reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Cudeńka robisz :) Zawsze żałuję, że nie mam zdolności manualnych....
A zaproszenia na chrzciny będą?? :D To możesz tu złapać klientki :D

O właśnie, na zaproszenia na chrzciny możesz mieć tu sporo chętnych :)
A tak przy okazji - dziewczyny robicie "Baby shower"? Siostra się mnie pytała, czy będę robić, bo była ostatnio u kilku koleżanek na takiej imprezie.. Ale jak dla mnie to jest to trochę takie wymuszenie przyniesienia prezentów przez znajomych i chyba to nie mój klimat...
 
reklama
@maćku śliczne rzeczy! :) Zazdroszczę pomysłu, sama bym bardzo chciała jakiś biznes rozkręcić na czas niepracowania - bo już (po 3 dniach nicnierobienia) wariuję...

Ja baby shower nie robię, jakoś zupełnie nie mój klimat - średnio ciekawa wydaje mi się impreza skupiona na dziecku w brzuchu ;) W sensie że jak denerwują mnie już ciągłe pytania wszystkich o to jak się czuję, czy mała kopie, ile waży (i tak dalej i tak dalej) - to wielkie skupisko ludzi pytające o to bez przerwy to by mnie już chyba dobiło ;) I może mało politycznie to zabrzmi, ale zdecydowanie nie chciałabym dostać prezentów dla malutkiej - bo pewnie duża część nie trafiłaby w moje (i małżonka) gusta ;)
 
Wg mnie baby shower jest trochę na wyrost... Ale co kto lubi. Rozumiem radość z faktu, że będzie się niedługo mamą, ale żeby robić jakiś spęd i narzucać komuś zakup prezentów dla maluszka z tego powodu-?średnio. Poza tym są do końca obawy czy donosi się ciążę, czy nie będzie komplikacji przy porodzie itd, więc uważam że przed lepiej nie zapeszać.
Przecież po narodzinach dzieciątka rodzina i znajomi wpadają żeby popatrzeć na dzidziusia, pogratulować rodzicom,a zawsze przy tym jakiś podarek się dostaje, jeśli ktoś chce obdarować [emoji6]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wg mnie baby shower jest trochę na wyrost... Ale co kto lubi. Rozumiem radość z faktu, że będzie się niedługo mamą, ale żeby robić jakiś spęd i narzucać komuś zakup prezentów dla maluszka z tego powodu-?średnio. Poza tym są do końca obawy czy donosi się ciążę, czy nie będzie komplikacji przy porodzie itd, więc uważam że przed lepiej nie zapeszać.
Przecież po narodzinach dzieciątka rodzina i znajomi wpadają żeby popatrzeć na dzidziusia, pogratulować rodzicom,a zawsze przy tym jakiś podarek się dostaje, jeśli ktoś chce obdarować [emoji6]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
No, jak juz maluch jest na świecie (może nie w pierwszym tygodniu ;)) to co innego - będę się chwaliła ile sił starczy :D Po porodzie przyjechało do mnie 7 osób (rodzice, teściowie, brat, ciocia, kuzynka) i mimo że byłam wymęczona - bo urodziłam o 19:25, a oni dotarli koło 22 - to byłam dumna jak paw :D Wtedy też były inne realia, bo rodziłam w prywatnej klinice i miałam swój pokój, więc taki tłum nikomu nie przeszkadzał - tym razem nie planujemy stadnych odwiedzin, bo i sale są 2-3 osobowe ;) Oczywiście wtedy jak przyjechali to żadnych prezentów nie było - to był pełen spontan żeby zobaczyć nowego członka rodziny :)
Z rzeczy jakie później dostawaliśmy dla Stasia to pamiętam jakieś ubranka, pampersy (super prezent, chyba najbardziej trafiony), zestaw śliniaczków i - najbardziej odjechany z prezentów - 1,5 metrową dmuchaną wańkę-wstańkę :D
 
My baby shower robimy. Tutaj to wygląda tak, że robi się na stronie sklepu tzw baby registry, dodaje się do listy co by się chciało dla dziecka i ludzie to kupują, także moim zdaniem fajna opcja. Byliśmy na dwóch takich imprezach w ciągu ostatniego roku. Pierwsza robiona z większym rozmachem, na około 50 osób i w restauracji to widzialam, że wśród prezentów były nawet takie rzeczy jak wózek czy fotelik. Druga skromniejsza to królowały pampersy i ubranka.
 
Przepraszam za milczenie. U mnie wszystko w porządku.

Cały mój czas wolny w ostatnim czasie poświęcam na rozwinięcie nowego "projektu" Link do: Decorolka
Docelowo ma to być moje źrodło dochodu na wychowawczym, więc mam rok z hakiem na rozhulanie interesu ;) Zapraszam do polubienia stronki i udostępniania dalej :)
@maćku , ale Ty zdolna jesteś, super są te rzeczy!:) znam dziewczynę, która robi podobne rzeczy, ale głównie na śluby i na brak pracy nie narzeka, wręcz przeciwnie :) także życzę szybkiego rozkręcenia biznesu!

ja baby shower nie robiłam w poprzednich ciążach i teraz też nie planuję. wydaje mi się to trochę takie naciągane i na siłę w PL, gdzie zwyczaj jest, że przynosi się prezenty dziecku jak już się urodzi, a wyprawkę kompletują rodzice.
 
Ja też baby shower robić nie zamierzam. Jak ktoś robi to nic mi do tego:) po narodzinach dostaniemy pewnie trochę rzeczy tak jak przy starszej i tyle.
Czy któraś z Was suplementuje się żelazem? Jak Wasze samopoczucie po nim?
 
Ja też baby shower robić nie zamierzam. Jak ktoś robi to nic mi do tego:) po narodzinach dostaniemy pewnie trochę rzeczy tak jak przy starszej i tyle.
Czy któraś z Was suplementuje się żelazem? Jak Wasze samopoczucie po nim?
W tej ciąży póki co nie muszę, ale ze wspomnień z poprzedniej to było mi po nim bardzo niedobrze i miałam ogromne zaparcia... ale ten smak syropu był pyszny ;)
 
reklama
Do góry