reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Arica, a jakiej wielkości masz te guzki ?

Ja też mam 2 guzki i mi endokrynolog powiedziała, że w ciąży mogą się zmniejszyc albo powiększyć. W piątek za tydzień mam mieć wizyte, zrobi mi usg i w razie czego będę brała jod. Nie mówiła nic o biopsji, ani o wycinaniu.
Mi kazali zrobic biopsje jak mi guzek urosl powyżej 2 cm.. Wcześniej też robilam tylko usg...

Ja Arica ma guzy na tarczycy większe niż 3-4cm ...wskazanie do wyciecia jest powyżej 2.5cm...
I to nie są pojedyncze mam je na oby dwóch płatach w tym konglomerat....od grudnia 2016 liczyłam się na nadczynnosc i przygotowywalam do operacji ...W zeszłym czerwcu miałam kolejną biopsje ...potem ciąża i dziś lekarz już zaznaczył ze będzie trzeba to po porodzie wyciąć bo już mam problemy z większymi tabletkami żeby je połknąc...I już powiedział że będzie kolejna biopsja ale to przed operacja ....więc nie wiem czy jest sens w twoim wypadku robić ta biopsje teraz...idź do innego endokrynologa na konsultacje niech Cię zobaczy...

Ja się nie leczyłam, tsh mam w normie, tylko te guzki zaczęly mi sie powiekszać przed ciążą.. Też mi się wlasnie wydaje, że w ciąży mogą sie zmienić i robienię teraz biopsji może mijać sie z celem, no ale ja tak tylko gdybam, a to lekarz powinien mieć wiedzę... Bedę w pon u mojej gin to się jej zapytam co ona o tym myśli jako lekarz, co prawda onnej profesji, ale może coś doradzi albo lepiej wytlumaczy..

I ja ze Śląska! Tyle że na emigracji ;)

Ja mam dzisiaj najgorszy dzień z możliwych (zbytnio dramatyzuję, taki mój urok). Poszłam do pracy bo szef mnie poprosił o zastępstwo i te 6 godzin stania to była istna katorga. Brzuch napięty, więzadła drą a plecy w płomieniach. Nie rozumiem, ja na prawdę super z znoszę ciążę ale przebywanie w pozycji stojącej przez dłuższy czas jest dla mnie wręcz niewykonalne. 14 lutego idę do fizjoterapeuty, zobaczymy [emoji19]
Żeby tego było mało, wyleczulam tego mojego chłopa, ale sama przejęłam tą jego chorobę. Tyle że mi siadło na krtań oczywiście, wdechu porządnego wziąć nie umiem a jak już kaszel mnie złapie to jest dopiero szał.
No więc ogólnie jest kiepsko, a na deserek, w przeciwieństwie do Wszych pyszności, popijam mleko z miodem i czosnkiem (co za wariat to wymyślił, ja się pytam?![emoji26])

Brzuszki macie prześliczne! I duże i małe, i moim zdaniem też nie ma zbytnio reguły, ja ćwiczyłam, i może do sześciopaka miałam daleko, to było całkiem nieźle. A bębenek mam całkiem spory, ale zupełnie mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie ;)

Oto on ubrany w moje nowiusieńkie ciążowe dżiny z h&m (mialyscie rację, super wygodne!)[emoji1]
1517430833-3a18ded2d3064233-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Ha, mam takie same jeansy :) I teź potwierdzam, ze mega wygodne!

Ja swoja na allegro kupilam plus do tego materacyk do srodka i poducha motylek antuwstrzasOWA;) za 130zl;) taka jak u @AgaR90

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Chodzi o chustę z lidla, czy poduche do spania? Jak chuste to mozesz zdradzić u jakiego sprzedawcy? :)
 
reklama
Mi kazali zrobic biopsje jak mi guzek urosl powyżej 2 cm.. Wcześniej też robilam tylko usg...


Ja się nie leczyłam, tsh mam w normie, tylko te guzki zaczęly mi sie powiekszać przed ciążą.. Też mi się wlasnie wydaje, że w ciąży mogą sie zmienić i robienię teraz biopsji może mijać sie z celem, no ale ja tak tylko gdybam, a to lekarz powinien mieć wiedzę... Bedę w pon u mojej gin to się jej zapytam co ona o tym myśli jako lekarz, co prawda onnej profesji, ale może coś doradzi albo lepiej wytlumaczy..


Ha, mam takie same jeansy :) I teź potwierdzam, ze mega wygodne!


Chodzi o chustę z lidla, czy poduche do spania? Jak chuste to mozesz zdradzić u jakiego sprzedawcy? :)
Sprawdzę pozniej i dam ci namiary. Puki co musze meza do pracy wysłać. U nas nic spokojna;) wysłałam sie nie to co wczoraj;)

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzisiaj mogę być w pracy trochę później. Uwielbiam spokojne poranki. Chociaż ogólnie wstaje wcześnie żeby se jeszcze posiedzieć przy zbożowej, poczytać co zaś w Polsce się dzieje. Mam nadzieję że znowu mi się uda z karmieniem. Przy pierwszym było ciężko. Nie umiał pić. Musiałam odciągac. Karmiłam pół na pół. Spokoju nie było za grosz ale przy córeczce to się leniłam za wszystkie czasy. Cycek na leżąco i święty spokój. Popilła i zaraz spała..
 
Dzisiaj mogę być w pracy trochę później. Uwielbiam spokojne poranki. Chociaż ogólnie wstaje wcześnie żeby se jeszcze posiedzieć przy zbożowej, poczytać co zaś w Polsce się dzieje. Mam nadzieję że znowu mi się uda z karmieniem. Przy pierwszym było ciężko. Nie umiał pić. Musiałam odciągac. Karmiłam pół na pół. Spokoju nie było za grosz ale przy córeczce to się leniłam za wszystkie czasy. Cycek na leżąco i święty spokój. Popilła i zaraz spała..
To karmiłas jak kolwiek ja po 3 tygodniach cierpień cieszyłam sie ze juz sie koszmar skończył. Mam nadZieję ze teraz bedzie lepiej

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z małymi dziećmi, dlatego właśnie liczę na tematy dotyczące pielęgnacji itp. A faktycznie od czasu naszych mam chyba zalecenia się trochę pozmieniały, więc chętnie usłyszę inną opinię (i nie tylko internetową ;) ) Z resztą jestem na zwolnieniu i mam dużo wolnego czasu, więc będzie to dodatkowy bodziec do wyjścia z domu ;)
Wiesz ja w 1szej ciąży miałam doświadczenie z dziećmi, na studiach też mieliśmy "noworodki", nawet zajęcia na patologii i gdzie je karmiliśmy, kąpaliśmy itp...
Od studiów do ciąży minęło kilka lat, miałam tak jak piszesz dużo wolnego, więc poszłam odświeżyć wiadomości, no i posłuchać o nowych zaleceniach...
A mąż nauczył się kąpać, więc nie było potem że się boi czy coś[emoji12]

Więc ja uważam że te szkoły są dobre, szczególnie jak ktoś nie ma zielonego pojęcia i za bardzo doświadczenia z dziećmi..
My w mieście mamy bardzo fajna szkole, położne są super, s dużo też na pewno od tego zależy..
 
No ja mam mamę z innym podejściem;) ma juz 6 wnuków Frania była 7 do tego 6 cor. Ale tesciowa ma stare zasady. Ona mysli tak jak kiedys i np. Uslyszalam ze dzieci rodzą sie ślepe;D padlam hahahah ale mimo wszytko czytał i rozmawiam z mlodymi matkami i wyciągam wnioski co do wychowania i pielegnacji dziecka

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
To jak u mnie, mama czasem coś powiedziała, ale słuchała moich logicznych argumentów, potem coś sobie doczytałam, czy w pracy koleżanki (w "moim" wieku) jej powiedziały, no i przyznawała mi rację..
A teściowa jak Twoja, nie da sobie powiedzieć bo "Kiedyś tak było", a na wygląd to całkiem fajna babka, pracuje, ma kontakt z ludźmi...
 
AgaRS90, to faktycznie jak boli to trzeba poćwiczyć. Fajnie, by było jak byś miała z kim chodzić na takie zajęcia lub z kim poćwiczyć, bo we dwójkę to raźniej. Samej też byłoby mi ciężko.
Nie mam żadnej znajomej w ciąży ale tam jest dość fajna grupa :) wiec cwiczy sie fajnie, najważniejsze jednak jest to, ze pod okiem specjalisty.
Jak byłam 1 raz na pilatesie to babka mnie ciagle poprawiała bo cw wykonywalam źle, a to przecież może zaszkodzić a nie pomóc.

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
reklama
Odnośnie leczenia dzieci sterydami. Już wiem dlaczego mój lekarz był wkurzony jak się dowiedział że inny leczył mojego syna sterydami. Warto poczytać, żeby wiedzieć.

Link do: Zanim podasz dziecku sterydy | Rodzicielstwo Radości

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Mój synek miał przepisany swego czasu steryd, wykupiłam, ale nie posmarowałam nim nigdy jego chorej skórki. Bałam się głównie tego, że skórę osłabiasz, barierę ochronną i jak przestanę podawać, to wszystko wróci i znowu steryd. Udało się bez. Oczywiście ja tego sama z siebie nie robiłam, to były opinie kilku lekarzy do których poszłam z synem. 1 na 4 przepisał steryd, reszta powiedziala mi o możliwych skutkach ubocznych stosowania.
Doustnie nigdy nikt mu nie przepisał. Jak miał zapalenie płuc nie dostal w szpitalu sterydów. Widziałam dzieci, które to wdychały, mój syn miał tylko ogrom antybiotyków.
 
Do góry