reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Nie pytałam nigdy o to dokładnie bo zawsze opis usg miałam taki - wody płodowe w normie. A teraz mam - wody płodowe w normie AFI 20.
 
reklama
To nic mądrego Ci nie napiszę bo się nie znam aż tak dobrze na tym. Pewnie też starałabym się kontrolować u innego speca. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Daj znać co mądrego Ci powiedzieli. Czy Ty jesteś na insulinie?
 
To nic mądrego Ci nie napiszę bo się nie znam aż tak dobrze na tym. Pewnie też starałabym się kontrolować u innego speca. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Daj znać co mądrego Ci powiedzieli. Czy Ty jesteś na insulinie?
Nom tylko to będzie dopiero za ponad tydzień. Chyba ze tak bardzo będę się przejmowała ze się gdzieś zapisze ale już zaczekam do tego profesora bo on jest dobry.
Nie biorę insuliny bo mnie raczej rzadko przekracza cukier normę , rano nigdy a nawet za niski. Ale wezmę może inny glukometr bo może nie wiem ten zaniża wyniki.
Ty jesteś na insulinie ?
 
Tak jestem na insulinie
Nie wykończysz się, dasz radę zobaczysz. Każda z Nas ma słabsze chwilę i jak coś się dzieje to często się dołujemy. Na spokojnie idź.do tego profesora. Jak jest dobry to warto poczekać. Jak masz możliwość to zobacz na innym glukometrze. Kiedy Ci cukry najczęściej wybijają?
Przysięgam ze się wykończę
 
@Carinea u mnie z jednego laboratorium ciągle wychodziły za niskie wyniki (w granicach 60-70) podczas gdy z glukometru miałam w tym samym czasie (90-100). Już myślałam, że to mój glukometr szwankuje, ale dziewczyny tutaj poradziły mi, żeby zrobić badanie w labie przyszpitalnym i okazało się, że mój glukometr ok, bo różnica z krwi w tym labie i z mojego glukometru to około 8 jednostek, czyli już ok.

Potem już omijałam to pierwsze laboratorium, no oni mieli coś źle skalibrowane.

Jeśli masz taką możliwość, to może też udaj się do labu w szpitalu, zrób tam glukozę i po wyjściu od razu zmierz swoim glukometrem?
 
Najbardziej no jak zjem coś na obiad dziwnego ... ale to sporadycznie zdażyło się kilka razy. Przy normalnym żywieniu mam zawsze do 130 ... dlatego mówię może on zaniża te wartości a mam więcej. No pójdę do lab i właśnie tak zrobię. Wezmę tez go na wizytę bo tam tez mierzą i z ich porównam.
 
reklama
To jest glukometr, który dostałaś z poradni ? Może podpytaj tam u nich co i jak. Ewentualnie poproś o wymianę.
Najbardziej no jak zjem coś na obiad dziwnego ... ale to sporadycznie zdażyło się kilka razy. Przy normalnym żywieniu mam zawsze do 130 ... dlatego mówię może on zaniża te wartości a mam więcej. No pójdę do lab i właśnie tak zrobię. Wezmę tez go na wizytę bo tam tez mierzą i z ich porównam.
 
Do góry