reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Ja jutro lecę do mamusi i 2 kochanych bratanków jak na razie o wizycie nie myślę mam na to cały jutrzejszy dzień prenatalne o 22.00 cudownie obym mu nie zasnęła przy badaniu
f2w3rjjg6zftar8v.png
 
reklama
Hej, byłam dziś u Endo i się dowiedziałam że mam Hashimoto :/ ale powiedział że jest opanowane teraz i napewno euthyrox do końca ciazy. Ale doktor jest taki kojąco spokojny ze i mi się ten spokój udzielił i się jakoś nie martwię.

Powodzenia na jutrzejszych wizytach :)

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
Hej, byłam dziś u Endo i się dowiedziałam że mam Hashimoto :/ ale powiedział że jest opanowane teraz i napewno euthyrox do końca ciazy. Ale doktor jest taki kojąco spokojny ze i mi się ten spokój udzielił i się jakoś nie martwię.

Powodzenia na jutrzejszych wizytach :)

m3sxyx8dzur8ghzn.png
o co chodzi z tą chorobą? lekarz nic o tym nie wspominał :/ jak się ją diagnozuje? czy poprawne wyniki TSH oznaczają że jest się zdrowym?
 
Wroniasta jeżeli chcesz sprawdzić czy nie masz hashimoto sprawdź sobie przeciwciała antyTPO i antyTG. Nawet mając dobre tsh(zależy co kto przez to rozumie) możesz mieć np hashimoto lub niedoczyność ,dlatego warto sprawdzić zarówno w/w przeciwciała jak i ft3,oraz ft4 ,a nie tylko tsh :)
 
o co chodzi z tą chorobą? lekarz nic o tym nie wspominał :/ jak się ją diagnozuje? czy poprawne wyniki TSH oznaczają że jest się zdrowym?
To jest autoimunnologiczne, organizm wytwarza przeciwciala które atakują tarczyce i doprowadzają do niedoczynności. WychodZi z krwi po zbadaniu tych przeciwciał. Z tego co zdarzylam na szybko wyczytac można to mieć też i nie mieć niedoczynności wtedy się tylko kontroluje tsh co jakiś czas czy się to nie zmienia.

Więc jak masz dobre tsh to masz dobre i się nie martw :) bo liczy się czy tarczyca pracuje dobrze czy nie

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
Wroniasta jeżeli chcesz sprawdzić czy nie masz hashimoto sprawdź sobie przeciwciała antyTPO i antyTG. Nawet mając dobre tsh(zależy co kto przez to rozumie) możesz mieć np hashimoto lub niedoczyność ,dlatego warto sprawdzić zarówno w/w przeciwciała jak i ft3,oraz ft4 ,a nie tylko tsh :)
dzięki za info , sprawdzę !
 
Ale mi ginekolog zleciła ft3 i ft4 dopiero jak tsh wyszło nie takie :/ i d3 też miałam pierwszy raz w życiu zlecone. Taka diagnostyka.

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
reklama
Ale mi ginekolog zleciła ft3 i ft4 dopiero jak tsh wyszło nie takie :/ i d3 też miałam pierwszy raz w życiu zlecone. Taka diagnostyka.


m3sxyx8dzur8ghzn.png
No niestety ciężko u lekarzy(przynajmniej u większości) dostać skierowanie na ft3 i ft4, sama musiałam na wlasną rękę robić,bo lekarz stwierdził,że nie potrzebuje.. i ,że na d3 Ci dała to też rzadko spotykane heh ;)
 
Do góry