reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
@maćku śliczne rzeczy! :) Zazdroszczę pomysłu, sama bym bardzo chciała jakiś biznes rozkręcić na czas niepracowania - bo już (po 3 dniach nicnierobienia) wariuję...

Ja baby shower nie robię, jakoś zupełnie nie mój klimat - średnio ciekawa wydaje mi się impreza skupiona na dziecku w brzuchu ;) W sensie że jak denerwują mnie już ciągłe pytania wszystkich o to jak się czuję, czy mała kopie, ile waży (i tak dalej i tak dalej) - to wielkie skupisko ludzi pytające o to bez przerwy to by mnie już chyba dobiło ;) I może mało politycznie to zabrzmi, ale zdecydowanie nie chciałabym dostać prezentów dla malutkiej - bo pewnie duża część nie trafiłaby w moje (i małżonka) gusta ;)
Mam podobne odczucia co do baby shower i ciągłych pytań w stylu "jak się czujesz"..
 
Wg mnie baby shower jest trochę na wyrost... Ale co kto lubi. Rozumiem radość z faktu, że będzie się niedługo mamą, ale żeby robić jakiś spęd i narzucać komuś zakup prezentów dla maluszka z tego powodu-?średnio. Poza tym są do końca obawy czy donosi się ciążę, czy nie będzie komplikacji przy porodzie itd, więc uważam że przed lepiej nie zapeszać.
Przecież po narodzinach dzieciątka rodzina i znajomi wpadają żeby popatrzeć na dzidziusia, pogratulować rodzicom,a zawsze przy tym jakiś podarek się dostaje, jeśli ktoś chce obdarować [emoji6]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie;)
I nie o zapraszanie mi chodzi, ale o taki zdroworozsądkowe myślenie, impreza, dla dziecka które się jeszcze nie urodziło...
Do tego czasu może się mnóstwo rzeczy wydarzyć, już nie mówię ile z nich może się zdarzyć podczas porodu...

Co innego impreza po urodzeniu, jak maluch jest już w domu.
 
W tej ciąży póki co nie muszę, ale ze wspomnień z poprzedniej to było mi po nim bardzo niedobrze i miałam ogromne zaparcia... ale ten smak syropu był pyszny ;)

Myślałam że tylko mi po nim niedobrze... najgorsze, że robi mi się maksymalnie niedobrze po ok 1,5h. Zaparcia swoja drogą i nic nie pomaga... Oby tylko mi poprawiły wyniki bo nie wiem czym jeszcze podbijać hemoglobinę; jem szpinak, buraczki, czerwone mięso może dam radę zjeść wątróbkę. Jakieś pomysły?
 
powodzenia i czekamy na dobre wieści po :)

Dziewczyny nareszcie mam połówkowe za sobą. Mega sie stresowalam ale okazało że z maluszkiem wszystko super. Lekarz byl mega zadowolony a my jeszcze bardziej.
Nie ma 26 cm tak jak mowil tydzien temu moj lekarz prowadzacy a 23cm i wazy 514 gram. Powiedzial ze to ani duzo ani malo, akurat po środku . :):)
 
@ADA87 super że na wizycie wszystko ok:) połówkowe chyba wszystkich tak stresują:) ja mam wizytę za tydzień tylko u mnie to będzie 26+6:)
 
Mój Gabcio w 20tyg miał 333g. Ciągle nie widać mojego suwaczka we wpisach mimo że niby jest w sygnaturze :( wkurzające. Widzicie ,może tylko ja nie widzę?
Ale zimno. Ja nie cierpię czapek ale mam takie płaskie nauszniki i na to kaptur i nie jest źle. Mam trochę kataru. Muszę jeść więcej Wit C
 
Dziewczyny nareszcie mam połówkowe za sobą. Mega sie stresowalam ale okazało że z maluszkiem wszystko super. Lekarz byl mega zadowolony a my jeszcze bardziej.
Nie ma 26 cm tak jak mowil tydzien temu moj lekarz prowadzacy a 23cm i wazy 514 gram. Powiedzial ze to ani duzo ani malo, akurat po środku . :):)
Super że wszytko w porządku [emoji4]

Ja też dzisiaj byłam u lekarza i synus ładnie rośnie- ma 810g. [emoji7] to mój 26 tydzień

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja baby shower będę miała. Ale nie moja brocha żeby to organizować. Organizuje go moja kuzynka, będzie bardzo kameralne. Nic więcej nie wiem. Tutaj baby shower wygląda trochę inaczej, nie jest to napompowana impreza na cześć dziecka które się jeszcze nie narodziło żeby naciągnąć ludzi na prezenty, a raczej takie babskie posiedzonko żeby trochę odstresowac przyszłą mamę ;) I trochę tak jak u nas z wieczorem panieńskim, nie organizuje tego sama zainteresowana a koleżanki. Byłam tu ta takim przyjęciu u mojej znajomej, było nas chyba 8. Nikt nie kupował prezentów dla dzidziusia, było to na tarasie (maj) był torcik pieluszkowy (super pamiątka) balony, bezalkoholowe drinki i słodkości,muzyczka. Żadnych facetow [emoji1]Zorganizowałyśmy kilka gier towarzyskich, np odgadywanie aktorów na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa, albo każda przygotowała jedną anegdotę z dzieciństwa przyszłej mamy z czego tylko jedna była prawdziwa (oczywiście ta najbardziej niedorzeczna, dopytałyśmy o to jej rodziców[emoji1]), ona musiała odgadnąć która to :) Śmiechu było po pachy, mamusia bardzo zadowolona, my wydałyśmy po kilka koron, było serio świetnie. Także niekoniecznie taki ten baby shower straszny jak piszecie ;) Wszystko zależy od pomysłu. Dlatego nie protestowałam jak dowiedziałam się że dziewczyny mają zamiar mi coś takiego zorganizować :)

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry