reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja też nie będę robić tych badań 3d i 4d. Wystarczą mi zwykłe. Ale test Pappa zrobię. Skoro mam możliwość, to dla świętego spokoju skorzystam.
 
reklama
A jest to z jakiegoś pewnego źródła? Bo wiesz w tych czasach to każdy moze wszystko napisać [emoji58] Ale przyjrzę sie tematowi bliżej [emoji6]


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
Bede musiala poszukac konkretnie - bo ja to zglebialam 4 lata temu w ciazy i juz nie pamietam w ktorych publikacjach konkretnie bylo. Generalnie wynikalo z tego ze brak danych odnosnie bezpieczenstwa czestych usg i ze konieczna jest dluzsza obserwacja. Ale nagrzewanie moze miec niekorzystny wplyw. Stad nie zalecano czestych usg ;)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bede musiala poszukac konkretnie - bo ja to zglebialam 4 lata temu w ciazy i juz nie pamietam w ktorych publikacjach konkretnie bylo. Generalnie wynikalo z tego ze brak danych odnosnie bezpieczenstwa czestych usg i ze konieczna jest dluzsza obserwacja. Ale nagrzewanie moze miec niekorzystny wplyw. Stad nie zalecano czestych usg ;)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom

Jeśli chodzi o usg zwykle to nie szkodzi, nawet częste ale nie wiem jak to jest z 3 d, moze tam faktycznie cos sie nagrzewa [emoji848]


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
A co do biustu.. Na co dzień mam miseczkę B, a w ciąży dramat.. Urosły do F.. Teraz już też zaczynają puchnac.,wiec chyba będzie podobnie.. Staram się nie ściągać biustonosza chociaż wolę chodzić bez ;)
 
Ja też nie będę robić tych badań 3d i 4d. Wystarczą mi zwykłe. Ale test Pappa zrobię. Skoro mam możliwość, to dla świętego spokoju skorzystam.
USG prenatalne wykonują w 2D, a także w 3 i 4D jeśli ktoś chce.. Przeważnie wykonuje się USG a potem jak coś jest nie tak to robią test Pappa

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
USG prenatalne wykonują w 2D, a także w 3 i 4D jeśli ktoś chce.. Przeważnie wykonuje się USG a potem jak coś jest nie tak to robią test Pappa

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie robi się te badania jednego dnia. Pobierają krew do testu Pappa i potem usg. Takie badanie podwójne jest podobno najbardziej miarodajne.
 
Ja też będę robić badania prenatalne kompletne czyli USG wraz z testem pappa w tym samym dniu.
Co do USG 3d i 4d to jest to bajer jak ktoś chce zobaczyć buźkę dziecka ale jeśli na zwykłym USG 2d coś się nie podoba to te lepsze USG dużo daje. Wiem co mówię bo m dziecko z wadą serca. Więcej wad da się wykryć na 3 i 4d. I to mniej szkodzi niż przeoczenie czegoś. Ja mam szybkie USG robione na każdej wizycie i nie wyobrażam sobie żeby go nie było. To moja 5 ciąża a mam jedno dziecko więc stres jest ogromny czy wszystko jest ok. Nie zrozumie tego nikt kto przez to nie przeszedł. Dlatego ja uważam, że te lepsze USG to wcale nie bajer.
 
Ja osobiście też bym chciała mieć przynajmniej jedno zdjęcie w 3D lub 4D ale jeszcze nawet na ten temat nie rozmawiałam z mężem i nie wiem jaki jest koszt i czy mój lekarz ma do tego odpowiedni sprzęt. Jeżeli będziemy się decydować na takie usg to dopiero już pod koniec ciąży a nie teraz :-)

Napisane na HUAWEI ATH-UL01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ej dziewczyny mi się wydaje, że teraz są trzy USG obowiązkowe. W 12, 20 i 32 tyg ciąży. Są to USG 3/4D. I nie po to żeby zobaczyć buzke, tylko żeby np zmierzyć kończyny, policzyć palce, spr funkcjonowanie narządów itp. Ja jak dostawałam wydruki to wszystko było wyszczegolowione. Jak byłam w ciąży (2015r) to nie były obowiązkowe, ale teraz chyba są. Ale pewności nie mam.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry