reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

Dziewczyny pisały że od niego można dostać plesniawek na sutkach właśnie od cukru.
Lepsza czytała lanolina.
Ja nie hartuje bo nie będę raczej karmić [emoji85] chociaż myślałam smarować linomagiem bo mam ale sama nie wiem
Pleśniawek ?? No bez jaj, tego nie słyszałam. W ulotce od maltan jest nawet napisane, że wskazane jest stosowanie dla hartowania sutków 2 mc przed porodem. To może ja zostanę przy zwykłej oliwce a ten maltan będę używać jak urodzę.
 
reklama
Pleśniawek ?? No bez jaj, tego nie słyszałam. W ulotce od maltan jest nawet napisane, że wskazane jest stosowanie dla hartowania sutków 2 mc przed porodem. To może ja zostanę przy zwykłej oliwce a ten maltan będę używać jak urodzę.
Nie znam się. Ale dla mnie ogólnie kremy z cukrem są podejrzane zwłaszcza na rany. Bakterie cukier lubią.
 
Łooo kurna ale ja dziś rozbujana z cukrami.
Rano 62 na czczo, po omlecie z borówkami 102, obiad tortilla pełnoziarnista po godzinie 143 - już za wysoko.
Teraz po kolacji hit 173 :( była sałata,.ogórek, pestki prażone, sól i trochę jogurtu plus 2 kanapki z masłem i wędliną z indyka. Obstawiam tą wedlinę po kupiłam inną i widać sama chemia no i masło ;(
Na późną kolację to już chyba nic nie powinnam jeść bo jutro rano kosmos będzie;/
Może Ci wywaliło cukry po obiedzie i kolacji, bo wcześniej Ci za nisko spadły?

U mnie coś takiego widać, że po jakimś większym spadku wywala mi potem po następnym posiłku. Jakby organizm próbował sam się wyregulować i po spadku przykręcał na parę godzin kurek z insuliną.

Jak bym miała 62, to bym chyba nie miała siły podnieść ręki z kanapką :)
 
Dzień wcześniej przed tym 62 miałam dobry cukier na kolację 108. Myślę że to ta wędlina bo innego wytłumaczenia nie widzę. Dzisiaj sobie specjalnie budzik nastawiłam na 7 żeby nie było takiego spadku i cukier 81. Więc dobrze, że zjadłam wczoraj późną kolację. No pewnie to, że był wysoki po kolacji to zaginiony był cukrem w wędline. Szybko wzrosło i szybko spadło i późna kolacja uratowała przed wywaleniem cukru z głodu. Taką moja teoria;)
 
U mnie dzisiaj pierwszy raz na czczo wywaliło na 104. Może dlatego, że nie zjadłam ostatniego posiłku [emoji848] zobaczymy kolejne dni, jak nie będzie poprawy to zwiększę insulinę.
 
U mnie dziś 97, ale prawie do czwartej nie spałam, a potem jak zasnęłam to do 9, więc w sumie mnie taki wynik nie dziwi
 
U mnie po śniadaniu z pierwszymi dawkami insuliny wynik i wczoraj i dziś jak zaczarowany 137, pomimo 6j insuliny, w zaleceniu mam od 6-8j jutro spróbuję 8j, na czczo super po obiedzie i kolacji też a po śniadaniu co bym nie zjadła zawsze prawie 140. Mam nadzieję że tą insulina po zwiększeniu pomoże a jak nie to już nie wiem będę dzwonić i pytać czy mam dalej zwiększać dawkę do tego śniadania, a może za późno ją podaję, niby tam jest że zaczyna działać po 15 minutach i działa od 2 do 5 godzin no i podaję ją zaraz przed rozpoczęciem śniadania. Ja już nie wiem co źle robię :(
 
reklama
U mnie po śniadaniu z pierwszymi dawkami insuliny wynik i wczoraj i dziś jak zaczarowany 137, pomimo 6j insuliny, w zaleceniu mam od 6-8j jutro spróbuję 8j, na czczo super po obiedzie i kolacji też a po śniadaniu co bym nie zjadła zawsze prawie 140. Mam nadzieję że tą insulina po zwiększeniu pomoże a jak nie to już nie wiem będę dzwonić i pytać czy mam dalej zwiększać dawkę do tego śniadania, a może za późno ją podaję, niby tam jest że zaczyna działać po 15 minutach i działa od 2 do 5 godzin no i podaję ją zaraz przed rozpoczęciem śniadania. Ja już nie wiem co źle robię :(
Daj organizmowi kilka dni żeby się przyzwyczaił do tych 6j bo jak wejdziesz na 8j to do 6 już wrócić nie możesz.
 
Do góry