reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
@myllenne unikaj gazowanych rzeczy bo to może tak samo wpłynąć na powrót ataku

@promyczek_81 plus jest taki ze np jest brzydka pogoda leje wieje a ty potrzebujesz na szybko do sklepu to nie lecisz z wózkiem tylko raz dwa chusta i biegiem do sklepu ;) jeśli masz dzoecko z tych nie odkladalnych to uwierz chusta jest zbawieniem! Ja gdyby nie chusta niczego nie mogłabym zrobić. Przy kolkach, ząbkowaniu czy chorobie tak samo nic nie uspokajalo mojego synka jak chusta. Jak ktoś ci mówi nie nos tyle bo przyzwyczaisz to w życiu tego nie słuchaj. Ja tyle synka nosiłam i sam sropniowo odstawił. I już od dłuższego czasu chusty ani nosidla nie używamy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@myllenne unikaj gazowanych rzeczy bo to może tak samo wpłynąć na powrót ataku

@promyczek_81 plus jest taki ze np jest brzydka pogoda leje wieje a ty potrzebujesz na szybko do sklepu to nie lecisz z wózkiem tylko raz dwa chusta i biegiem do sklepu ;) jeśli masz dzoecko z tych nie odkladalnych to uwierz chusta jest zbawieniem! Ja gdyby nie chusta niczego nie mogłabym zrobić. Przy kolkach, ząbkowaniu czy chorobie tak samo nic nie uspokajalo mojego synka jak chusta. Jak ktoś ci mówi nie nos tyle bo przyzwyczaisz to w życiu tego nie słuchaj. Ja tyle synka nosiłam i sam sropniowo odstawił. I już od dłuższego czasu chusty ani nosidla nie używamy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie tak mi się wydaje że byłoby to wygodne :)
 
Mam też pytanie o wzrok :) czy jest tu ktoś ślepy tak jak ja? Zastanawiam się nad tolerancją soczewek w ciąży i jak wygląda poród....można mieć soczewki ? Na majówkach wygląda na to że tylko ja widzę źle :p

Mam -5,75 na lewym i -5,5 na prawym... Też jeszcze nie pytałam, ale słyszałam, że niektóre się nie przyznają, że wchodzą rodzić w soczewkach po prostu jednocześnie dbając o to, żeby mąż o tym wiedział na wszelki wypadek.
Boję się trochę co z SN ale słyszałam, że to zależy od stanu rogówki a nie wady jako takiej.
 
a jakby mi każda z Was, która używała już chust wymieniła plusy i minusy noszenia ich?

Plusy: masz dziecko przy sobie, spokojne, z zaspokojoną potrzebą bliskości, dwie wolne ręce. Zimą łatwiej wyjść na spacer, bo nie trzeba maluszka ubierać w kombinezon zimowy. Nie ma problemu z brakiem miejsca na wózek w sklepie itp. I dodatkowo chusty są tak piękne, aż czasem nie wiadomo co wybrać.

Minus widzę jeden - podczas spaceru bez wózka nie ma gdzie dziecka odłożyć jeśli chcesz np przymierzyć coś w sklepie. Dlatego ja na spacery chodziłam do parku, a jeśli chciałam zrobić zakupy ubraniowe dla siebie to brałam męża i on nosił córę.

Z psychologicznego punktu widzenia wbrew pozorom chusty na początku najbardziej przydają się w domu. Gdy maluszek jest nieodkładalny, a Ty chcesz powiesić pranie, ogarnąć mieszkanie itp. Ja przy młodszej wózka na początku wcale nie używałam wózka. Łatwiej mi było wyjść na spacer z noworodkiem i 3latkiem bez wózka i z wolnymi rękami. Teraz z trójką to już całkiem :) nawet się zastanawiamy z mężem czy w ogóle wózek kupować. Przydałby nam się na wesela tylko.
 
reklama
Mam -5,75 na lewym i -5,5 na prawym... Też jeszcze nie pytałam, ale słyszałam, że niektóre się nie przyznają, że wchodzą rodzić w soczewkach po prostu jednocześnie dbając o to, żeby mąż o tym wiedział na wszelki wypadek.
Boję się trochę co z SN ale słyszałam, że to zależy od stanu rogówki a nie wady jako takiej.
ja mam niewiele mniej ale na plusach :)
 
Do góry