reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Z 10 -14 dni. I po telefonie do diabetolog, że bieda kazała przyjść po insulinę. Przy trzymaniu diety oczywiście.

10-14 dni ciągiem ? Czy z przerwami ? Ja mam wizytę końcem lipca a mam 2 dni za wysoko później kilka dni w normie i później znowu zwrot akcji. Ciekawe co to będzie
 
@Martitka5 a jak Twoje cukry po zwiększeniu insuliny do 22j? Już jest ok, czy nadal wariują?

@Carinea powiedz o tym lekarzowi, że Ci potem jeszcze te cukry rosną. Ja całą ciążę miałam mierzyć 2h po posiłku, właśnie ze względu na te gorsze wyniki później. Tylko wtedy norma do 120.
Zobaczysz czy lekarz Ci coś w związku z tym zaleci, czy powie że ok.

@Gannka Co u Ciebie? na kiedy masz termin?
 
No zobaczymy właśnie bo aż jestem zdziwiona do tej pory było wszystko zadziwiająco dobrze.
Czasem tez patrzyłam po 2 bo jak byłam np głodna to byłam ciekawa jaki jest cukier żeby zjeść coś - zawsze było poniżej 100.
Nie znam się totalnie na insulinie ale widzę ze ona raczej przy przekroczonych wynikach rano a te zawsze mam dobre.
Jak widać potrafią wariować skoro trzeba tak zwiększać co jakiś czas dawkę !!!
 
10-14 dni ciągiem ? Czy z przerwami ? Ja mam wizytę końcem lipca a mam 2 dni za wysoko później kilka dni w normie i później znowu zwrot akcji. Ciekawe co to będzie
Ja byłam wczoraj na wizycie i miałam w ostatnim tygodniu 3 przekroczenia na czczo pod rząd i diabetolog chciała dać insulinę. Do tej pory zdarzały się, ale rzadko i pojedyncze. Wydaje mi się jednak, że to była moja wina i nowości jedzeniowe i dlatego ostatecznie zdecydowała, że wizyta za tydzień. Chce się upewnić czy rzeczywiście to moje błędy czy z z postępem ciąży się pogarsza. Jeżeli przekroczenia się powtórzą, to insulina. Jak to powiedziała, na jedno 91 w tygodniu przymknie oko ;)
 
@Martitka5 a jak Twoje cukry po zwiększeniu insuliny do 22j? Już jest ok, czy nadal wariują?

@Carinea powiedz o tym lekarzowi, że Ci potem jeszcze te cukry rosną. Ja całą ciążę miałam mierzyć 2h po posiłku, właśnie ze względu na te gorsze wyniki później. Tylko wtedy norma do 120.
Zobaczysz czy lekarz Ci coś w związku z tym zaleci, czy powie że ok.

@Gannka Co u Ciebie? na kiedy masz termin?
To powiedz mierzyłaś 1h po i 2h po ? Co Twój lekarz powiedział na taki podwyższony cukier?
Będę sprawdzała jeszcze dziś ta sytuacje. Bo sprawdzałam tez częściej jak zjadłam coś nowego tyle ze od kilku dni nie jem nic nowego ...
Bo mnie głównie chodzi o to ze no zmierzę po tej godzinie wydaje się być ok a tam np po 1,5 wywali cukier ... a ja będę tego nieświadoma !
Teraz mam mniej ruchu bo bolą mnie pachwiny często tez w dzień śpię bo nie daje rady jeśli w nocy mnie bolą jestem nieprzytomna.
 
Od 4 dni na czczo 80-88 więc jest mały sukces. Staram się trzymać dietę w ryzach. Chociaż wczoraj po obiedzie wywaliło 170. Tłumaczę sobie zjedzoną nekrarynką i śliwkami na 2 śniadanie. Więc podciągam to pod błąd dietetyczny
@Martitka5 a jak Twoje cukry po zwiększeniu insuliny do 22j? Już jest ok, czy nadal wariują?

@Carinea powiedz o tym lekarzowi, że Ci potem jeszcze te cukry rosną. Ja całą ciążę miałam mierzyć 2h po posiłku, właśnie ze względu na te gorsze wyniki później. Tylko wtedy norma do 120.
Zobaczysz czy lekarz Ci coś w związku z tym zaleci, czy powie że ok.

@Gannka Co u Ciebie? na kiedy masz termin?
 
reklama
To powiedz mierzyłaś 1h po i 2h po ? Co Twój lekarz powiedział na taki podwyższony cukier?
Będę sprawdzała jeszcze dziś ta sytuacje. Bo sprawdzałam tez częściej jak zjadłam coś nowego tyle ze od kilku dni nie jem nic nowego ...
Bo mnie głównie chodzi o to ze no zmierzę po tej godzinie wydaje się być ok a tam np po 1,5 wywali cukier ... a ja będę tego nieświadoma !
Teraz mam mniej ruchu bo bolą mnie pachwiny często tez w dzień śpię bo nie daje rady jeśli w nocy mnie bolą jestem nieprzytomna.
Mierzyłam tylko po 2h.
Jeśli jadłam coś nowego albo podejrzanego, albo się jakoś dziwnie czułam to dla siebie mierzyłam dodatkowo też po 1h.
Powiedz lekarzowi o wszystkim, no być może Twój organizm potrzebuje tylko insuliny "rapid" przed większym posiłkiem?
Albo jednak da się to utrzymać dietą.

U mnie zakończyło się bez insuliny dlatego, że ja praktycznie każde przekroczenie miałam uzasadnione - albo błąd dietetyczny, albo choroba czy gorsze samopoczucie albo upał, albo poprzedni posiłek był za słaby albo przerwa za długa.

I w szpitalu zobaczyli to samo - byłam w stanie im powiedzieć po czym jak zareaguję i to się sprawdzało. Jeśli by mi cukier skakał bez względu na moje wysiłki, to na pewno dostałabym insulinę, bo to by oznaczało, że organizm ewidentnie sobie nie radzi.
 
Do góry