reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja w pierwszej ciąży co wizytę miałam robione usg. I z każdej wizyty mam zdjęcie w domu wydrukowane :) 3d lekarka zrobiła mi sama od siebie i mam w domu zdjęcie buzki synka. Teraz nie wiem jak to będzie wyglądało bo ze względu na przeprowadzkę musiałam zmienić lekarza i noe wiem jak będzie teraz. I aż wam zazdroszczę jak wam piersi urosły jedynie o rozmiar czy dwa... ja w pierwszej miałam 75B a skończyłam na 80G wyglądałam tragicznie a plecy wolały o pomoc :o

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ej dziewczyny mi się wydaje, że teraz są trzy USG obowiązkowe. W 12, 20 i 32 tyg ciąży. Są to USG 3/4D. I nie po to żeby zobaczyć buzke, tylko żeby np zmierzyć kończyny, policzyć palce, spr funkcjonowanie narządów itp. Ja jak dostawałam wydruki to wszystko było wyszczegolowione. Jak byłam w ciąży (2015r) to nie były obowiązkowe, ale teraz chyba są. Ale pewności nie mam.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
One nie sa 3d tylko 2d. 3d powinno sluzyc do poglebiania diagnostyki gdy cos nas niepokoi w badaniu 2d a nie pi to by buzki ogladac ale niestety w wiekszosci przypadkow uzywane jest w tym drugim celu

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ej dziewczyny mi się wydaje, że teraz są trzy USG obowiązkowe. W 12, 20 i 32 tyg ciąży. Są to USG 3/4D. I nie po to żeby zobaczyć buzke, tylko żeby np zmierzyć kończyny, policzyć palce, spr funkcjonowanie narządów itp. Ja jak dostawałam wydruki to wszystko było wyszczegolowione. Jak byłam w ciąży (2015r) to nie były obowiązkowe, ale teraz chyba są. Ale pewności nie mam.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
To są te USG prenatalne, one nie są obowiązkowe jeśli u lekarza prowadzącego masz USG robione
.. Możesz oczywiście jechać i zrobić prywatnie nawet jeśli nie masz wskazań na skierowanie. Ale nie zawsze jest to 3 czy 4D.
Podstawowe USG prenatalne jest wykonywane w 2D i na nim też ocenia się rozwój narządów tak jak napisałaś w tym 11-13 tyg ocenia się też przezierność karkową, kt może świadczyć o Zespole Downa.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też będę robić badania prenatalne kompletne czyli USG wraz z testem pappa w tym samym dniu.
Co do USG 3d i 4d to jest to bajer jak ktoś chce zobaczyć buźkę dziecka ale jeśli na zwykłym USG 2d coś się nie podoba to te lepsze USG dużo daje. Wiem co mówię bo m dziecko z wadą serca. Więcej wad da się wykryć na 3 i 4d. I to mniej szkodzi niż przeoczenie czegoś. Ja mam szybkie USG robione na każdej wizycie i nie wyobrażam sobie żeby go nie było. To moja 5 ciąża a mam jedno dziecko więc stres jest ogromny czy wszystko jest ok. Nie zrozumie tego nikt kto przez to nie przeszedł. Dlatego ja uważam, że te lepsze USG to wcale nie bajer.
Oczywiscie ze z zalozdnia 3d mialo sluzyc poglebianiu diagnostyki gdy cos bylo nie tak w 2d i nadal w takich przypadkach temu sluzy. Ale nie oszukujmy sie, w wiekszosci rodzice chca 3d dla zdjecia buzki dziecka zeby wrzucic na fejsa...

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To może tak.
Ja miałam takie opisy zrobione.
I miałam 3 takie badania. W tyg jak napisałam powyżej.

20171028_142806.jpg
20171028_142756.jpg



Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 20171028_142806.jpg
    20171028_142806.jpg
    37 KB · Wyświetleń: 381
  • 20171028_142756.jpg
    20171028_142756.jpg
    43,5 KB · Wyświetleń: 374
reklama
Ja na pewno te 3 prenatalne będę robić.
W szkole rodzenia miałam dziewczynę która robiła prenatalne w 20 tyg ciąży. Wyszło ze jej dziecko ma wadę serca. Dostała skierowanie do szpitala, wyznaczyli jej od razu termin cesarki i operacji dziecka.

Także ja osobiście uważam ze warto.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry