstępnie mieliśmy plany by powiedzieć wszystkim na święta ale teraz wiem że dobrze zrobiliśmy mówiąc wcześnie bo nie dość że by mnie korcilo by się w końcu pochwalić ta radosna nowina to po drugie u mnie już ładnie widać brzuszek więc ciężko było by to ukryć :-)
 
A masz za sobą poronienie? Albo jakieś choroby w rodzinie?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie mam chorób, ani poronień. Lekarz mi powiedzial, że mam refundowane na NFZ w ciąży. Mam normalnie skierowanie, bez wpisu żadnych podejrzeń. Upewniałam się jeszcze i powiedział, że są na NFZ.
 
Zgadzam się z Tobą w części, ale widzę duży minus takiego rozwiązania - matki na wsiach nie miałyby takiej możliwości korzystania z tych ulg itd. Tam dzieci nie chodzą do żłobków, rzadko które do przedszkola. Owszem wszyscy korzystaliby np. z braku vatu na ubrania i artykuły dziecięce. I to mogłoby zastąpić 500+.

Hmmm mieszkam na wsi i mój synek pójdzie za rok do przedszkola. To co robi się z dziećmi jak nie idą do przedszkola? Ja do 3ciego roku moich dzieci siedzę na niepłatnym wychowawczym a potem pójdą do przedszkola. U mnie we wsi i okolicach większość dzieci chodzi do przedszkola.
 
reklama
Hmmm mieszkam na wsi i mój synek pójdzie za rok do przedszkola. To co robi się z dziećmi jak nie idą do przedszkola? Ja do 3ciego roku moich dzieci siedzę na niepłatnym wychowawczym a potem pójdą do przedszkola. U mnie we wsi i okolicach większość dzieci chodzi do przedszkola.

Chodzi mi o wsie rolnicze, gdzie rodzice nie pracują na etacie, ale mają swoje gospodarstwa. Tam rzadko dzieci chodzą do przedszkola.

My wczoraj powiedzieliśmy o ciąży moim rodzicom. Bardzo się bałam, ale rodzice cieszą się, gratulowali. Mają nadzieję, że będzie chłopiec :)

Dziewczyny ktore juz wiedza jaka plec sprawdzalyscie może z chińskim horoskopem płeć dziecka. Czy zgadza wam się to co lekarz powiedział.?

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom

Z córkami mi się zgadza. Tym razem wg chińskiego kalendarza ma być synek. Zobaczymy ;)
 
Do góry