reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Moja diabetolog twierdzi że w ciąży do 120 powinno być, niby powiedziała, że do 140 też ale nie cały czas tak jak to u mnie po śniadaniu jest, a na śniadanie co bym nie zjadła to tak od początku mam że naczczo po 80 zjem śniadanie i bummm 130-150, zazwyczaj ciemne pieczywo na zmianę z wędliną, pomidorem, jajkiem, ogórkiem co dzień staram się co innego ale wynik zawsze mniej więcej ten sam, próbowałam różne ciemne chleby, śniadanie bez chleba - np. omlet i to samo, popołudniami i wieczorem mogę nie raz zgrzeszyć i cukry do zawsze do 120 a z tym śniadaniem to cały czas pod górkę już nawet oswoiłam myśli i pomimo strachu cieszyłam się że dostałam tą insulinę ale tak jak Ennis92 pisze chyba muszę dać czas organizmowi do przyzwyczajenia się .... Oby
U mnie do śniadania ogórki kiszone i wtedy cukry są ok.
Mój stały zestaw śniadaniowy to dwie kromki chleba zytnio razowego, masło, trochę lisci szpinaku, wędlina, zazwyczaj z drobiu i obowiązkowo ogórki kiszone. Taki zestaw od dawna gwarantuje mi że cukry po śniadaniu mam w okolicach 115-120 :)
 
Hej dziewczyny przepraszam że wcinam się w wątek, ale dzisiaj podałam sobie pierwszą dawkę insuliny 6j na noc nie wiem czy mam wyjąć fiolkę z insuliną I schować do lodówki czy mogę ją zostawić w penie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Hej dziewczyny przepraszam że wcinam się w wątek, ale dzisiaj podałam sobie pierwszą dawkę insuliny 6j na noc nie wiem czy mam wyjąć fiolkę z insuliną I schować do lodówki czy mogę ją zostawić w penie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Zostawiasz w penie i przechowujesz w tem. pokojowej
 
Używane w penie, nie używane w lodówce chyba że temp pokojowa jest powyżej 25 stopni to lepiej w lodówce nawet używane ale i tak w penie
 
Mój glukometr chyba oszalał, wstałam cukier 62, ale raczej nie czułam się na tyle. Zmierzyłam znowu i 99 no myślę może być bo wczoraj zjadłam łososia i zagryzłam ciastem ;p i bądź to mądry....
 
Mierze dziś rano cukier a tu 180 [emoji33] u bateria miga. Zmieniłam baterie, znowu zmierz i 78. Także zwracajcie uwagę na poziom baterii bo widać ma jakieś znaczenie.
 
reklama
Do góry