reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Dziewczyny ja mam do was pytanie.. Czy przy skurczu macica się obniża? Wczoraj lezalam z brzuchem na wierzchu i przyszedł skurcz. Dokładnie mi się macica odrysowowala na brzuchu. Kończyła sie z pepkiem może trochę nad.. Ona jest tak nisko cały czas czy po skurczu wyżej?
 
reklama
Ja używam tej poduchy. Tak naprawdę teraz zaczełam i jest mi bardzo wygodnie. Czesem jak męża nie ma to dokładam miedzy nogi jego kołdre. Potrafię tak przespać całą noc.


Moje dziecko nie żyje schematem ;D raz po słodkim szaleje jak wariat raz śpi spokojnie. Chociaż najczęściej po dużych dawkach jedzenia śpi. On ma swoje pory rano i wieczorem - zawsze czkawka plus wygibasy. Początkowo się martwiłam, że będzie późno zasypiał, ale położna mi tłumaczyła , że Większość bobasow w brzuchu jest aktywna wieczorem. W ciągu dnia jak się chodzi to dziecko jest "kołysane" i częściej śpi a wieczorem jak odpoczywamy ma więcej miejsca. I właśnie u mnie maluszek jest bardziej aktywny na boku. Mam po prostu wrażenie , że wtedy ma więcej miejsca. Jak leże na plechach to już od pewnego czasu nie czuje dzikich ruchów. Tak samo jak u was wystawia stopki, rączki. My je łapiemy. To takie cudowne uczucie .. Aż się łzy kręcą ze wzruszenia.


Co do strachu przed porodem- u mnie było tak, że jak zaszłam w ciążę miałam takie myśli - będę miała cc- ze strachu- nie przed bólem porodowym a poporstu ze strachu przed złymi wspominiami z 1 produ. Chciałam zapłacić, ale zaczęłam się wgłębiać w temat CC, w tematy SN. Przeczytałam milion książek na ten temat. Przanalizowałam "skutki ubocze" i teraz z pełną świadomością - będę rodzić sn. Moim zdaniem - naprawdę warto się przygotować do takiego porodu. Jak sobie przypomnę o moim pierwszym porodzie - to był dla mnie szok- z braku przygotowania. Ja nawet nie wiedziałam co to jest szyjka i że musi się skracać. Że co jakiś czas ktoś mi będzie macał tam [emoji23][emoji23] wsyd się przyznać. Ale tak było. A teraz nie dość, że się nie boje to jeszcze - NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ tego przeżycia.

Ja mam chyba jakoś dziwnie ułożone dziecko. Chyba raczej do dołu bo kopie u góry i po bokach, nawet widać pod skórą jak czymś malutkim jeździ w tą i spowrotem, z boku też nie raz kulka wystaje przez chwilę ale dziwi mnie jak czymś odpycha się od prawej kości miednicy. Jak leżę na prawym boku i zaczyna tak robić to się obracam bo nie wiem czy jej coś nie pasi... Zastanawia mnie czemu akurat tak pod ukos, może któraś też tak ma?
A po za tym to ona nigdy nie śpi i codziennie wieczorem jak zasypiam dostaje czkawki [emoji23]

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie podobnie , tylko od lewej kości . Czasem tak wewnętrznie czuje jak mi wali o tą kość.

3jgxskjox8hy3b2y.png
 
Dziewczyny ja mam do was pytanie.. Czy przy skurczu macica się obniża? Wczoraj lezalam z brzuchem na wierzchu i przyszedł skurcz. Dokładnie mi się macica odrysowowala na brzuchu. Kończyła sie z pepkiem może trochę nad.. Ona jest tak nisko cały czas czy po skurczu wyżej?

Trochę się obniża. To chyba naturalne, że zmierza w tamtym kierunku [emoji3]
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy Wam tez dretwieją dlonie ? W ciagu dnia nie ale rano to jakas tragedia. Chociaz nie codziennie rano ale czesto. Biore magnez.

p19u9jcg81ehxczt.png
Ja tez biorę magnez z vit B6 3x1 a od kilku nocy mam taki bezwład ręki na której leżę, takie mrówki i muszę poczekać az mi krew dopłynie [emoji20]
Ja mam chyba jakoś dziwnie ułożone dziecko. Chyba raczej do dołu bo kopie u góry i po bokach, nawet widać pod skórą jak czymś malutkim jeździ w tą i spowrotem, z boku też nie raz kulka wystaje przez chwilę ale dziwi mnie jak czymś odpycha się od prawej kości miednicy. Jak leżę na prawym boku i zaczyna tak robić to się obracam bo nie wiem czy jej coś nie pasi... Zastanawia mnie czemu akurat tak pod ukos, może któraś też tak ma?
A po za tym to ona nigdy nie śpi i codziennie wieczorem jak zasypiam dostaje czkawki [emoji23]

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie podobnie [emoji55] niby lekarz stwierdził ze jest ułożona główką w dół, a ja Ją czuję poprzecznie [emoji4] z prawej strony wypycha sie czyms dużym ( obstawiam doopkę), a z lewej czymś małym ( rączki ?), to gdzie ona ma głowę???
Mi sie dzisiaj znowu śnił poród [emoji21] juz mam dosyć [emoji13] chyba zgwałcę dzisiaj męża[emoji48] i zobaczymy co to da[emoji12]

16udskjopmtfyunf.png
 
No tyle domyślalam się ale aż tak bardzo? Ja naprawde mam nisko pępek i aż dziwnie tak.. A pewnie bardzo dużo też objętości nie odzyskuje po skurczu..

Ona też kurczy się mocno przy skurczach, więc moze stad Twoje przekonanie, że jest nisko.
Ja nie wnikam. Matka natura na pewno w tym wypadku wiedziała co robi.
 
reklama
Dzien dobry. Mi lekarka powiedziala, ze na planowana cesarke mozna umowic sie dopiero po 39 tyg...i tak mnie tez zapisala juz jakis czas temu, bo podobno jest ciezko z terminami. Inaczej jest przy blizniakach i towarzyszacych chorobach, mozna wczesniej. Moze to tez zalezy od szpitala?

Jesli chodzi o 2 porod to ja mam marzenie, zeby juz byl co najmniej sierpien.. chce miec juz ten 1, 2 mce za soba;)) dla mnie ciezkie bylo ogarnac to karmienie, niewyspanie, zagojenie blizny etc... a potem juz jakos lecialo;)
 
Do góry