reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Czy którąś się orientacyjnie ile kosztuje usg prenatalne prywatnie? Wiem ze zalezy od miejscowości. Ale taka kwota orientacyjna. Ja idę 22.11 to będzie 13tydz 6 dzień. A słyszałam ze lekarz który wykonuje badanie często w ostatniej chwili odwołuje....

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie prenatalne z Pappa koło 400-650zl


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
reklama
U mnie usg prenatalne 150 zł kosztowalo ostatnio. Ja pappa nie robię bo niemam potrzeby

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy którąś się orientacyjnie ile kosztuje usg prenatalne prywatnie? Wiem ze zalezy od miejscowości. Ale taka kwota orientacyjna. Ja idę 22.11 to będzie 13tydz 6 dzień. A słyszałam ze lekarz który wykonuje badanie często w ostatniej chwili odwołuje....

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
A nie chcesz troszkę wczesniej własne dlatego ze może odwołać 13tci 6d to taki ostatni termin. Ja chyba pójdę 20.11 to będzie 12 z hakiem
 
Ja normalnie mam 70d i jeszcze sie mieszczę, choć troszkę sie "wylewają" [emoji12] a w domu w sportowych chodzę, najwygodniej [emoji6]



A czym grozi usg 3D? Bo nie słyszałam,żeby to było niebezpieczne.



Nie martw sie. Organizm kobiety jest tak skonstruowany ,ze przez pierwsze tygodnie chroni zarodek,właśnie dlatego,ze nie każda wie,ze jest w ciazy [emoji6] Ile razy juz słyszałam,ze niezle któraś balowała a z dzieciątkiem wszystko dobrze.



"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
Usg 3d w stosunku do zwyklego usg jak tomografia do rentgena - czyli cos jak wykonanie kilkudziesieciu/kilkuset badan w jednym momencie. Usg uwaza sie generalnie za bezpieczne. Jednak wiaze sie ono z wysylaniem fal ktore moga nagrzewac badane tkanki. Podejrzewa sie ze nadmierne nagrzewanie, szczegolnie we wczesnych etapach ciazy nie jest wcale takie bezpieczne. Stad zalecane sa 3-4 usg w trakcie ciazy jesli nie ma koniecznosci kontroli czesciej. A usg 3d w wiekszosci niczemu nie sluzy poza "rozrywka" - rodzic sie wzrusza i pewnie wroci do lekarza na kolejne usg po jeszcze :/
Ja niestety czytalam o tym juz po moim usg 3d pod koniec ostatniej ciazy ale wiem ze w tej nie bede sie decydowac na takie badanie

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja ta nie robię tego pappa.
Zastanawiam się zeby iść do mojej prowadzącej. Tam zapłacę ale będę miała pewność ze mnie pzyjmie

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja robie u takiego faceta. Siedze zawsze ponad godzine i wszystko mi pokazuje

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Usg 3d w stosunku do zwyklego usg jak tomografia do rentgena - czyli cos jak wykonanie kilkudziesieciu/kilkuset badan w jednym momencie. Usg uwaza sie generalnie za bezpieczne. Jednak wiaze sie ono z wysylaniem fal ktore moga nagrzewac badane tkanki. Podejrzewa sie ze nadmierne nagrzewanie, szczegolnie we wczesnych etapach ciazy nie jest wcale takie bezpieczne. Stad zalecane sa 3-4 usg w trakcie ciazy jesli nie ma koniecznosci kontroli czesciej. A usg 3d w wiekszosci niczemu nie sluzy poza "rozrywka" - rodzic sie wzrusza i pewnie wroci do lekarza na kolejne usg po jeszcze :/
Ja niestety czytalam o tym juz po moim usg 3d pod koniec ostatniej ciazy ale wiem ze w tej nie bede sie decydowac na takie badanie

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom

A jest to z jakiegoś pewnego źródła? Bo wiesz w tych czasach to każdy moze wszystko napisać [emoji58] Ale przyjrzę sie tematowi bliżej [emoji6]


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
A ten co ma mi robić siedzi i patrzy w monitor i przez 20min słowa nie powie. Byłam u niego w pierwszej ciąży to nawet po badaniu mi nie chciał nic powiedzieć. Kazał mi czekać 3 tyg do wizyty i prowadzącej.


Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Hmmm a moze znajdz jakiegos innego. Ten u ktorego ja robie wszystko mowi najpierw fachowo a potem tlumaczy po polsku [emoji12] Pokazywam wszystko. Narzady małej, serduszko. Kostki .

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy którąś się orientacyjnie ile kosztuje usg prenatalne prywatnie? Wiem ze zalezy od miejscowości. Ale taka kwota orientacyjna. Ja idę 22.11 to będzie 13tydz 6 dzień. A słyszałam ze lekarz który wykonuje badanie często w ostatniej chwili odwołuje....

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie USG prenatalne kosztuje 250zl .

Dziewczyny wcześniej podawały stronę na której sprawdzały czy dany lekarz ma kwalifikacje w tym kierunku..

Mój dokładnie wszystko pokazuje i mówi...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie dwa lata temu usg prenatalne kosztowało ok 250 zł. Pappa nie robiłam i nie będę robiła.

Ja mam 70C. W poprzedniej ciąży tylko trochę mi się powiększyły, bo mieściła się w stanikach. Mam nadzieje że tym razem będzie tak samo.

Ja przez ciążę i kp nosiłam w dzień normalne staniki, a w nocy zawsze spałam w sportowych. Nie potrafię juz nawet spać bez. Piersi faktycznie mam bardziej miękkie, ale na pewno nie ma czegoś takiego ze mi wiszą czy coś. Także nowe mamy nie ma się czego bać [emoji28]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dla mnie te badania usg 3d i 4 d sa bez sensu. Ja robię zwykle i mi wystarcza najważniejsze zeby z dzieckiem było dobrze. Kiedyś nie robili wogole usg i matki jakoś musiały sobie radzić. Teraz wymyślają 3d i 4d i duzo lekarzy to wykorzystuje zeby sobie dorobić.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie dla mnie to też "bajer"... A jeśli jest dobry sprzęt, jak np na USG prenatalnym to zwykle 2D wystarczy i dzidzia jest dobrze widoczna.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry