reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

reklama
Dokładnie jak maluchy beda gotowe to wszystkie na raz na porodowce wylądujemy [emoji23] może w pełnię [emoji13]

f2w3rjjg28c3of9g.png
 
Mi się wydaje , że dużo zależy też od cech indywidualnych kobiety. Jeśli ktoś ma nie podatną szyjkę na skracanie i rozwieranie to może na głowie stawać a porodu nie wywoła. Innym za to trudno donosić do terminu itd. Jednych dziewczyn pęcherze płodowe łatwo jest przebić a innych są jak stal ;) tak myślę ,ale na dobrą sprawę nikt nie wie od czego to wszytko zależy.

Z drugiej strony mój lekarz mówi do mnie , że raczej przenoszę- przez tą szyjkę i ok. Wiem na czym stoję. Najgorsze są takie obietnice, że poród będzie przed czasem a potem nic nie rusza i mamy się flustrują.

3jgxskjox8hy3b2y.png
 
Termin porodu zależy od 3 składowych moin zdaniem:
1. Geny- jeśli w rodzinie odbywały sie szybkie porody i przed terminem to jest szansa, ze tak będzie u kolejnej;
2. Cechy indywidualne- podatność szyjki, jej kondycja itp;
3. Od gotowości dziecka.

Nawet jeśli wcześniej ciąża jest zagrożona to można przenosic-jeśli w danej rodzinie w 1 linii czyli mama babcis ciocia itd przenosiły to jest spore prawdopodobienstwo że tez po terminie sie urodzi.
Ja robiłam u siebie w rodzinie wywiad i pewne wnioski mi sie tak nasunely. Zresztą jak rozmawiałam ze znajomymi to cos w tym chyba jednak jest.

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
 
Moja mama wszystkie 4 porody miała trudne i masaże szyjki robiły rozwarcie jedynie; moja najstarsza siostra to samo, kolejna siostra tez miała problem z rozwieraniem, w koncu miała cesarkę - no i ja tez miałam cesarkę z braku postępu porodu :/




74703e3kkwoaumma.png
 
Moja mama 3kę dzieci urodziła 2 dni po terminie. Z moją siostra miała termin na sylwestra ;D urodziła 2go stycznia. A ja w 42 i jeszcze ciąża wywołana..

3jgxskjox8hy3b2y.png
 
reklama
No u mnie w rodzinie właśnie są porody w terminach 37-39 tc. Moja mama mnie i mojego brata, ciocia 2ke dzieci, siostra no i ja. Poza tym porody tez szybkie były.
Choć lekarz straszył mnie, że często ciąża podtrzymywana jest przenoszona to na szczęście tak sie nie stało i teraz licze na to samo...

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
 
Do góry