reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dla mnie np lekarz jeden mówił że mleka nie można i dobrze bym przedstawiła się na pieczywo ciemne. Nie wiem co na celu miało.jego zalecenie. Ja osobiście uważam że trzeba wszystko normalnie jeść w ciąży by dziecko miało ze wszystko styczność oprócz właśnie surowych mięs,wędlin,ryb i serów pleśniowych i mleka pasteryzowanego bo o tym.wszędzie trąbią ze nie wolno. I ja tylko tych rzeczy unikam. A tak to jem wszystko na co mam ochotę.
 
reklama
No właśnie z tymi serami to nie do końca tak jest bo zakazane są te z niepasteryzowanego mleka, bo oryginalnie sery te powinny właśnie z takiego mleka być robione. Ale że UE nie dopuszcza sprzedaży takich rzeczy z niepasteryzowanego mleka, to sery dostępne na rynku są z mleka pasteryzowanego, więc można je jeść.
Także jak lubicie to śmiało, wszystko z umiarem oczywiście:)
Ja w 1szej ciąży jadłam, nie tak często jakbym chciała, ale zawsze..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
No ja właśnie uwielbiam wszystkie te zakazane produkty. sery pleśniowe, sushi, krwiste steki , tatara ż zolteczkiem ech aż mi zaburczalo w brzuchu. póki co nie jem , ale może jakiś serek brie chociaż troszkę [emoji12]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój mąż mnie dobija, prawie codziennie przywozi jakieś batoniki żebym miała jak najdzie mnie ochota na słodkie...
W takim tempie i z moimi skłonnościami do tycia to nie przybędzie mi 9kg jak w 1szej ciąży tylko 3x więcej [emoji19]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja lekarka powiedziala ze lepiej nie ryzykowac. To tak jal z alko jeden pije i nic dla dziecka a drugi dzieciak zachoruje

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mleko jak najbardziej :tak: moja mama jak się dowiedziała że jestem w ciąży to pierwsze co mi powiedziała żebym piła dużo mleka :sorry2:

Wczoraj brzuch mnie bolał niemiłosiernie ale to co w nocy dzisiaj przeżyłam to był horror :sad: takiego bólu podbrzusza nie życzę żadnej kobiecie w ciąży, dusiło mnie i ściskało przez ok 2 godziny, w głowie najgorsze scenariusze, prawie ryczałam i chciałam budzić męża że do szpitala jedziemy. Moja panika sięgała zenitu, poza tym miałam jakieś dreszcze, byłam spocona ale czoło chłodne. Koszmar!
Rano ledwo zjadłam owsiankę, bo oczywiście z głodu mnie zaczął brzuch boleć, a po śniadaniu bolał bo nie mogłam się załatwić ( z resztą zaparcia miałam jeszcze przed ciążą). Wysłałam smsa do mojego lekarza z tymi objawami i zadzwonił zaraz że mam przyjechać to mnie zbada.
Wepchnęłam się bez kolejki ale ... uff na szczęście wszystko dobrze, szyjka długa, w normie, łożysko też i pokazał że serce malucha bije ładnie. Potem pół dnia ryczałam z tej ulgi...
Lekarz pytał o wyrostek, ale jak dla mnie to na pewno nie to, i jeszcze że może od nerek,ale przecież wyraźnie czuję ból na środku brzucha. a w nocy jak wstaję na siku to straszny ból w krzyżu.
Przepisał mi luteinę 100mg dwa razy dziennie i jutro mam zrobić badanie moczu i mu wyniki przesłać. Kazał przez 2-3 dni poleżeć i odpoczywać, miał wyraźne pretensje że mam L4 i nie wypoczywam jak należy, bo przyznałam sie że w sobotę sprzątałam troche.

Czy którąś też tak czasami boli? w nocy to jest najgorzej, przecież ja się wykończę z tych nerwów :( dzisiaj boję się kłaść spać żeby z takimi bólami się obudzić...

Jutro jadę na te prenatalne genetyczne, trochę mnie to na duchu podnosi ;)
 
Mój mąż mnie dobija, prawie codziennie przywozi jakieś batoniki żebym miała jak najdzie mnie ochota na słodkie...
W takim tempie i z moimi skłonnościami do tycia to nie przybędzie mi 9kg jak w 1szej ciąży tylko 3x więcej [emoji19]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
No no jeden dla Ciebie drugi dla dzidziusia?
 
Mleko jak najbardziej :tak: moja mama jak się dowiedziała że jestem w ciąży to pierwsze co mi powiedziała żebym piła dużo mleka :sorry2:

Wczoraj brzuch mnie bolał niemiłosiernie ale to co w nocy dzisiaj przeżyłam to był horror :sad: takiego bólu podbrzusza nie życzę żadnej kobiecie w ciąży, dusiło mnie i ściskało przez ok 2 godziny, w głowie najgorsze scenariusze, prawie ryczałam i chciałam budzić męża że do szpitala jedziemy. Moja panika sięgała zenitu, poza tym miałam jakieś dreszcze, byłam spocona ale czoło chłodne. Koszmar!
Rano ledwo zjadłam owsiankę, bo oczywiście z głodu mnie zaczął brzuch boleć, a po śniadaniu bolał bo nie mogłam się załatwić ( z resztą zaparcia miałam jeszcze przed ciążą). Wysłałam smsa do mojego lekarza z tymi objawami i zadzwonił zaraz że mam przyjechać to mnie zbada.
Wepchnęłam się bez kolejki ale ... uff na szczęście wszystko dobrze, szyjka długa, w normie, łożysko też i pokazał że serce malucha bije ładnie. Potem pół dnia ryczałam z tej ulgi...
Lekarz pytał o wyrostek, ale jak dla mnie to na pewno nie to, i jeszcze że może od nerek,ale przecież wyraźnie czuję ból na środku brzucha. a w nocy jak wstaję na siku to straszny ból w krzyżu.
Przepisał mi luteinę 100mg dwa razy dziennie i jutro mam zrobić badanie moczu i mu wyniki przesłać. Kazał przez 2-3 dni poleżeć i odpoczywać, miał wyraźne pretensje że mam L4 i nie wypoczywam jak należy, bo przyznałam sie że w sobotę sprzątałam troche.

Czy którąś też tak czasami boli? w nocy to jest najgorzej, przecież ja się wykończę z tych nerwów :( dzisiaj boję się kłaść spać żeby z takimi bólami się obudzić...

Jutro jadę na te prenatalne genetyczne, trochę mnie to na duchu podnosi ;)
Kochana może jelita od zaparć? To potrafi dać w kość. Jedno jest pewne. Stres i brak snu nie pomoże.
 
reklama
No no jeden dla Ciebie drugi dla dzidziusia?
;) Nie mów, nie dość że ze sklepu batoniki przywiózł to potem zjadł i pojechał do piekarni po chleb i przywiózł croissanta takiego świeżo pieczonego, jemy to a w środku biała czekolada... [emoji50] Jakie to było pyszne...


Pati współczuję, dobrze że mogłaś do dr jechać..
Mnie dziś coś brzuch boli ale dość lekko.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry