reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Kochane, przypomni mi któraś z was które tabletki z magnezem są dobre na skurcze zwłaszcza łydek? Normalnie tragedia z tym u mnie ostatnio, a lekarz mi powiedział żebym magnez zażywała tylko nie powiedział jaki.
Możecie tez przy okazji polecić żelazo.

Dobry magnez to magne B6 max w przypadku skurczy,ten z mniejszą dawką można sobie darować. Mi lekarz mówił,że teraz powinnam brać ok 2-3 tabletki tego maxa co najmniej i mam nie bać się przedawkowania bo magnezu nie da się przedawkować.
sam Aspargin na skurcze nic nie daje ;) wiem ,wypróbowałam. Potas i magnez z pożywienia plus magnez jako suplement ale duża dawka.Aspargin oczywiście możesz brać ale samoistnie nic nie daje ;)

Co na mnie podziałało: magneB6 max+aspargin plus dieta bogata w magnez i potas( pomidory,sok pomidorowy,morele suszone,czekolada 70%,banany,orzechy,awokado,pełnoziarniste pieczywo,kasza gryczana,kakao prawdziwe,kiwi) najlepsze są morele i sok pomidorowy
 
reklama
Na razie uczymy się siebie, to dopiero pierwsza doba w domku. Z laktacja coraz lepiej. Jeszcze nie starcza mi mleka na wszystkie posiłki i po całej nocy karmienia cyce odmówiły współpracy, więc dziewczyny dostały mm na śniadanie. Dziś chyba zaserwuje im mm na którą nocne karmienie będą lepiej spały. Poza tym są super grzeczne. Śpią i jedzą i śpią dalej. Dziś raptem raz płakały przy kąpieli, a tak jakbym nie miała dzieci...Oby tak im zostało[emoji4]

w5wqgu1rj2j1vu0p.png

No to świetnie!Mozesz byc z siebie dumna!Córcie kochaniutkie kruszynki❤ Niech zdrowo rosną
 
Dziewczyny cudne te czerwcowo/majowe dzieci [emoji7][emoji7][emoji7] matko zakochałam się! Ciekawe jak CIACHO matko strasznie mi jej szkoda pewnie ogromny stres [emoji58] ciągle myślę jak to szybko zleci i że lada dzień, tydzień każda z nas może jak Hedy takie cudne wxześniaczki to i nasze będą takie [emoji7] matko jak ja czasami czuję się zmeczona

Napisane na Lenovo A6020a46 w aplikacji Forum BabyBoom
 
chyba jednak nie skoro dał żelazo. Lecieć a lecieć jak żaden wynik nie jest nawet w pobliżu prawidłowego wyniku to nie jest dobrze.
spadła Ci hemoglobina, morfologia to ogół badań ;) hemoglobina oczywiście musi być w normie

Co do morfologi, mi w tej ciazy spadla hemoglobina az do 11.4:( i dostalam tardyferon. Po 3 tyg zazywania mam 11.8. I zdecydowanie lepiej sie czuje. Erytrocyty i hematokryt tez poszly do gory. W poprzedniej ciazy do konca mialam ponad 12 bez zadnej suplementacji....

Wlasnie patrze przez okno i sypie snieg....

Ja hemoglobinę 11.4 miałam przed 29tygodniem i gin mówił ,że jest w normie bo normy dla kobiet w ciąży są trochę zaniżone i żeby się nie martwić. Żelazo miałam bardzo wysokie ,więc może przez to nie miał zastrzeżeń. A ogólnie czułam tylko wtedy mdłości z powodu za wysokiego żelaza,którego nadmiar wydaliłam z biegunką i przeszło. Ale z taką hem to ogólnie czuję się bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o witaminy, ja biorę Femibion Natal 2 plus, to mam je brać cały czas, łącznie z karmieniem ;-)

Napisane na C6903 w aplikacji Forum BabyBoom
Też brałam te witaminy ,jeszcze zakupię chyba z jedno opakowanie żeby się ratować w gorsze dietetycznie dni :D

Dwa tyg temu też skurcze miałam i bóle i takie mdłości. I nic się nie zmienia. :p No może teraz bóle są coraz częściej ;)

Mnie też przeszło i chyba po prostu mam to co ty ;) czyli takie przepowiadacze
 
reklama
Do góry